free web hit counter Skocz do zawartości
ja1922

łojotok - środki pomocne do walki

Rekomendowane odpowiedzi

Robisz badanie z krwi bądź wycinka z żołądka.

Mowiłem o tym mojej dermatolog, to powiedziala ze helicobacter tylko moze powodowac trądzik. Zastanawia mnie to, bo kiedyś miałem helicobacter i może nawróciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu latach walki z ŁZS dla mnie jedynym długoterminowym środkiem, który to skutecznie załagadza jest szampon oparty na Octopiroxie. Zgodnie z moją wiedzą dostępne są 2 skuteczne szampony z tą substancją czynną: Seboradin (wersja w przezroczystej buteleczce na łupież) oraz Dermena PLUS (zielona). Myjąc codziennie włosy 2 razy i za drugim razem zostawiając szampon na głowie 5-10 minut po 2-3 tygodniach głowa jest w stanie niemal idealnym. Ale niestety wymaga to mycia codziennie, gdyż włosy się przetłuszczają. Z tego zestawu polecam jednak bezapelacyjnie DERMENE. Na mnie szampony typu Nizoral itd. nigdy nie działały - pojawiała się na głowie łuska, łupież, głowa swędziała jeszcze bardziej.

 

I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz odnośnie szamponów z dziegciem, której nie dostrzega większość osób, a ja sam odkryłem po latach. Otóż każdy szampon z dziegciem ma właściwości EKSTREMALNIE wysuszające, gdyż jego zadanie to zmyć nadmiar łoju z głowy. I wszystko wydawałoby się być ok, gdyż osobie z ŁZS przeważnie włosy się przetłuszczają i taki szampon oczyszcza głowę. Niestety takie działanie często ma efekt przeciwny. Sterylizacja skóry głowy dziegciem i wysuszenie skóry jeszcze bardziej pobudza do działania gruczoły łojowe i utrzymuje ciągłą nadmierną produkcję sebum i występowanie ŁZS (namnarzanie się bakterii). Aby to ustabilizować potrzebny jest szampon neutralny lub do włosów suchych a nie przetłuszczających się. Wtedy po takiej kuracji mamy dodatkową szanse na ustabilizowanie gospodarki skóry na głowie i utrzymanie jej w ryzach np. Dermeną. Sama Dermena też powinna pomóc, ale ma ona lekką charakterystyka jednak w kierunku wysuszania niż neutralną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...