free web hit counter Skocz do zawartości
enigma

[enigma][1988][2013] - zatrzymanie łysienia bez uboków?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej

 

Nigdy nie sądziłem że tutaj zawitam. Dotychczas swoje włosy miałem za niezniszczalne (ojciec nie łysieje).

Jednakże w ciągu ostatniego roku siłownia (podwyższony poziom Testosteronu i DHT) wykosiła mi włosy.

 

 

Tragedii nie ma, mam dopiero 24 lata. Zakola się jedynie mocno cofnęły:

#1 LA65nXG.jpg

#2 kMjNcEl.jpg

#3 GRmWWk6.jpg

#4 eekmoEl.jpg

 

 

Na czubku głowy nadal gęsto:

#5 0Fl0gRW.jpg

 

 

Dotychczas maskuje to poprzez odp. ułożenie fryza (irokez):

#6 cohNDs2.jpg

#7 oKBlmbe.jpg

#8 acWkTP2.jpg

 

 

Sprawa się trochę komplikuje bo posiadam lekką wadę serca (mogę normalnie funkcjonować i nawet ćwiczyć na siłowni, ale nie wolno mi przekraczać pulsu 160-165, bo powoduje to jakieś tam zawirowania).

Wieć nie wiem jak z braniem minoxidilu (miałem się za niego brać).

W czerwcu mam wizyte u Kardiologa i dowiem się więcej info, czy mogę brać ten lek.

 

Dotychczas jade na lekkich suplementach (omega-3, biotyna, szampon z ketokonazolem - zoxin med).

Mam też zamiar dokupić saw palmetto.

 

Jak myślicie jest sens brać się za ostre-trio (finasteryd, minoxidil, ketokonazol) w tak młodym wieku (tylko o zakola)?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wypowiem się tylko o saw palmetto. Też kiedyś myślałem, że warto je brać. Teraz bardzo żałuję, bo efekt jaki miałem po saw to tylko przeogromny apetyt z którym sobie nie poradziłem. Podczas kuracji saw palmetto tylko przytyłem, nic więcej. Może to przypadek, ale teraz gdy biorę duta nie mam tak wilczego apetytu.

 

Niestety słyszałem, że o zakola walczy się najtrudniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj o Ru. Jest o nim cały obszerny temat.

Możesz dać linka?

To jakiś zamiennik kogoś z tójcy (fin, minox, keto) ?

 

Edycja:

Ok mam

viewtopic.php?f=22&t=131

 

To jakiś ulepszony bloker DHT? Czyli zamiennik na fina tak?

Ziom napisał że są PRAKTYCZNIE ZEROWE skutki uboczne po tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że chodzisz na siłownie nie ma wpływu na łysienie, a juz na pewno nie przyczyniło się do utraty włosów w ciągu roku. Piszesz, że ojciec nie łysieje. A jak to ma sie w przypadku dziadka od strony matki lub dziadka od strony ojca ? Jakiej jakości włosy ma mama ?

Co do kuracji, proponowałbym RU+Saba Gel. NIe ryzykuj z minoxem póki co. Pewnie utrzymanie stanu który posiadasz byłoby dla Ciebie satysfakcjonujące, dlatego też mysle ze bloker+cos antyzaplnego wystarczy.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego ojca też dopiero widocznie oznaki zaczęły się po 50. Starsi bracia też mają gęste włosy, a u mnie beznadzieja. Natomiast mama jak na kobietę ma rzadkie włosy no i drążąc temat dowiedziałem się, że jej wujkowie ( bracia jej mamy, a mojej babci) łysieli, a podobno jestem do nich podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno enigma. Staraj się nie stylizować fryzury. Wiem, że to może być dziwne i trudne do przyzwyczajenia, ale po co osłabiać już i tak słabe włosy ? Ogólnie czytałem kiedyś, że dla nas - łysiejących, szkodliwe moga być promienie słoneczne, deszcz, wiatr, srodki chemiczne (żele, gumy) czy nawet chlorowana woda basenowa.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RU/fin/dut+SABA z hydro rotacyjnie z EMU, ewentualnie RU/fin/dut+tretinoina+EMU+dodatki.

 

A najbardziej eksperymentalną opcją jest CB+tretinoina+EMU+dodatki. W przypadku CB nie ma potrzeby stosowania kortykosteroidów

 

To co wypisałem na 99% zatrzyma dalszy postęp łysienia + poprawi strukturę włosów + w dłuzsze perspektywnie moze spowodować jakiś odrost. Skoro nie przeszkadza Ci obecna sytuacja myślę że będzie to najlepszą opcją, za minoksa w takim przypadku bym się nie brał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RU/fin/dut

czyli wybieram bloker DHT wg własnego widzi misie, tak?

Chyba RU będzie najlepszy ogólnie (nie ma takich side-effectów jak fin lub dut).

 

RU/fin/dut+SABA z hydro rotacyjnie z EMU, ewentualnie RU/fin/dut+tretinoina+EMU+dodatki.

 

A najbardziej eksperymentalną opcją jest CB+tretinoina+EMU+dodatki. W przypadku CB nie ma potrzeby stosowania kortykosteroidów

 

To co wypisałem na 99% zatrzyma dalszy postęp łysienia + poprawi strukturę włosów + w dłuzsze perspektywnie moze spowodować jakiś odrost. Skoro nie przeszkadza Ci obecna sytuacja myślę że będzie to najlepszą opcją, za minoksa w takim przypadku bym się nie brał

 

Nie wiem czy nie pójdę za najbardziej eksperymentalną opcją. Czytałem bardzo pozytywne opinie o CB.

Obecnie jest duże prawdopodobieństwo że wpadnie mi praca długoterminowa przy dość wysokiej stawce za h, miałbym wtedy hajs na kosztowne zabawki.

 

A czy którykolwiek z podanych wyżej leków nie można brać jeśli ma się lekką wadę serca (oprócz minoxa - o nim wiem )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio było zamówienie grupowe na RU i CB, które jest aktualnie realizowane.

Nie mam pojęcia kiedy następne takie zamówienie będzie realizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..ja też chciałbym zacząć zabawę z RU..dajcie proszę info o najbliższym zamówieniu

Wątek do nowego zamówienia:

viewtopic.php?f=22&t=831&start=10

 

PYTANIE!

Jak sie zaczyna kuracje to od 1 leku? Czy też od razu się wrzuca cały 'stack'?

Chyba start od 1 leku jest lepszy bo wiemy jak organizm reaguje na stuff, nie ?

 

 

I co to za lvl łysienia?

nSgXT3O.jpg

NW2?

 

Da się jakoś mierzyć linii włosów? W sensie ile cm od podstawowej linii do zakoli.

W ten sposób będę wiedzieć obiektownie o swojej sytuacji. Zwykła ocena może być subiektywna..

 

Edycja 2:

Dobra zmierzyłem to tak na pałę miarką.

Dystans - od najbardziej odległego zakola do brwi.

Prawe - ~9.0cm

Lewe - ~8.5cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to będzie NW2.5

 

Planowana kuracja

- RU 5% w KB

- Saba gel (beta) przez 1 miesiąc, nastepnie hydro

- EMU oil (na przemian z SABA)

- dodatki (biotyna, MSM)

 

Myślałem o dorzuceniu AHK-cu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko ocenic z profllu jakie to jest nw i trzeba by bylo kilka zdjec porownawczych , ale mysle,ze to bedzie takie nw 2-2.5. Kuracje dobra planujesz, skoro minoxa nie mozesz a CB bardzo ciezko teraz zdobyc to na dzien dzisiejszy nic lepszego nie wynajdziesz:) Co do AHK - cu to jest okay stuff, ale co do cena-efekty to juz tak kolorow nie wychodzi, jakby bylo tansze mozna dodac do kuracji, sam jak mi sie skonczy chyba z niego zrezygnuje, chyba ze jakos po pieniadzach skoluje dodatkowe poracje:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CB bardzo ciezko teraz zdobyc to na dzien dzisiejszy nic lepszego nie wynajdziesz:)

No myslalem o CB... ale troche sram w gacie o dostawe i czy towar bedzie 'legit'

 

Co do AHK - cu to jest okay stuff, ale co do cena-efekty to juz tak kolorow nie wychodzi, jakby bylo tansze mozna dodac do kuracji, sam jak mi sie skonczy chyba z niego zrezygnuje, chyba ze jakos po pieniadzach skoluje dodatkowe poracje:)

Chyba dorzuce pozniej, ostatnio na szczescie na kase nie narzekam

Gdzies wyczytalem ze AHK-cu 2% wypadł lepiej niż minox 2%

 

A ile tak wychodzi miesiecznie koszt stosowania AHK-cu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi stan wygląda na jakieś nw2- moze ciut gorzej, ale jest jeszcze na pewno o co walczyć

Kuracje będziesz miał super dobraną. Nie kupuj ahk to strata kasy, tym bardziej, że jest dość drogi. Jeśli chcesz jeszcze jakiś stymulator to minoxa jeszcze mozesz dorzucić


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi stan wygląda na jakieś nw2- moze ciut gorzej, ale jest jeszcze na pewno o co walczyć

Kuracje będziesz miał super dobraną. Nie kupuj ahk to strata kasy, tym bardziej, że jest dość drogi. Jeśli chcesz jeszcze jakiś stymulator to minoxa jeszcze mozesz dorzucić

 

Z tego co wspomnial wczesniej to minox odpada a poza nim za wiele do manewru nie mamy, skoro nie narzeka na brak kasy i stosowalby 2.5% ahk-cu , bo w badaniach wyszlo, ze takie ma dzialac to tak drogo tez nie bedzie, wiec mozna jeszcze sprobowac:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi stan wygląda na jakieś nw2- moze ciut gorzej, ale jest jeszcze na pewno o co walczyć

Kuracje będziesz miał super dobraną. Nie kupuj ahk to strata kasy, tym bardziej, że jest dość drogi. Jeśli chcesz jeszcze jakiś stymulator to minoxa jeszcze mozesz dorzucić

No na tej focie to wygląda na mocne NW2, ale jak włosy umyje i podwinę to widać jeszcze większe cofnięcie.

Tutaj jest fota prosto po obcięciu, fryzjerka to tak ułożyła i 'zamaskowała'.

 

Minox odpada - mam lekką wadę serca (niedomykalność jakiejś tam zastawki). Może bym jakoś pociągnął przez parę miesięcy, ale pewnie później bym musiał odstawić i większość włosów by mi poleciała w kosmos.

 

Z tego co wspomnial wczesniej to minox odpada a poza nim za wiele do manewru nie mamy, skoro nie narzeka na brak kasy i stosowalby 2.5% ahk-cu , bo w badaniach wyszlo, ze takie ma dzialac to tak drogo tez nie bedzie, wiec mozna jeszcze sprobowac:)

Jaki jest koszt (MNIEJ ~ WIĘCEJ) miesięczny Ahk-cu 2.5%?

 

PS Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHK-Cu wychodzi drożej aniżeli RU w granicach 300usd/10g, czyli przyjmując że będziesz stosował 1ml 2,5% roztworu wyjdzie Ci ~75zł miesięcznie za sam składnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AHK-Cu wychodzi drożej aniżeli RU w granicach 300usd/10g, czyli przyjmując że będziesz stosował 1ml 2,5% roztworu wyjdzie Ci ~75zł miesięcznie za sam składnik

Dzięki za info.

Hmm, poużywam tak z pół roku i się później zastanowię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 ml?? Ktos tyle w ogole stosuje?? 0.5 ml nawet nie stosuje a wydaje mi sie, ze jest wystarczajaca dawka wiec kwota zmniejsza sie o polowe i mozna sie wtedy juz zastanowic nad nim:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1ml to jest optymalna ilość dla osoby która stosuje na całą górę i ma włosy dłuższe niż 9mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1ml to jest optymalna ilość dla osoby która stosuje na całą górę i ma włosy dłuższe niż 9mm

 

A no tak zapomnialem, ze przeciez kazdy ma inne lysienie i dla kazdego rozne ml beda wskazane, akurat pilem do samych zakoli nw 2-3, ktore zalozyciel tematu i ja mamy takze jego tez by sie tyczylo;)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...