free web hit counter Skocz do zawartości
enigma

[enigma][1988][2013] - zatrzymanie łysienia bez uboków?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale dojeb#$%%^eś Malkolm . 30 minut na wcierkę .

Ja stosuje 4 wcierki w ciągu doby , czyli musiałbym spędzić 2 h dziennie na samych wcierkach . Nie wiem czy chciałbyś o 2 w nocy nakładać ostatnią wcierkę ( Saba Gel ) przez 30 minut i ile czasu wytrzymałbyś stosując wcierki w takim systemie .

 

@enigma , ja też stosuje Ru z włosem , a nie pod włos .

KB skleja włosy , ponieważ taka jest idea działania KB. Powłoka musi utrzymać się na skórze jak najdłużej , więc KB musi być lepkie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po sobie zauważyłem, że po zastosowaniu wcierki i wyschnięciu CAŁKOWITYM włosów (zazwyczaj 45min), można je fajnie rozczesać i wtedy nawet się ciekawe układają.

 

A to, że poświęcasz życie łysieniu stosując 10 wcierek to już nie moja wina, ja stosuję 2, a najchętniej stosowałbym 1.

 

Rano myję głowę, nakładam minoxa, czekam 30-45min, rozczesuję włosy i układam fryzurę na gumie. Wracam z roboty, jak nie planuję żadnych spotkań towarzyskich to nakładam RU, a jak planuję, to po fakcie. Od 3 lat włosy mi nie wypadły bardziej, a wypadały bardzo agresywnie, czyli metoda ta działa (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabiutka ta kuracja i w dodatku nieprzemyślana. Minox raz na dzień nic nie daje .

Nakładanie Ru na wieczór na tłustą i brudną skórę to też średni pomysł . Jeśli trzymasz Ru tylko przez noc ( 8 - 9 h ) to również nie wykorzystujesz w pełni możliwości blokera .

Jak wiadomo im dłużej Ru na głowie , tym więcej substancji czynnej w skórze głowy = lepszy efekt . Przy takiej kuracji nie ma mowy o dogęszczeniu korony u Ciebie , a o tym właśnie pisałeś w jednym poście w kontekście działania RU .

Ciesz się , że brałeś fina przez dłuższy okres czasu ( pomimo uboków ) , bo gdyby nie fin i minox to mógłbyś jedynie pomarzyć o stanie owłosienia jaki masz teraz . Ta kuracja , którą stosujesz obecnie nie spowodowałaby odrostów . Mógłbyś jedynie zachować to co było w 2012 r .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom, a czemu uważasz, że oleju powinno się stosować jak najcieńszą warstwę?

Z SABA to wiadomo


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już 1,5 roku nie stosuję fina, a zamiast tego RU i korona mi nie leci, to znaczy, że jednak RU hamuje u mnie łysienie.

 

Ja wiem, że najlepiej jakbym cały dzień siedział w domu i broń boże się nie spocił, by Ru działało lepiej, ale jest cienka granica między zapobieganiem łysienia, a chorobą psychiczno-maniakalną na temat łysienia. Ru często stosuję po ponownym umyciu głowy, kwestia czy mi się chce. Póki kuracja działa, a musi działać, bo 4 lata temu robiło mi się spore gniazdo, a teraz ciągle dobrze zagęszczone i wizualnie nic nie widać. Wielu ludzi po prostu popada w obłęd na punkcie łysienia, sam tak kiedyś miałem, ale trochę dorosłem i podchodzę lekko do tego tematu. Popatrz z 3 osoby, na człowieka, który 5 razy dziennie wciera jakieś gówna w głowę i żre sterydy.

 

Nie jesteś też żadnym eskpertem w temacie RU i nikt nie wie, ile RU powinno byc na głowie. Oczywiście najlepiej 24h, ale może komuś 8-14h w zupełności hamuje łysienie ? Nie ma żadnych badań pod tym względem, tak samo z minoxem. Jedyna informacja na tym forum, to ta którą raz napisał Ziom, że najlepiej by 14h trzymać na głowie i tyle często trzymam, a nawet dłużej, choć podejrzewam, że tą liczbę wziął też z kosmosu raczej. Nie popadajmy w obłęd ludzie..

 

Fina nie brałem mimo uboków, od razu przestałem brać gdy coś bardziej odczułem, aż tak bym się nie poświęcał. Fin nie wpłynął w moim przypadku w ogóle na zakola, poprawił jakość włosów i zagęścił koronę. Część włosów na zakolach utrzymuję dzięki minoxowi, bo robiłem raz eksperyment i sprawdzałem dokładnie owłosienie wokół pewnych punktów znamieniowych, więc minox jak widać wystarcza, gdy używam go raz dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słabiutka ta kuracja i w dodatku nieprzemyślana. Minox raz na dzień nic nie daje .

Nakładanie Ru na wieczór na tłustą i brudną skórę to też średni pomysł . Jeśli trzymasz Ru tylko przez noc ( 8 - 9 h ) to również nie wykorzystujesz w pełni możliwości blokera .

Jak wiadomo im dłużej Ru na głowie , tym więcej substancji czynnej w skórze głowy = lepszy efekt . Przy takiej kuracji nie ma mowy o dogęszczeniu korony u Ciebie , a o tym właśnie pisałeś w jednym poście w kontekście działania RU .

Ciesz się , że brałeś fina przez dłuższy okres czasu ( pomimo uboków ) , bo gdyby nie fin i minox to mógłbyś jedynie pomarzyć o stanie owłosienia jaki masz teraz . Ta kuracja , którą stosujesz obecnie nie spowodowałaby odrostów . Mógłbyś jedynie zachować to co było w 2012 r .

 

minox 1x dziennie też może działać na niektórych. W jego przypadku bardziej liczy się dawka oraz idywidualna możliwość separacji substancji w skórze głowy.

 

10h trzymania RU na skórze głowy, zwłaszcza świeżo umytej i w nocy może być wystarczające, największe wchłanianie substancji występuje w środku nocy. Nie pamiętam już linku do tego badania, ale skóra maksymalnie absorbowała substancje ok. 2-4 w nocy (nie mam pojęcia skąd wytrzasnęli tą godzinę heh). Dlatego jeśli ktoś nie używa olelistych substancji to dobrym rozwiązaniem może być stosowanie RU no noc, choć osobiście miałem problemy z poranny wstawaniem, mogło się to właśnie wiązać z wzmożoną absorpcją podczas snu.

 

Skoro już 1,5 roku nie stosuję fina, a zamiast tego RU i korona mi nie leci, to znaczy, że jednak RU hamuje u mnie łysienie.

 

Ja wiem, że najlepiej jakbym cały dzień siedział w domu i broń boże się nie spocił, by Ru działało lepiej, ale jest cienka granica między zapobieganiem łysienia, a chorobą psychiczno-maniakalną na temat łysienia. Ru często stosuję po ponownym umyciu głowy, kwestia czy mi się chce. Póki kuracja działa, a musi działać, bo 4 lata temu robiło mi się spore gniazdo, a teraz ciągle dobrze zagęszczone i wizualnie nic nie widać. Wielu ludzi po prostu popada w obłęd na punkcie łysienia, sam tak kiedyś miałem, ale trochę dorosłem i podchodzę lekko do tego tematu. Popatrz z 3 osoby, na człowieka, który 5 razy dziennie wciera jakieś gówna w głowę i żre sterydy.

 

Nie jesteś też żadnym eskpertem w temacie RU i nikt nie wie, ile RU powinno byc na głowie. Oczywiście najlepiej 24h, ale może komuś 8-14h w zupełności hamuje łysienie ? Nie ma żadnych badań pod tym względem, tak samo z minoxem. Jedyna informacja na tym forum, to ta którą raz napisał Ziom, że najlepiej by 14h trzymać na głowie i tyle często trzymam, a nawet dłużej, choć podejrzewam, że tą liczbę wziął też z kosmosu raczej. Nie popadajmy w obłęd ludzie..

 

Fina nie brałem mimo uboków, od razu przestałem brać gdy coś bardziej odczułem, aż tak bym się nie poświęcał. Fin nie wpłynął w moim przypadku w ogóle na zakola, poprawił jakość włosów i zagęścił koronę. Część włosów na zakolach utrzymuję dzięki minoxowi, bo robiłem raz eksperyment i sprawdzałem dokładnie owłosienie wokół pewnych punktów znamieniowych, więc minox jak widać wystarcza, gdy używam go raz dziennie.

 

Ta liczba godzin była podana żeby na 100% doszło do pełnej separacji w skórze, nie ma takiego badania, ale jest to bezpieczna ilość dla większości osób stosujących RU rano. Inaczej się ma sprawa stosując na noc (patrz powyżej).

 

Stosowałbym RU jednak na czystą skórę głowy, zresztą nie tylko RU ale każdą jedną substancję. Dobrze jest zaopatrzyć się w jakiś dobrej jakości szampon (w polsce cięzko o takie) żeby móc bez obawy myć głowę 2 razy dziennie.

 

ziom, a czemu uważasz, że oleju powinno się stosować jak najcieńszą warstwę?

Z SABA to wiadomo

 

gruba warstwa oleju zatyka pory. EMU stosuje się jak najcieńszą warstwę, którą skóra jest w stanie zaabsorbować, EMU jest specyficznym olejem, posiada dużo kwasu oleinowego, przez co w przeciwieństwie do innych nie zostaje na skórze gdy użyjesz niewielką ilość, dobrze rozprowadzisz i dasz czas na wchłonięcie się

 

Po raz kolejny widać że jednak 100mg RU jest optymalna dawka. 50mg jest wystraczajace na zakola i korone, na cały obszar trzeba stosowac wiecej, chyba ze sie bardzo dobrze na niego reaguje co jest domeną mniejszosci, jak w przypadku wiekszosci substancji.

Tak, 2ml (czyli 100mg RU) lepiej działa niż 1ml.

W moim przypadku czyli:

- długość włosów 30+mm

- średnia gęstość

- NW2.5?

 

Ale ogólnie mówiąc, moim zdaniem to bardziej skomplikowane.

Na pewno najbardziej efektywna dawka to na pewno dawka POŚRODKU (nie za dużo i nie za mało).

 

Ale na to wpływa wiele czynników np

- długość włosów - osoba która ma włosy 1mm potrzebuje nałożyć mniej substancji aby skóra ją wchłoneła, niż ta która ma np włosy o długości 30mm czy też ZNACZNIE dłuższe, inaczej mówiąć mając dłuższe włosy, mniej substancji dotyka skóry głowy, więcej zostaje na włosach. Mamy większe straty.

- gęstość włosów - jak wyżej

- indywidualne umiejętności absorpcji skóry danej osoby

 

A i BTW @ziom1990 mógłbyś dać linka do jakiejś publikacji naukowej (albo powiedzieć co wpisać aby coś takiego znaleźć w google), w którym było testowany jakiś steryd (betametazon, hydro itd) czy też EMU oil na głowie (może być w konteście łysienia, ale nie musi)?

 

Obczaił bym tam jaką ilość substancji nakładali każdej osobie z grupy kontrolnej czy też inne szczegóły (jak np długość włosów danej osoby i ile nakładali)?

 

Nie mam pozapisywanych linków, od dłuższego czasu nie mam wolnych chwil żeby studiować przeróżne badania, jak to było gdy studiowałem i była laba musisz po prostu wertować przeróżne fora, tylko opieraj się na załączanych badaniach, nie na pojedynczych komentarzach osób mało orientujących się i wtedy wyciągaj wnioski.

 

Co do aplikacji, zaczesuj włosy (nie wazne czy do tyłu czy do przodu) robiąc przedziały w które aplikuj niewielkie ilości substancji i rozcieraj bezpośrednio na skórę, starając się unikać rozcierania na włosach. Wiem ze to trudne ale dojdziesz do wprawy

 

Co do SABA i EMU nie ma tu czegoś posrodku, musisz aplikować jak najcieńszą warstwę, żeby skóra była w stanie go wchłonąć. Przy takiej ilości EMU jak pisałeś (spływa na czoło) ewidentnie zatykasz pory. Twoja skóra ma zaabsorbować aplikowana substancję (patrz odpowiedź do fightera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom

To już tak nawiązując do tych szamponów dobrej jakości do użytku na co dzień - jaki ostatecznie polecasz lub sam stosujesz regularnie?


RU 100mg w KB

Minox foam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
serio 2$ za gram ? czyli 10g 20$, to jakaś kpina, kpina w żywe oczy i wyzysk, masakra.. że też nie ma konkurencji na to

To złożony specyfik. Zauważ, że łączy on sprzeczności: z jednej strony działa lokalnie z siłą flutamidu (leku na raka), a z drugiej prawie nie działa systemowo (bo rozpada się jeszcze w skórze głowy).

 

Większość innych specyfików ma jedną z dwóch wad:

- nie działa wcale, a więc ani nie szkodzi ani nie pomaga,

- działa zarówno lokalnie (na włosy) jak i systemowo (na cały organizm), przez co powoduje trudne do tolerowania efekty uboczne.

 

Flutamid np kosztuje grosze, działa konkretnie (na włosy), ale przenika do krwi jeszcze w stanie czynnym i powoduje miękkość fajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

gruba warstwa oleju zatyka pory. EMU stosuje się jak najcieńszą warstwę, którą skóra jest w stanie zaabsorbować, EMU jest specyficznym olejem, posiada dużo kwasu oleinowego, przez co w przeciwieństwie do innych nie zostaje na skórze gdy użyjesz niewielką ilość, dobrze rozprowadzisz i dasz czas na wchłonięcie się

 

A RU+KB nie zatyka porów? hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inna struktura skladnikow. Ale jak nalozysz warstwę na warstwę to wiadomo że nie zwiększy to maksymalnej saturacji jaką jest w stanie osiągnąć substancja aktywna w skórze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...