free web hit counter Skocz do zawartości
Freeq

Uboki po finie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oto moja krótka historia i pare pytań

 

A więc mam 20 lat, pierwszy raz finasteryd w postaci Propeci przyjmowałem ok. rok temu, byłem u dermatologa i miałem brać przez 3 miesiące żeby zobaczyć, jak na mnie podziała. Podczas brania odczuwałem niskie libido, ale nie mając stałej partnerki chciałem przetrwać te 3 miesiące kuracji (kwiecien-maj-czerwiec). Na początku wakacji postanowiłem odłożyc fina na i zobaczyć, czy wszystko wróci do normy. Tak też się stało, w bardzo szybkim czasie libido wróciło do stanu wyjściowego i nie było żadnych problemów. Więc na początku pazdziernika postanowiłem wrócic do fina, przyjmowałem go w postaci leku robionego na recepte (w takich płatkach, kosz. ok 30 zł miesiecznie). Brałem go przez ok. 6 miesięcy, skutek uboczny w postaci libido wrócił, mniejwięcej na takim samym poziomie jak wczesniej. Na początku przyjmowałem codziennie, pozniej starając sie zmniejszyc skutki uboczne co 2-3 dni. Teraz po 6 miesiacach jakos przestałem aż tak przejmować się włosami, zdecydowałem odstawić fina, pogodzić się z naturą i juz do tego nie wracac. odkładałem fina stopniowo co 2-3 dni, az ostatnie 2-3 tygodnie 1-2 na tydzien.

 

Minęło ponad 3 tygodnie a na chwilę obecną nic sie nie zmienia, brak porannych i spontanicznych erekcji (regularnych). Na początku odczuwałem z rana jakieś zwody (zdecydowanie słabsze niż tej przed kuracja), właśnie to mnie troche zmyliło, bo myślałem ze wszystko wraca do normy.

 

Jedyne co, to w tym tygodniu zauważyłem, żę dzień po siłowni, budziłem sie rano z praktycznie normalnym zwodem jak za starych dobrych czasów. Byłem na siłowni 2-3 razy, w poniedziałek, piatek i sobote. Mega erekcje poranne odczułem we wtorek, sobote i raczej bez problemu mogłem osiagnac zwód do południa, niestety pozniej było wszystko słabło. W pozostałych dniach zostaje tak samo jak wczesniej i nie czuje zadnej poprawy.

 

I tu mam pytanie, czy macie jakies porady jak próbowac wzmocnic moj organizm i pomoc mu dojsc do siebie? Nie mówie narazie o zadnych tesciach itp, bardziej jakies witaminy czy cos takiego..

 

Dzieki i czekam na porady, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odczuwałeś skutki uboczne po tak krótkim czasie przyjmowania trzeba bylo rzucić fina natychmiast.

Daj sobie trochę czasu. Mało alko, dużo siłowni (i to wolnych ciężarów, nie maszyn) i zobaczysz. Wątpię żebyś wpakował się w syndrom post finasterydowy w tak krótkim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, teraz napewno bym to odstawil, ale skutecznie powstrzymywał wypadanie, a sporo osób twierdziło, że organizm się przyzwyczai i sie wszystko unormuje.

Teraz mam ciezki okres, sesja, praktycznie cały dzien przy ksiazkach, mało aktywności, ale będę starał się ćwiczyć hantelkami w domu.

 

z 2 strony zawsze byłem aktywny fizycznie, na siłownie chodziłem przez kilka lat, grałem w piłkę, jednak przez ostatnie pół roku przestałem, studia, brak czasu i checi, imprezy itp... teraz postaram się wrócić do dawnej formy.

 

Myślałem czy nie spróbować np. z kreatyną, żeby podnieść testosteron, albo przynajmniej jakieś witaminy, cynk, zielona herbata itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, teraz napewno bym to odstawil, ale skutecznie powstrzymywał wypadanie, a sporo osób twierdziło, że organizm się przyzwyczai i sie wszystko unormuje.

Teraz mam ciezki okres, sesja, praktycznie cały dzien przy ksiazkach, mało aktywności, ale będę starał się ćwiczyć hantelkami w domu.

 

z 2 strony zawsze byłem aktywny fizycznie, na siłownie chodziłem przez kilka lat, grałem w piłkę, jednak przez ostatnie pół roku przestałem, studia, brak czasu i checi, imprezy itp... teraz postaram się wrócić do dawnej formy.

 

Myślałem czy nie spróbować np. z kreatyną, żeby podnieść testosteron, albo przynajmniej jakieś witaminy, cynk, zielona herbata itp.

 

kreatyna może być dobrym wyjściem. Chyba nikt wcześniej tego nie próbował, jako rekonwalescencje po finasterydzie, a w teorii powinna pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, narazie bede próbował podniesc testosteron poprzez siłownie... Byc impotentem w tym wieku.. załamka ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogarnij też dietę,tzn dużo tłuszczy,białka i trochę węgli i witaminki i minerały typu cynk,witaminy z grupy b,witamina d itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Impotencja raczej wątpie, impotencja to brak erekcji, a Ty masz tylko obniżone libido + stres.

 

Ja mam 20 lat i już ponad rok stosuję fina, skutecznie zatrzymał łysienie i zagęścił środek (jak wypadało mi przy myciu po 50 włosów, to teraz 2-3). Jedyne minusy to obniżone libido (ale jest i można rzec zadowalające, choć nie tak ogromne jak przed kuracją) i niemożność chodzenia na siłownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale erekcje teraz miałem tylko wtedy, gdy dzien wczesniej byłem na silowni. Na codzien nie wystepuje. Wlasnie nie wiem jak to oceniac, bo bedac na finie, po siłowni nie miałem az takiego wzwodu porannego, teraz bywał taki jak pisałem "za starych dobrych czasów". Co do stresu to zgadza sie, sesja, duzo zaliczen, siedzenie do 1-3 w nocy nad projektami, plus dołuje mnie troche ten problem, nie panikuje czy cos, tylko po prostu w wolnych chwilach o tym mysle i mnie to nie pociesza. Zakupiłem ZMA i żeń szeń, stosuje ok. 4 dni, narazie brak poprawy. Mam zamiar na dniach kupic tribulus i zobaczyc co wtedy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Impotencja raczej wątpie, impotencja to brak erekcji, a Ty masz tylko obniżone libido + stres.

 

Ja mam 20 lat i już ponad rok stosuję fina, skutecznie zatrzymał łysienie i zagęścił środek (jak wypadało mi przy myciu po 50 włosów, to teraz 2-3). Jedyne minusy to obniżone libido (ale jest i można rzec zadowalające, choć nie tak ogromne jak przed kuracją) i niemożność chodzenia na siłownie.

 

Niemozliwość chodzenia na siłownie ? Dlaczego niby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy braniu Finasterydy/Dutasterydu DHT jest zmniejszany i blokowany wolny Testosteron,DHT jest tak samo ważne do budowy mięśni nawet i więcej niż testosteron,a wolny teść buduje mięśnie,całkowity daje im powera i ogólnie człowiek czuje się bardziej zżawy bo przenika barierę krew/mózg działa przeciwdepresyjnie itd ale to tak na marginesie .

 

Macie artykuł dotyczący DHT w kulturystyce:

 

http://www.mikemahler.com/online-librar ... ogens.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jaki wpływ ma DHT na organizm, wiem również, że powoduje łysienie typu męskiego, trąd i coś tam jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdziwił z tą kreatyną - jestem tego żywym przykładem :/

 

Potencja potrafi polecieć ostro w dół - ale z tego co widzę po sieci są to bardzo rzadkie przypadki, aczkolwiek jest ich coraz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jeszcze jedna sprawa, bo od ok. 2 tygodni, niemalże codziennie budzę się koło 5-6 rano.. Wczesniej zdarzało mi się w nocy budzić, coś zjeść, albo jak było gorąco, ale teraz to jest niemalże codziennie i nie wiem czym to może być spowodowane.. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie badania hormonów powinienem zrobić?

-Estradiol

-Prolaktyna

-Testosteron

 

jeszcze jakies?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem zbadac hormony:

prolaktyna 12,54 4,04-15,2

Estradiol 55,75 7,63-42,6

Testosteron w poniedziałek

 

Macie jakies propozycje co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freeq mialem to samo. Bylo tak gdy bralem za duza dawka fina. Zmniejsz troche dawke , mi pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tal, tylko ja fina odstawiłem ponad 6 tygodni temu.. I badania robiłem wczoraj, a nie polepszyło sie zbyt wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbij prolaktyne, bo masz w górnej granicy.

3 x 1g witaminy C dziennie, do tego możesz dorzucić jeszcze końskie dawki witaminy b6. Przez pierwszy tydzień l-tyrozyna nie zaszkodzi.

 

W ten sposób zbijesz prolaktyne i kortyzol, podbijesz dopaminę i tym samym stworzysz dobre warunki pod wytwarzanie testosteronu. Estradiol z czasem opadnie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...