free web hit counter Skocz do zawartości
Skald

Pytania do dr. Arvinda Poswala

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możliwe jest pobranie met. FUE wszystkich graftów z dolnej części głowy, tak żeby potem włosy z tyłu (w zasadzie na karku) zaczynały się powiedzmy jakieś 1,5 - 2 cm wyżej niż normalnie - zamiast pobierać z całego donoru równomiernie?

To by nie powodowało przerzedzeń donoru lub mogło by być jedyną możliwością w sytuacji kiedy donor już nic nie wyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, natomiast nigdy w 100% (część włosów będzie w fazie uśpienia).


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie widać takich przypadków na zdjęciach z zabiegów. To wydaje się niezły pomysł,w sytuacjach kiedy donor jest słaby. Nie chodzi tu może o kąt pod jakim rosną tam włosy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dlaczego nie widać takich przypadków na zdjęciach z zabiegów. To wydaje się niezły pomysł,w sytuacjach kiedy donor jest słaby. Nie chodzi tu może o kąt pod jakim rosną tam włosy?

 

Po FUE też są blizny, a tutaj miałbyś taką jedną wielką, jak po poparzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dlaczego nie widać takich przypadków na zdjęciach z zabiegów. To wydaje się niezły pomysł,w sytuacjach kiedy donor jest słaby. Nie chodzi tu może o kąt pod jakim rosną tam włosy?

 

Nie uważam tego za dobry pomysł, strefa dawcza wyglądałaby szalenie nienaturalnie po takim zabiegu.

 

Po FUE też są blizny, a tutaj miałbyś taką jedną wielką, jak po poparzeniu

 

No to już zależy od metody. Jak widzisz i Glaciato i Majette mieli pobierane grafty z brody i przy goleniu się na "zero" nie widać widocznych blizn.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o pobranie graftów tylko z karku podwyższając linię, wydaje mi się, że wybranie wszystkich włosów z jednego miejsca FUE niezależnie od metody spowoduje powstanie brzydkiej szklistej blizny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. takie "gdybanie" i to co się "wydaje" nie ma sensu. Wszystko jak napisałem powyżej jest podparte wiedzą i doświadczeniem dr. Poswala


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak blizny faktycznie mogą stanowić problem, bo przecież pobierając wszystkie grafty w zasadzie oskalpowalibyśmy kawałek głowy..

Nie sądzę natomiast żeby podniesienie linii włosów z tyłu o 0,5 - 1 cm powodowałoby żeby ktoś wyglądał nienaturalnie (choć z tymi 2 cm to może faktycznie przesadziłem). Poza tym skoro zapuszcza się włosy żeby zasłonić bliznę po stripe, równie dobrze można by było zapuścić je żeby zamaskować zbyt wysoka linię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak blizny faktycznie mogą stanowić problem, bo przecież pobierając wszystkie grafty w zasadzie oskalpowalibyśmy kawałek głowy..

Nie sądzę natomiast żeby podniesienie linii włosów z tyłu o 0,5 - 1 cm powodowałoby żeby ktoś wyglądał nienaturalnie (choć z tymi 2 cm to może faktycznie przesadziłem). Poza tym skoro zapuszcza się włosy żeby zasłonić bliznę po stripe, równie dobrze można by było zapuścić je żeby zamaskować zbyt wysoka linię

 

Jeżeli chcesz nosić długi włosy żeby to zamaskować to jest to powiedzmy jakieś rozwiązanie, ale ze względu na fakt, że "tylna linia" jest bardzo specyficzna (nieregularnie osadzone włosy, ogólna nieregularność) jej podwyższenie wyglądałoby po prostu dziwnie (szczególnie, że chirurdzy nie mają żadnego doświadczenia w tego typu zabiegach).


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak że te włosy z tyłu na samym skraju gdzie kończy się głowa a zaczyna szyja też wypadają z wiekiem?

Bo jak się przyglądam ludziom z wiankiem to właśnie widzę że oni dziwnie tą linie z tyłu mają wysoko.

Czy wy też takie coś zauważyliście czy może mi się zdaje? Bo ja akurat mam z tyłu linię bardzo niską. Włosy mi rosną nawet chyba trochę na szyi i myślę że z 1-2cm pasek można by było pobrać spokojnie i nawet bym z tyłu lepiej wyglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też takie coś zauważyliście czy może mi się zdaje? Bo ja akurat mam z tyłu linię bardzo niską. Włosy mi rosną nawet chyba trochę na szyi i myślę że z 1-2cm pasek można by było pobrać spokojnie i nawet bym z tyłu lepiej wyglądał.

 

Ja mam podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy to nie jest tak że te włosy z tyłu na samym skraju gdzie kończy się głowa a zaczyna szyja też wypadają z wiekiem?

Bo jak się przyglądam ludziom z wiankiem to właśnie widzę że oni dziwnie tą linie z tyłu mają wysoko.

Czy wy też takie coś zauważyliście czy może mi się zdaje? Bo ja akurat mam z tyłu linię bardzo niską. Włosy mi rosną nawet chyba trochę na szyi i myślę że z 1-2cm pasek można by było pobrać spokojnie i nawet bym z tyłu lepiej wyglądał.

 

Trudno powiedzieć, to zależy od konkretnego przypadku. Na pewno trzeba pamiętać o tym, że zarówno opisywana przez Ciebie sytuacja, jak i ogólne przerzedzenie donoru są możliwe.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile średnio jest graftów na nw7? U osoby nie łysiejącej.

I jaka jest średnia donoru? Pytam o samą głowę, bez brody czy innych partii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielkości głowy (całkiem poważnie). Średnio na cm2 u osoby niełysiejącej mamy 150-220 włosów, tak więc biorąc pod uwagę, że nw7 to w zależności od stopnia i wielkości głowy to średnio 220-250cm2, widełki robią nam się spore - średnio 33000-55000 włosów, czyli 15000 - 25000 graftów.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skald 2 pytania:

1. Jaka powinna być średnica puncha dla graftów 1, 2 , 3 , 4 włosowych by nie uszkodzić ich i jednocześnie żeby nie zostawić tzw. white dots ?

2. Jak długo po zabiegu wszczepione włosy nie powinny być narażane na kontakt np. z czapką, poduszką, ręką itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skald, mam jedno pytanie odnośnie charakterystyki włosów pobranych z ciała i przeszczepieniu ich na głowę. Dr A. Poswal twierdzi, że owe włosy nie zmieniają charakterystyki po przeniesieniu na skalp, wobec tego chciałbym zapytać się o fazę wzrostu takich włosów. U mnie włosy na ciele nie osiągają więcej niż 2 cm, czy wobec tego takie włosy po przeszczepieniu na głowę również nie osiągną długości większej niż owe 2 cm??? Czy po przeszczepie metodą bht nie będę mógł nosić długich fryzur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skald, mam jeszcze jedno pytanie do dr Poswala. Obserwując przypadek Wayne'a Roney'a gazety i internet opisywały, że przeszczep włosów spowodował u niego objawy siwienia. Jedna z definicji siwienia mówi, że powodują ją między innymi pęcherzyki powietrza, które dostają się do włosa. Moje pytanie więc brzmi, czy w wyniku przeszczepu mogą dostać się do komórki włosa pęcherzyki powietrza i sprawić, że przeszczepiony włos będzie siwiał???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli meżczyzni w wieku +45 są bardziej narażeni na pęcherzyki powietrza dlatego siwieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skald po jakim czasie od ht można obcinać włosy maszynką elektryczną ? Jak wiadomo maszynka taka może momentami zaciągać włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 7 dniach cebulki są już w pełni zagnieżdżone, także po 2 tygodniach nie powinno to być żadnym problemem.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak z tą blizną po stripie ? przy jak krótkich włosach jest widoczna i jak masz podaj zdjęcia po roku jak wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ilu dniach od przeszczepu wedle zaleceń dr.A można zacząć używać minox-a (minoxidilum) i w jakim stężeniu? Opinie w tym temacie sa różne, wręcz czasami skrajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe aby niektóre przeszczepione włosy wypadły np. po 4 miesiącach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...