free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Badania pomocne w ustaleniu przyczyny łysienia

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam witaminę D zrobić.

 

Szacuje się, że nawet 90% osób może mieć na naszej szerokości geograficznej niedobór wit. D - a ten z kolei przyczynia się do wypadania włosów.


Moje rady i opinie należy traktować, jako pierwszej przypadkowej osoby z internetu i nie podejmować na jej podstawie decyzji dot. leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przez pół roku brałem tabletki Nezyr, chciałbym wykonać badania krwi. Mam pytanie czy muszę odczekać ileś czasu na wykonanie tych badań? Jakie badania polecacie do wykonania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Badania hormonów płciowych - chyba o to ci chodzi.

 

Natomiast jeśli chcesz mieć badania na czysto, to pół roku od odstawienia fina bym odczekał. To taki termin z rezerwą.

 

Choć szczerze mówiąc to każde badania mogą być tak samo przydatne i nieprzydatne zarazem.

Przydatne bo profilaktyka zdrowotna, a nieprzydatne bo rozumiem, że nic ci przecież nie dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Badania hormonów płciowych - chyba o to ci chodzi.

 

Natomiast jeśli chcesz mieć badania na czysto, to pół roku od odstawienia fina bym odczekał. To taki termin z rezerwą.

 

Choć szczerze mówiąc to każde badania mogą być tak samo przydatne i nieprzydatne zarazem.

Przydatne bo profilaktyka zdrowotna, a nieprzydatne bo rozumiem, że nic ci przecież nie dolega.

 

Tak o takie chodzi mi badania, chciałbym się dowiedzieć jakie badania w kierunku wypadania włosów może wypisać mi lekarz pierwszego kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tak o takie chodzi mi badania, chciałbym się dowiedzieć jakie badania w kierunku wypadania włosów może wypisać mi lekarz pierwszego kontaktu.

 

Pewnie żadne, bo NFZ nie będzie płacił za twoje "życzenia", o ile nie masz jasnych wskazań na to, że to coś więcej niż łysienie dziedziczne. Przerabiałem to już.

 

Idź prywatnie i niepotrzebny ci do tego lekarz. Dostajesz w przychodni kartkę z badaniami, zakreślasz co chcesz, płacisz, pobierają ci krew i czekasz na wyniki.

Oczywiście musisz być na czczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o badanie na nużycę w medycznym centrum laboratoryjnym, badanie wykonują z włosa brwi, rzęsy, nie wykonują takiego badania z włosa z głowy... więc tak ma odbywać się to badanie? A co z włosami na głowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Pytałem o badanie na nużycę w medycznym centrum laboratoryjnym, badanie wykonują z włosa brwi, rzęsy, nie wykonują takiego badania z włosa z głowy... więc tak ma odbywać się to badanie? A co z włosami na głowie?

 

Niektórzy robili badania na demodex i nawet ktoś pisał, że mu wykryli.

Jak najbardziej mogą się one ulokować także na głowie.

Nie są one groźne, ale osłabiają włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem o badanie na nużycę w medycznym centrum laboratoryjnym, badanie wykonują z włosa brwi, rzęsy, nie wykonują takiego badania z włosa z głowy... więc tak ma odbywać się to badanie? A co z włosami na głowie?

 

Niektórzy robili badania na demodex i nawet ktoś pisał, że mu wykryli.

Jak najbardziej mogą się one ulokować także na głowie.

Nie są one groźne, ale osłabiają włosy.

 

Jeśli nużence mogą się ulokować na głowie to jak to potwierdzić? Skoro nie robią badania na to z włosów z głowy.

 

Mam udać się do dermatologa, orientujesz się o które badania mam zapytać, by dostać skierowanie lub polecenie wykonania takich badań? Pytam o te badania, które wypisałeś na pierwszej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja sam nie robiłem, znam to tylko z relacji innych osób, które te badania twierdzą, że robiły.

To było dawno temu na starym forum.

 

Sam nie robię przecież wszystkich możliwych badań, bo nie mam powodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dermatolog nie przepisze mi Avodart dutasteryd, ponieważ lek nie jest prosto przeznaczony na łysienie, tak jak np. Androstatin czy Nezyr. Powiedział mi, że nie przepisze mi czegoś co może rozwalić mi gruczoł krokowy. Ciekawe czy w niedalekiej przyszłości wprowadzą dutasteryd na łysienie na Polski rynek. Jeśli dutasteryd jest tak skuteczny jak w opisie poniżej to dlaczego wciąż go nie ma na rynku? Skoro finasteryd jest słabszy.

 

Czym jest Generyk Avodart (Dutasteryd)?

 

Avodart jest produktem firmy farmaceutycznej GlaxoSmithKline. Jest inhibitorem dihydrotestosteronu (DHT) drugiej generacji. Stworzono go w celu zwalczania przerostu gruczołu prostaty (BPH), podobnie jak Propecia. Dzięki zwiekszonej supresji DHT Dutasteryd jest najefektywniejszą kuracją na wypadanie włosów dla mężczyzn cierpiących na łysienie plackowate.

 

Generyk Avodart (Dutasteryd). Jak to działa?

 

Utrata włosów powiązana jest z występującym u mężczyzn hormonem Dihydrotestosteronem (DHT), produkowanym, gdy reduktaza enzymu 5-alfa zmienia Testosteron w DHT. Niedawno zatwierdzony lek na wypadanie włosów, Propecia, blokuje jeden z dwóch rodzajów tego enzymu. Oparty na Dutasterydzie Avodart jest jednak skuteczniejszy w leczeniu łysienia, gdyż blokuje oba.

 

Jakich rezultatów mogę oczekiwać?

 

Raporty z testów klinicznych wskazują, że 90% badanych stwierdziło widoczny wzrost ilości włosów w przeciągu pierwszych 6 miesięcy. Po tym czasie liczba włosów zmierzona na obszarze cala kwadratowego zwiększyła się o 96 włosów w przypadku stosowania Avodartu(0,5mg), w porównaniu z 72 włosów przy stosowaniu Finasterydu (5mg). Dowiedziono, że Dutasteryd zmniejsza poziom DHT o 30% lepiej, niż Propecia.

 

Ile, mniej więcej, czeka się na efekty działania Dutasterydu?

 

Widoczne efekty zaczynają pojawiać się po około dwóch tygodniach. Po tym czasie stosowania Avodartu (0,5mg) zmierzona mediana stężenia DHT zmniejsza się o 90%. Weź pod uwagę, że włosy rosną powoli, więc do widocznych efektów trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Zażywając Dutasteryd codziennie możesz spodziewać się mocniejszego efektu po około trzech miesiącach. Jeśli jednak przestaniesz zażywać Avodart, efekty zmaleją w czasie roku. Jeśli po roku nie pojawią się żadne efekty stosowania Avodart, to niestety najprawdopodobniej żadna inna kuracja nie będzie w stanie ci pomóc.

 

Jaka jest zalecana dawka Avodart (Dutasterydu)?

 

Jeśli rozpoczynasz kurację przeciwko łysieniu z Avodartem, to rekomendowaną dawką jest 0,5mg. Po jakimś czasie pacjent może zwiększyć dawkę do 2,5mg dziennie (co zazwyczaj jest maksymalną dawką Avodartu. 0,5mg Dutasterydu blokuje około 90% serum DHT i 55% DHT w skórze głowy, podczas gdy dawka 2,5mg odpowiednio 99% i 82% DHT.

Jeśli zdecydujesz się na zakup Avodartu (Dutasterydu), to zalecana jest regularność w jego zażywaniu, by uzyskać najlepsze efekty. Idealnym czasem dnia na zażycie Avodartu jest ranek (najlepiej na czczo).

 

Jakich efektów ubocznych mogę się spodziewać przy stosowaniu Avodartu (Dutasterydu)?

Avodart może powodować różne efekty uboczne, jak każdy inny lek dostępny na rynku. Testy wskazują jednak, że skutki uboczne nie zawsze występują i raczej nie wystapią u większości stosujących go mężczyzn. Istnieje jednak niewielki procent (2%) mężczyzn, którzy zgłaszali problemy związane ze sfera seksualną (zmniejszone libido i zmniejszona ilość nasienia). Efekty nie były jednak trwałe, zarówno u osób, które zdecydowały się przerwać kurację Avodartem, jak i u tych, którzy ją kontynuowali.

 

http://www.dutasteride247.eu/pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dutasteryd nie jest skuteczniejszy. Tzn jest skuteczniejszy tylko gdy bierzesz go więcej, ale wtedy i uboki są większe.

Jeśli bierzesz w podobnych proporcjach, to efekty są prawie takie same. Pisałem o tym wiele, wiele razy.

Dutasteryd 0,1 mg dziennie (lub 0,5 mg raz na 5 dni) praktycznie równa się Finasterydowi 1 mg dziennie.

Większe dawki działają lepiej, ale uboki zaczynają dawać się we znaki, więc to droga do nikąd.

 

Dermatolog nie przepisze ci Avodartu tak samo jak nie przepisze ci np Proscaru, bo to są leki urologiczne a nie dermatologiczne.

Mimo, że dzieląc je, wyjdziesz na to samo jak byś brał Propecię, ale dermatologów to zwykle nie interesuje. Wolą asekurackje podejście, żeby w papierach było czysto.

To jest polska - nie ważne żeby było dobrze, ważne żeby w papierach dobrze wyglądało. Więc się nie dziw - przepisy to dla nich dupochron.

 

Ps. Dutasteryd nigdy nie zostanie wprowadzony na łysienie, bo wbrew pozorom nawet Propecia nie przyniosła dochodów, które oczekiwano.

Biznes łysieniowy należy w większości do scamerów i oszustów sprzedających ziółka i szampony. To oni tutaj rządzą. Takie fora jak nasze (gdzie są świadomi), to plankton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie. Mam skierowanie do endrykologa i będę chciał wykonać badanie poziomu hormonów płciowych, tarczycy, testosteronu.

 

Chciałbym wykonać badanie na zaistnienie zakwaszenia organizmu, wiem, że można sobie samemu wykonać to badanie, ale ciekawi mnie czy można to wykonać w jakimś laboratorium? To fachowo nazywa się badanie ph moczu i krwi?

 

Zapytałem się dermatologa, że może mam nużeńce lub jakieś grzyby/drożdżaki stwierdził, że nie, bo byłoby to widać, a tutaj widać łysienie androgenowe i że teraz nie spotyka się czegoś takiego jak dawniej było u ludzi po wojnie, gdzie był brud i tak dalej.

 

Co do tych nużenców, grzybów to faktycznie to jakoś byłoby widać na głowie jakieś nie wiem zaczerwienienie, swędzenie cokolwiek takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na łysienie na wpływ również dieta. Należy skupić się na spożywaniu ilości warzyw i owoców.

panowie zbanować go, jaka dieta? mam znajomych w akademikach co cpaja, chlej,a jedza same pizze albo nic i linia jak w gimnazjum a sa tacy co dieta zarąbista bieganie i lysi


finsteryd 1.25 mg

dutasteride 0.5 mg

minoxidil 5%

nizoral 5%

biotyna/cynk/krzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie diety to jest nawet jedna skieorwana na łysienie, jak komuś się nudzi - to może sprawdzić. wystarczy wpisać w google/yt ray peat hair loss.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie badania zrobić prze wizytą u dermatologa ?

Chodzi tylko o te najważniejsze.

Dht, Testosteron, Kortyzol

Co jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak szczerze to możesz zrobić jakie chcesz, albo wszystkie lub żadnych.

Statystyki nie kłamią i jeśli jesteś dotknięty łysieniem to niemal na pewno dziedzicznym.

Co oczywiście nie oznacza, że nie istnieją inne czynniki osłabiające włosy.

 

A dermatolog przepisze ci finasteryd lub minoxidil, jeśli jest kompetentny.

Większość nie zleca żadnych badań, bo mało kiedy ma to sens (zdarzają się grzybice, nużeńce, ale rzadko, bo dziś poziom higieny jest dużo wyższy niż kiedyś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Off top

Dermatolog nie przepisze ci Avodartu tak samo jak nie przepisze ci np Proscaru, bo to są leki urologiczne a nie dermatologiczne.

Mimo, że dzieląc je, wyjdziesz na to samo jak byś brał Propecię, ale dermatologów to zwykle nie interesuje. Wolą asekurackje podejście, żeby w papierach było czysto.

To jest polska - nie ważne żeby było dobrze, ważne żeby w papierach dobrze wyglądało. Więc się nie dziw - przepisy to dla nich dupochron.

 

A Ty byś nadstawiał swój łeb, gdyby w razie czegoś doszło do jakiegoś nieszczęścia? Owszem papiery muszą się zgadzać i uwierz, ze dla lekarzy nie jest to wcale "wygoda". Po drugie nie wyobrażasz sobie JAK BARDZO są teraz roszczeniowi pacjenci. Z byle czego potrafią zrobić gówno burze (z różnych pobudek, głównie finansowych). I po ostatnie, nie zawsze masz pewność, że pacjent sobie jakiś proscar podzieli, bo niby skąd? Może łyknie całe 5 mg. A jak przepisze Nezyr czy Propecie to jest to dawka 1mg. I stosowne dawkowanie co do łysienia w ulotce jest.


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie mówię, że nie masz racji. Gdybym był lekarzem, robił bym tak samo.

Pretensji do nich nie mam, stwierdzam tylko jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nazywają te badania na grzybicę i gdzie je zrobić? One są z krwi? z Kału? ze skóry głowy?

a nużeńca jak zbadać i gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te badania, o które pytasz to wymaz ze skóry głowy na obecność grzybów i bakterii patogennych i badanie na obecność nuzenca (demodex).

 

Polegają na tym, że zeskrobuja Ci trochę zmian, które masz na skórze. W przypadku nuzenca wyniki masz praktycznie od ręki (ja czekalem chyba 20 min), a w przypadku tych drugich badań trzeba czekać dłużej, jakieś 2-3 tygodnie.

 

Jeśli jesteś z wwy i okolic to moge podać Ci namiary na dobre placówki, bo w niektórych sieciowkach to nawet nie wiedzą jak się należy przygotować do takiego badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...