free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Pseudohermafrodyci - ludzie, którzy nigdy nie łysieją!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jak już pisałem na starym forum, istnieją ludzie genetycznie pozbawione enzymu 5-alfa-reduktazy typu 2 (5AR2). Ponieważ 5AR2 odpowiada za większość konwersji testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT), poziomy DHT są u nich bardzo niskie przez całe życie, mimo normalnych poziomów testosteronu.

 

Jest to bardzo rzadka dolegliwość, ale dość częsta w Republice Dominikany. Przypadki pseudohermafrodytyzmu w tym miejscu, badała we wczesnych latach 70-tych, wybitny endokrynolog dr. Julianne Imperato-McGinley.

Osoby dotknięte tą przypadłością rodzą się z dwuznacznymi cechami płciowymi, choć zewnętrznie bardziej przypominają dziewczynki. Natomiast w trakcie dojrzewania płciowego wykształcają się u nich typowo męskie cechy płciowe – męska budowa ciała, penis, jądra.

Prawdopodobnie w okresie dojrzewania płciowego wzrost testosteronu jest na tyle wysoki, że mimo braku 5AR2 wystarcza do wykształcenia męskich cech zewnętrznych.

W swojej wiosce osoby te były znane jako "guevedoces" (w tłumaczeniu: penis w wieku 12).

 

Co jednak istotne, stwierdzono u nich pewne prawidłowości:

- prostata pozostaje niewielkich rozmiarów,

- posiadają skąpe owłosienie ciała,

- brak trądziku (choć w późniejszym terminie znaleziono przypadki trądziki u takich osób),

- brak przypadków łysienia męskiego lub cofania się linii włosów (zakola, wysokie czoło).

 

Na podstawie publikacji ww. Pani endokrynolog stwierdzono, że DHT wydaje się nie pełnić istotnej roli po okresie dojrzewania płciowego. Ponadto publikacją zainteresowali się naukowcy firmy farmaceutycznej Merck. Stwierdzili, że blokowanie 5AR w późniejszym okresie życia może zapobiec przerostowi prostaty, który dotyka dość znaczną część populacji w średnim i starszym wieku.

15 lat później opracowano finasteryd blokujący 5AR2, który pojawił się na rynku w 1992 r. pod nazwą Proscar w dawce 5mg/tabletkę (1 tab./dzień). 5 lat później zarejestrowano ten specyfik, również jako lek na łysienie typu męskiego pod nazwą Propecia w dawce 1mg/tabletkę (1 tab./dzień).

W 2002 pojawił się nowocześniejszy lek – dutasteryd (nazwa rynkowa: Avodart), który blokował także częściowo 5AR typu 1 oraz cechował się dłuższym okresem półtrwania, a przez to większą stabilnością działania. Avodart został zarejestrowany jedynie jako lek na prostatę w dawce 0,5mg/kapsułkę (1 kaps./dzień).

Mimo zapowiedzi, zarejestrowania tego specyfiku także jako leku na łysienie, nigdy to nie nastąpiło. Prawdopodobnie raczej z powodów biznesowych niż medycznych – wiadomo, że Propecia osiągnęła mniejszy sukces rynkowy niż oczekiwano, a dutasteryd zasadniczo się od niej nie różni (zbliżony mechanizm działania z tymi samymi wadami i zaletami).

 

Zdjęcia:

 

guevedoces1.jpg.77380816c969146b6c0ee29179e6bd58.jpg

W wieku 18 miesięcy, wygląd jest dziewczęcy, chociaż nierozwinięte jądra są obecne.

 

 

Guevedoces2.jpg.c59777938f6587a783af585a80e3ccc4.jpg

Z powodu niedoborów DHT w okresie płodowym, genitalia tego chłopca rozwijają się jako dziewczęce.

Jakkolwiek wewnętrznie tkanka gonadowa jest taka jak normalna męska i kariotyp jest 46 XY (normalny męski).

 

 

Guevedoces3.jpg.0154f440f5fae98ad177a78ca5852e59.jpg

W okresie płodowym DHT jest istotny dla rozwoju normalnych męskich genitaliów. Po kompletnym dojrzewaniu, DHT zdaje się nie pełnić istotnej biologicznej funkcji.

 

 

Guevedoces4.jpg.fb6f2f3acc38650c50926da27a7d4a4b.jpg

Tuż przed okresem dojrzewania płciowego, przed znacznym wzrostem testosteronu, fenotyp jest ciągle żeński.

 

 

ak8jd1.jpg.0d9216bb715e3622395964ef6de5da88.jpg

Wraz ze skokiem testosteronu w okresie dojrzewania płciowego, fenotyp zmienia się na męski. Głos podlega mutacji, rozwijają się jądra, rośnie penis, ejakulacja oraz erekcja zaczyna mieć miejsce oraz rozwija się męska orientacja psychoseksualna.

 

 

guevedoces6.jpg.c2708f14e939e24ce6c5fb3ccaf7b046.jpg

Przez resztę życia geuvedoces przypominają innych dominkańskich mężczyzn we wszystkich aspektach, poza:

- wzrost brody jest skąpy,

- nie ma cofania się linii włosów,

- prostata pozostaje niewielkich rozmiarów.

 

Źródła:

- http://www.usrf.org/news/010308-guevedoces.html

- http://articles.latimes.com/2006/oct/16/health/he-esoterica16

- http://promiscuouseating.wordpress.com/2012/02/18/the-guevedoces-how-an-intersex-genetic-defect-led-to-a-blockbuster-class-of-medicines/

- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1472916/

- wikis.lib.ncsu.edu/index.php/Group_13_Sex_Determination_(Humans)

- http://www.hairlosshelp.com/FORUMS/messageview.cfm?catid=10&threadid=68575

Guevedoces5.jpg.44f2928c5076bb795564889f11bb392e.jpg

5evdit.jpg.511938048df013fe285ed145571edeaa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy artykuł ale ze zdaniem Na podstawie publikacji ww. Pani endokrynolog stwierdzono, że DHT wydaje się nie pełnić istotnej roli po okresie dojrzewania płciowego. tu zgodzic sie nie moge ,wklejam artykuł o roli DHT w organizmie ze starego forum http://www.bodybuilding.com/fun/reform8.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oczywiście znam ten artykuł. Na sterydy.net była (ale już nie ma) jego polska wersja. Wklejam ją poniżej.

Natomiast ustosunkuję się do niego później.

 

DHT - Pozytyw czy szkodnik?

 

(...)Jednym z większych zmartwień ludzi (kierujących do mnie pytania) są efekty uboczne związane z estrogenem. Na 2. miejscu klasyfikują się pytania dotyczące DHT. Wydaje się, że ludzie mają błędne wyobrażenie, iż DHT to jakiś złowrogi androgen nie mający nic innego do roboty, poza degradacją naszej biednej prostaty i przerzedzaniem włosów na głowie. Rzeczywista sytuacja jest oczywiście bardziej złożona. DHT należy do tych hormonów, które niosą ze sobą pozytywne jak i negatywne aspekty, a wiele osób nie rozumie po prostu roli tego androgenu w organizmie. Dla wielu osób DHT nie stanowi problemu, a przez to nie trzeba go eliminować czy zmniejszać jego ilości w organizmie. Dla innych, jednakże trzymanie DHT pod kontrolą (odpowiednia regulacja jego poziomu) wydaje się być odpowiednim i rozważnym działaniem. Poznanie faktów o DHT pomoże wam zadecydować, do której grupy należycie.

 

Czy Testosteron to prohormon ?

 

Głównym androgenem wydzielanym przez hormony płciowe jest oczywiście testosteron. Jednakże w większej części ciała, sygnał androgenowy nie przenosi się przez testosteron. W tkankach mózgowych, skórnych, genitalnych - a w zasadzie wszystkich poza mięśniowymi, aktywny androgen to DHT. Testosteron w tym przypadku działa zwyczajnie jak prohormon, który jest przekształcany w aktywny androgen DHT dzięki działaniu enzymu 5-alfa-reduktazy (5-AR).

 

5-AR jest silnie skoncentrowany w większości obszarów ciała (zależnych od działania androgenów),w zasadzie wszędzie poza mięśniami szkieletowymi. Testosteron jest za pomocą 5-AR przekształcany w DHT, który to w rzeczywistości wchodzi w reakcję z receptorami-odbiornikami androgenowymi, dlatego właśnie znikoma ilość samego, czystego testosteronu łączy się z receptorami androgenowymi.

 

Opisane przekształcenia mają bardzo ważną funkcję biologiczną w ww. tkankach. Trzeba sobie uzmysłowić, iż DHT jest w istocie silniejszym androgenem niż testosteron tzn. łączy się ok 3-5 razy silniej z receptorem androgenowym. W przypadku, gdy odcina się 5-AR od tkanek i blokuje powstawanie DHT, można zaobserwować istotne zmiany w fizjologii człowieka.

 

Dobrym przykładem w tej materii jest męski pseudo hermafrodytyzm (pseudo obojnactwo) wywołany wrodzonym brakiem 5-AR. To stosunkowo rzadka nieprawidłowość jakkolwiek dość często spotykana w Republice Dominikany. Mężczyźni z tą przypadłością rodzą się z bardzo małą ilością albo wręcz bez enzymu 5-AR. Mają niejednoznacznie zaklasyfikowane genitalia i są niejednokrotnie wychowywani jako dziewczynki. Podczas okresu dojrzewania poziom testosteronu podnosi się w prawidłowy sposób, natomiast poziom DHT pozostaje bardzo niski. Muskulatura u tych mężczyzn rozwija się prawidłowo jak u dorosłych, jednakże: włosy łonowe, owłosienie ciała jest znikome lub nie występuje, a prostata i penis są mało wykształcone. Ponadto ich libido i funkcje seksualne ulegają często zaburzeniom.

 

Testosteron - aktywny androgen w mięśniach

 

Mięśnie szkieletowe są unikalne/odmienne od innych tkanek androgenowo zależnych. Zawierają znikome ilości lub wcale nie mają 5-AR, w związku z tym DHT w mięśniach nie jest wcale wytwarzane, lub w bardzo małych ilościach. Co więcej każda wytworzona tam cząstka DHT, lub dostarczona do mięśni przez krew, jest szybko dezaktywowana przez obecny w mięśniach enzym 3alfa-hydroksysteryd reduktazę (3a-HSD).

cattestc.gif.e61d232a79db3e3bdb512d99696d3947.gif

 

Jeśli więc chodzi o mięśnie, to tutaj testosteron odgrywa główną rolę jako aktywny androgen. Powyższe uwagi nie wykluczają jednak tezy, iż regulowanie od zewnątrz DHT może mieć wpływ na efekty anaboliczne w organizmie. W rzeczy samej DHT ma wpływ na procesy anaboliczne w mięśniach, aczkolwiek istotnie słabszy, w porównaniu do odpowiedniej ilości testosteronu. Ta słabość DHT, jeśli chodzi o rzeczone procesy anaboliczne, wynika z jego szybkiej konwersji poprzez enzym 3a-HSD w słaby metabolit 5alfa-androstan-3a, 17b-diol. Zakładając możliwość blokady enzymu 3a-HSD można dojść do wniosku, że DHT mógłby mieć wtedy bardzo silny wpływ na procesy anaboliczne w mięśniach.

 

Trzeba zrozumieć, że nawet jeśli to testosteron jest aktywnym androgenem w mięśniach, a DHT odgrywa relatywnie małą rolę w procesach anabolicznych, w mięśniach u mężczyzn, to nadal DHT jest bardzo ważnym czynnikiem w uzyskaniu efektu pełnego wykorzystania potencji testosteronu w organizmie. Myślę tu w szczególności o oddziaływaniu DHT na centralny układ nerwowy, tzn. o oddziaływaniu na wydolność neurologiczną (siłę), zwiększoną odporność na stres i wysiłek fizyczny, nie wspominając o optymalizacji funkcji seksualnych i libido.

 

Słyszałem parę wypowiedzi od osób stosujących Proscar (inhibitor 5-AR), które odnotowały istotny spadek efektu pełnego wykorzystania potencjału. Co tu się dzieje? (pytają) Wiemy, że ta sytuacja nie mogła zaistnieć poprzez inhibicję bezpośredniej działalności anabolicznej testosteronu na anabolizm mięśnia. Najprawdopodobniej przyczyną tego stanu jest redukcja efektu androgenowego w innych częściach ciała, powodującego efekt ergogeniczny, w szczególności na CNS (centralny system nerwowy). CNS jest stymulowany androgenami, a wpływa na większą siłę i zdolność regeneracji. Inna możliwość wyjaśnienia tego stanu: przy spadku DHT następuje redukcja produkcji androgeno zależnych wątrobowych czynników wzrostu (takich jak IGF-1), jako że DHT jest ważnym androgenem właśnie w wątrobie.

 

DHT i jego działanie anty-estrogenowe.

 

Jedną z ważnych funkcji DHT (nie podlegających dyskusji) w organizmie jest jego antagonizm estrogenu. Niektórzy mężczyźni zażywający Proscar przekonują się o tym w bolesny sposób doznając ginekomastii (efekt uboczny polegający na wzroście piersi). Redukując DHT zmniejsza się naturalną ochronę przed estrogenem, a ci mężczyźni stali się ofiarą bardzo nieprzyjemnych powikłań - kobiecych wymion!

 

W jaki sposób DHT chroni przed estrogenem? Są przynajmniej 3 drogi, którymi to się najprawdopodobniej odbywa. Po pierwsze DHT bezpośrednio wstrzymuje działalność estrogenu w tkankach. Czyni to albo jako konkurujący antagonista względem receptora estrogenu albo zmniejszając estrogenowo powiązaną transkrypcję RNA (kwas rybonukleinowy) w chwili następującej po wiązaniu się estrogenu z receptorem.

 

Po drugie, DHT i jego metabolity wykazały zdolność blokowania produkcji estrogenów z androgenów poprzez wstrzymywanie działania enzymu aromatazy. Badania przeprowadzone w tkance piersiowej wykazały, że DHT, androsteron i 5alfa-androstendion są silnymi inhibitorami formowania się estronu w androstendion. 5alfa-androstendion okazał się być najsilniejszy w swoim działaniu podczas gdy androsteron najmniej.

 

Po trzecie wreszcie, DHT działa na przysadkę mózgową obniżając wydzielanie gonadotropin. Zmniejszając wydzielanie gonadotropin obniża się produkcję poszczególnych materiałów do produkcji estrogenów - testosteronu i androstendionu (DHT samo nie może przekształcić w estrogeny). Ta zdolność DHT jest szczególnie istotna przy regulowaniu/podawaniu DHT zewnętrznie, co będzie omówione szczegółowo w następnym akapicie.

 

DHT, estrogen i prostata

 

Jeśli chodzi o hormony płciowe, parę rzeczy jest tutaj zazwyczaj źle rozumianych przez przeciętnego zjadacza chleba. Przykładem tego jest relacja prostaty i DHT. Niedokładna i nadto uproszczona teza, że DHT jest odpowiedzialne za przerost prostaty czy nawet raka prostaty, jest zakorzeniona u większości.

 

Prawdziwa sytuacja jest oczywiście bardziej złożona. Trzeba zrozumieć, iż istnieją znaczące różnice pomiędzy zdrowym wzrostem prostaty - wzrost rozwojowy, a wzrostem prostaty zwanym - łagodnym przerostem prostaty (benign prostate hypertrophy - BPH) i rakowym przerostem prostaty.

 

Pierwszy okres wzrostu prostaty zwany wzrostem rozwojowym jest związany z dojrzewaniem i wydzielaniem androgenów przez hormony płciowe. Ten proces zmienia uśpioną dotychczas prostatę u dziecka w zdrowy, odpowiednich rozmiarów, dobrze funkcjonujący gruczoł dorosłego mężczyzny. Przez ten okres prostata pozostaje w tym samym stanie, niezależnie od stałych, wysokich poziomów androgenów w ciele. Gdy, androgeny są blokowane w ciele, dojrzała prostata kurczy się (zmniejsza się jej rozmiar). To może się zdarzyć w drodze kastracji, lub nawet poprzez blokadę 5-AR (przypominam, że DHT jest w prostacie aktywnym androgenem).

 

W późniejszych okresach życia następuje często kolejna faza wzrostu. Ten wzrost zwany jest łagodnym przerostem prostaty (BPH) i odbywa się w zupełnie innym środowisku hormonalnym od tego, jaki występuje przy wzroście rozwojowym. Prezentuje się dowody na to, iż obecność wysokich poziomów estrogenów i androgenów - sytuacja częsta u starszych mężczyzn - jest silnie związana z wykształcaniem się przerostu prostaty.

 

Eksperymentalne badania dowodzą niezdolność androgenów z nasyconymi A rings (analogi DHT) do powodowania wstępnych stanów przerostu prostaty. Te związki nie są aromatyzowalne (nie podlegają przemianom w estrogen) Aromatyzowalne androgeny z drugiej strony, takie jak testosteron czy androstendion mogą powodować hyperplazyjne modyfikacje (powodujące przerost) prostaty u małp, ale te efekty są odwracane przez zastosowanie inhibitorów aromataz.

 

Przypuszczalnie więc, to estrogen jest związkiem powodującym BPH lub też będąc dokładnym, to estrogen w obecności, minimalnej, uległej ilości androgenów.

 

Być może nic z tych podanych informacji nie jest dla was nowością, natomiast założę się, że niewielu z was wie o możliwości kuracji BPH za pomocą DHT!! W jaki sposób? Odbywa się to poprzez zastępowanie testosteronu w ciele, co następnie prowadzi do obniżenia ilości estrogenów w organizmie.

 

DHT może być używany do leczenia łagodnego przerostu prostaty (BPH)

 

Jak już zacząłem to wyjaśniać wcześniej, DHT jest silnym androgenem, który daje sygnał przysadce mózgowej do zmniejszenia produkcji gonadotropin. Zmniejszenie ilości gonadotropin spowoduje zmniejszoną produkcję testosteronu, co z kolei prowadzi do obniżenia się poziomów estrogenu. Opisana zmiana (wysokie DHT, niski estrogen) prowadzi do regresji BPH. Ta teoria jest prezentowana w klinicznej aplikacji – w patencie U.S. 5,648,350 Dihydrotestosteron jako środek do zastosowania w terapii androgenowej.

 

Poniżej opis wyników badań:

 

U 27 badanych podlegających kontroli poziomu plazmy DHT, tak by modulować podawane dawki, stwierdzono podwyższenie poziomów DHT od 2.5 do 6 ng/ml. To zaowocowało zmniejszeniem gonadotrofii jaki i poziomów plazmy testosteronu, które przekroczyły przynajmniej 1.5 ng/ml (od 0.5 do 1.4 w zależności od przypadku); co do poziomu plazmy estradiolu, zmniejszył się o 50%.

 

Wśród tej grupy mężczyzn, objętość prostaty zmniejszyła się istotnie, co zostało zmierzone ultradźwiękami i przez PSA (Specyficzny antygen prostaty). Przeciętna wielkość prostat to 31.09.+-.16.31 gramów przed kuracją i 26.34.+-.12.72 gramów po kuracji. To daje średnią redukcję o 15.4% przy średniej 1.8 lat okresu kuracji z DHT (P=0.01).

 

Te badania godzą w tradycyjne myślenie o BPH nieprawdaż?

 

Podsumowanie

 

Ludzie mają naturalną tendencję do klasyfikowania rzeczy jako dobrych albo jako złych, bez skal szarości. DHT (jak i estrogen) znajdował się ostatnio u wszystkich na czarnej liście, jako hormon nie pełniący żadnych funkcji w organizmie, poza wyrządzaniem szkód. Jak widzicie jest to dalekie od prawdy. W mojej opinii szeroko rozpowszechnione używanie inhibitorów 5-AR, takich jak Proscar i traktowanie ich jako środek profilaktyki dla osób, w rzeczywistości nie potrzebujących go, powinno być jeszcze raz przemyślane. Więc ludzie, dajcie DHT żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie ja stawiam na wyższym stopniu działanie miejscowe (blokowanie receptorów adrogenowych miejscowo) aniżeli blokowanie AR obu typów. Świetny artykuł Lion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowany na prośbę administratora

Jak dla mnie DHT to szkodnik największy!!! Osobiście nazywam go DESTRUKCYJNE HUJOSTWO TOKSYCZNE - DHT.

DHT to jest coś magicznego, wspaniałego, cudownego i nie do opisania słowami, należałoby pewnie oprócz naturalnego buzowania się jechać na jego odpowiedniku syntetycznym. Wspaniałe efekty: większy o 10% przyrost mięśni niż samaym T wspaniale, przecudnie przerośnięta prostata - elegancko wyrzeźbiona niczym triceps kultowo, nie zmierzalna agresja - super efekt, można się rozbijać aż w końcu padnie kosa na kamień bo ktoś będzie miał większy jeszcze jego poziom o 2mg . Ponadto łatwiej wtedy być dewiantem seksualnym - to też powód do dumy, no i co najmniej ważne natychmiastowa utrata włosów.

Edytowane przez Gość

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antydhtor, nie wiem czy to znalazłem jest w 100% prawdą, ale napewno dht jest w organiźmie po coś więcej niż tylko,żeby powodować łysienie.

DHT:

Wzmacnia kości.

Zwiększa „siłę” systemu nerwowego.

Reguluje ciśnienie krwi.

Mocno wpływa na poziom libido.

Dihydrotestosteron sam w sobie jest blokerem aromatazy.

Wzrost DHT znacznie poprawia zdolność do utrzymania erekcji.

DHT jest odpowiedzialny za niski głos, zarost na twarzy i inne „męskie” cechy.

Obniża poziom prolaktyny (hormonu odpowiedzialnego za produkcję mleka i wzrost piersi).

Jego zdrowy poziom jest niezbędny do pełnego rozwoju oraz poprawnego funkcjonowania Twojego kolegi w spodniach i prostaty.

Jako ciekawostkę dodam, że wzrost poziomu tego hormonu przekłada się na wzrost liczby orgazmów. Przynajmniej według badań przeprowadzonych na ochotnikach.

Dihydrotestosteron jest ważny dla zdrowia mózgu. Z tego powodu bardzo często osoby zażywające blokery 5-alfa narzekają na tzw. „brain fog”, czyli otępienie, zamulenia umysłu.

DHT jest również antagonistą estrogenów. Niestety część mężczyzn przekonała się o tym w bolesny sposób. Wszystko za sprawą blokerów DHT, których stosowanie rozwinęło u „szczęściarzy” ginekomastię.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunięty przeze mnie

Kopia wpisu jest poniżej w cytacie.

Edytowane przez Gość

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów

I w związku z tym pytanie do lekarzy: Y cuáles deseos me vas a dar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem to wszystko, tak pół żartem napisałem. Aczkolwiek dla mnie jest to destrukcyjne hujostwo toksyczne zwane w skrócie jak każdy wie DHT i nie mów że nie mam racji bo zarówno tak jak Ty, tak i ja ją mam w jakimś stopniu i oboje to wiemy. Mógłbym więcej przedstawiać dowodów na swoją rację ale to nie o to chodzi żeby się kłucić. Ja jestem neutralny i wyrozumiły mimo tego, że dla mnie jest on tym czym jest, rozumiem też ludzi takich którzy go sobie zapodawają w formie syntetycznej bo taki też istnieje (a nie tylko T) nieważne w jakim celu i czy to sportowiec czy nie, i wiem że takich osób jest mnogo. Każdy dąży do jakiegoś celu, niektórzy hardcorowo. Powiem Ci że pomimo tego że intensywnie staram się go blokować od dłuższego czasu to z moim organizmem się nic nie zmieniło (nie wiem może jestem jakiś lekoodporny) nadal wymiatam basem jesli chodzi o głos, wacka mam sprawnego, potrafię ukręcać spore śruby (wiem bo jestem mechanikiem), potrafię też wziąść na bary silnik od tylno napędowca przytrzymując go jedną ręką za wał przerzucony przez ramie a nie jestem postury strongmana. Najlepsze jest to że nadal panuje we mnie wysoki poziom agresji czasami takiej że myślę sobie że to wszystko to gówno prawda.

 

Też kiedyś byłem pewny, że jestem mega odporny na to działanie, ew. mam na tyle dużo męskich hormonów że nawet obniżenie ich poziomu nie wpłynie negatywnie na mnie. Po ok. 1,5 roku stosowania finasterydu zaczęło się gorsze samopoczucie, lekkie problemy z erekcją (potrzebowałem mocnych bodźców, np. filmy pornograficzne), i delikatne zwiększone odkładanie tłuszczu w kobiecych obszarach (nie piersiach). Co prawda nie zaburzało to aż tak bardzo mojego funkcjonowanie aczkolwiek było to odczuwalne.

 

Wszystko to wystąpiło mimo że 4x treningi siłowe, piłka nożna 2x tygodniowo, seks kilka razy w tygodniu. Także stosowanie blokerów 5AR2 nie do końca jest takie bez wad nawet dla tych mega odpornych. Co nie zmienia faktu że dla niektórych tego typu problemy nie sprawiają kłopotów i ważniejsze jest dla nich utrzymanie dobrej kondycji włosów. Dla mnie nie jest ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DHT może być odpowiedzialne za wspomniane powyżej cechy i dla rozwijających się organizmów męskich przynosi wymierne korzyści w rozwoju drugo i trzecio-rzędnych cechach płciowych. Jednak jego profity szybko stają się przekleństwem:

- wzrost penisa, zwiększona sprawność seksualna powoli prowadzi do przerostu gruczołu prostaty, prowadząc nawet do raka,

- hamowanie estrogenów, na początku dobre, niby z czasem też dobre, ale nieuchronnie prowadzi do impotencji (estrogeny są kluczowe w mechanizmie erekcji, o czym szybko przekonują się mężczyźni je blokujący,

- zwiększenie sprawności umysłowej, znów jest tylko pozorne. Do 25 roku życia DHT wpływa pozytywnie na rozwój mózgu, jednocześnie jednak przyspiesza znacznie degradacje struktur w mózgu. Po 30 roku życia mężczyźni tracą 4x szybciej neurony niż kobiety. Estrogeny są znacznie skuteczniejsze w ochronie komórek mózgu, co wiedzą nawet organizmy mężczyzn, które większość testosteronu, który przedostaje się w te rejony aromatyzują do estrogenów... Niestety DHT zmienić w estrogen nie mogą.

 

Profity z DHT są krótkodystansowe, pozwalają zmienić chłopców w mężczyzn szybciej niż zrobiłby to sam testosteron, ale z wiekiem, kiedy DHT we krwi wzrasta, okazuje się, że jest to pewnego rodzaju trucizna przyczyniająca się do rozwoju chorób układu krążenia, demencji, impotencji, bezpłodności (...) i łysienia. Obwinia się, że DHT jest odpowiedzialny również za spadek nastroju u mężczyzn w średnim wieku (branie blokerów 5ar okazuje się wpływać pozytywnie na zdrowie fizyczne i psychiczne mężczyzn po 50 roku życia).

Tak więc DHT jest o tyle dobry, że jest potrzebny w określonych okresach życia, poza tymi okresami jego pozytywna rola maleje, a wręcz staje się on czymś szkodliwym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...