free web hit counter Skocz do zawartości
DarkShad

[1993][2014] Wysoka poprzeczka, trudne początki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Do niedawna nie zauważałem w ogóle problemu z łysieniem. Mam 20 lat, to gdzież byłoby do pomyślenia że będę łysieć? Ale jednak. Za dziecka cały czas jechałem na antybiotykach, szczerze mówiąc co tydzień - dwa miałem przepisane jakieś nowe. Dopóki nie miałem usuniętych migdałów. Ale do rzeczy - około maja 2012 roku zdecydowałem się zapuścić włosy: (start)

 

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/561290_356515377737855_125393446_n.jpg

 

I okres maturalny, maj 2013:

 

https://dl-web.dropbox.com/get/Moje/sieczka/IMG_0423.JPG?w=AAA2fJQ6cG-qq_MJRszm-wTB4-synLZSAsUIzXO1RQumOw&_subject_uid=53201735

 

Zawsze chciałem mieć długie, co mnie ucieszyło, że mimo wszystko się udało. Mama jednak non stop powtarzała: "syn ojca babci taty ciotki wuja brata ciotecznego teścia miał długie włosy i teraz jest łysy. Jego żona od strony wuja blabla też."

Ja niczego sobie z tego nie robiłem, w końcu spełniłem marzenie. Aż do niedawna, gdzieś około wrzesień/październik 2013 zauważyłem, że na grzebieniu jest coraz więcej włosów. Nieciekawa sprawa. Zdecydowałem się z bólem serca obciąć i co? Zakola... W wieku 20 lat zakola takie, jakie widziałem u swojego 70-letniego wujka. Ba, nawet on takich nie miał >.> Włosy się lekko przerzedziły, starałem się używać jakiś ziołowych szamponów, Head & Shoulders, odżywki WAX, szamponu DX2, zacząłem brać tabletki ze skrzypem polnym, witaminy - bez skutku. W końcu poszedłem do dermatologa, niestety prywatnie, 100zł w plecy, ale cóż, może będzie warto. W końcu chciałbym mieć gęste i takie średnio-długie włosy jak na drugim zdjęciu...

 

Przepisał mi tak:

- Piloxidil 2x dziennie wcieranie w skórę głowy

- spirytus salicylowo-razo... rezo... yyy, nie idzie się rozczytać, 1x dziennie wcieranie w skórę głowy

- witaminy Merz-Special 2x dziennie

- Hemofer 1x dziennie

- Szampon Pirolam

 

Kolejne zdjęcia robione rano, po wtarciu Piloxidilu. Cała kuracja rozpoczęła się 30.12.2013r. Moim celem (pewnie marzeniem) byłoby do wakacji 2014 (czerwiec/lipiec/sierpień) choć trochę zakryć przerzedzenia, cofnąć zakola i jeśli to jest możliwe bez wypadania włosów i pogorszenia sytuacji - zapuszczenia troszkę dłuższych włosów niż obecnie. Ogólnie żeby wyglądać lepiej niż żul spod sklepu.

 

https://www.dropbox.com/s/qxl425qbv0txlhh/IMG_1138.JPG

https://www.dropbox.com/s/r6sw14hca61ld1j/IMG_1139.JPG

https://www.dropbox.com/s/3gaksfrkjw4r5r3/IMG_1140.JPG

https://www.dropbox.com/s/265i9nenj9d250i/IMG_1147.JPG

https://www.dropbox.com/s/dgi9ci6g5v6yeae/IMG_1148.JPG

 

Powiedzcie, czy da radę uratować coś z tej "Sodomy i Gomory" na mojej głowie i czy będę wyglądać w miarę normalnie?

 

Dzięki wielkie,

 

Pozdrawiam, DarkShad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie taką kuracją. Jak na 20 lat to nie wygląda to dobrze. Poczytaj forum i dobierz kuracje dla siebie.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, troszeczkę się załamałem, sam szczerze mówiąc "boję się" czegokolwiek dobierać. Mógłbyś mi coś polecić? Nie chcę się katować hormonalnie, mam 5-7 miesięcy, fundusze dość ograniczone (nie wydam 1000 zł miesięcznie...). Na zakolach mam "bezbarwny mech", takie gęste, malutkie włoski, które ledwo ledwo widać pod światło. Jest jakaś nadzieja?

 

Zmienić dermatologa? (Wcześniej byłem u jeszcze jednego, który zapisał mi Loxon 5%, ale tamtego czasu byłem mało systematyczny i porzuciłem kurację -.-). Czy może polecicie mi coś fajnego, co rzeczywiście w pół roku jest w stanie poprawić wygląd głowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie powiem, troszeczkę się załamałem, sam szczerze mówiąc "boję się" czegokolwiek dobierać. Mógłbyś mi coś polecić? Nie chcę się katować hormonalnie, mam 5-7 miesięcy, fundusze dość ograniczone (nie wydam 1000 zł miesięcznie...). Na zakolach mam "bezbarwny mech", takie gęste, malutkie włoski, które ledwo ledwo widać pod światło. Jest jakaś nadzieja?

 

Zmienić dermatologa? (Wcześniej byłem u jeszcze jednego, który zapisał mi Loxon 5%, ale tamtego czasu byłem mało systematyczny i porzuciłem kurację -.-). Czy może polecicie mi coś fajnego, co rzeczywiście w pół roku jest w stanie poprawić wygląd głowy?

 

Jeśli masz na zakolach bezbarwny mech to oznacza, że mieszki jeszcze nie umarły, ale to jest takie miejsce, że raczej ciężko cokolwiek tam odzyskać (chociaż nigdy nie wiadomo dopóki nie spróbujesz. Jeśli straciłeś zakola w krótkim okresie to może da się coś uratować, ale na pewno na mocną/równą linię nie ma co liczyć ). Co do kuracji to polecam Ci zestaw Johnyyego (zobacz na jego temat u nas na forum i na jego efekty), jednak jego kuracja jest dość droga- nie są to kwoty rzędu 1000 zl miesięcznie, ale tak do 200zl miesięcznie spokojnie. Drugie wyjście to standardowy Big3 (finasteryd, minoxidil, ketokonazol + coś antyzapalnego), na który jesteś zdecydowanie za młody.

Ogólnie kuracja bez blokowania DHT mija się z celem, a patrząc na to co aktualnie stosujesz to nie masz nawet co liczyć na utrzymanie aktualnego stanu. Wszystkie witaminki możesz sobie odpuścić- to strata kasy. Oczywiście fajnie jest je stosować, bo poprawiają trochę tam kondycje włosów, ale według mnie to strata kasy. To samo tyczy się szamponów i odżywek- nie ma sensu wydawać masy pieniędzy.

Co do dermatologa, według mnie są tak mało obeznani w temacie, że chodziłbym do niego tylko ewentualnie po receptę na Proscar (fin) lub skierowanie na jakieś badania.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, z tego co widziałem u niego w podpisie to:

 

Aktualna kuracja:

zew:RU58841, Loxon 5%, Saba Gel, Novoxidil, Zoxin

wew: Biotyna, Contrahist (Cetryzyna)

 

Czy wszystko mogę stosować? To RU jest mega drogie? Istnieją jakieś fakty, mity i skutki uboczne tego specyfiku? Tak samo jak te Gel'e? I czy normalnie te wszystkie specyfiki można kupić w aptece?

 

Przepraszam za nawał pytań, ale jak zobaczyłem Johny'ego to aż mnie zamurowało :o Najlepiej to gdybym mógł prosić o linki do poszczególnych produktów tak, bym mógł sprawdzić ceny, czy wytrzymam z kosztami ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okej, z tego co widziałem u niego w podpisie to:

 

Aktualna kuracja:

zew:RU58841, Loxon 5%, Saba Gel, Novoxidil, Zoxin

wew: Biotyna, Contrahist (Cetryzyna)

 

Czy wszystko mogę stosować? To RU jest mega drogie? Istnieją jakieś fakty, mity i skutki uboczne tego specyfiku? Tak samo jak te Gel'e? I czy normalnie te wszystkie specyfiki można kupić w aptece?

 

Przepraszam za nawał pytań, ale jak zobaczyłem Johny'ego to aż mnie zamurowało :o Najlepiej to gdybym mógł prosić o linki do poszczególnych produktów tak, bym mógł sprawdzić ceny, czy wytrzymam z kosztami ^^

 

Nie, RU58841 i Saby nie dostaniesz w aptece, a to najważniejsze środki w kuracji. Najlepiej zapoznaj się z tymi środkami na forum (są odpowiednie tematy) poznasz tam między innymi ceny i odpowiedzi na inne pytania.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiaj się że te środki Ci pomogą. Na jedną osobę jakiś tam środek podziała na 10 nie. Od 4 lat walczę z łysieniem wydałem sporo kasy i jak do tej pory nie udało mi się trafić na coś co by pomagało ,ale zawsze trzeba próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie szczerze, i jako jeden z ludzi ktorzy najmłodziej na tym forum zaczeli tracić włosy (nw2 w wieku 19 lat., powiem Ci szczerze że rozważ sobie odpuszczenie. Masz gorzej niż ja miałem w Twoim wieku, wydasz majątek i możesz zniszczyć sobie zdrowie.

 

Brałem m.in. fina od 19 roku życia, i jakkolwiek myślę że u Ciebie tak jak i u mnie zagęściłby środek (na jakiś czas) ale np. w moim przypadku dopiero rok po przerwaniu i kuracji clomidem mam w miarę normalny profil hormonalny. Imo szkoda zdrowia.

 

Tak więc, przy tak wczesnym i agresywnym łysieniu, albo pełen atak (ru, saba, minox, chujemóje dzikie węże) i możliwe że da Ci to odrosty (ale raczej tylko środka i nie wiadomo na jak długo), albo daj sobie spokój, ogól się na zero i pocieszaj tym że nie wydajesz 1/3 pensji na kuracje, nie przegladasz się non stop w witrynach sklepowych oraz nie siedzisz na forach dotyczących tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zupełnie szczerze, i jako jeden z ludzi ktorzy najmłodziej na tym forum zaczeli tracić włosy (nw2 w wieku 19 lat., powiem Ci szczerze że rozważ sobie odpuszczenie. Masz gorzej niż ja miałem w Twoim wieku, wydasz majątek i możesz zniszczyć sobie zdrowie.

 

Brałem m.in. fina od 19 roku życia, i jakkolwiek myślę że u Ciebie tak jak i u mnie zagęściłby środek (na jakiś czas) ale np. w moim przypadku dopiero rok po przerwaniu i kuracji clomidem mam w miarę normalny profil hormonalny. Imo szkoda zdrowia.

 

Tak więc, przy tak wczesnym i agresywnym łysieniu, albo pełen atak (ru, saba, minox, chujemóje dzikie węże) i możliwe że da Ci to odrosty (ale raczej tylko środka i nie wiadomo na jak długo), albo daj sobie spokój, ogól się na zero i pocieszaj tym że nie wydajesz 1/3 pensji na kuracje, nie przegladasz się non stop w witrynach sklepowych oraz nie siedzisz na forach dotyczących tego problemu

 

Dokladnie, zgadzam sie niestety. Mozesz sprobowac, ale nie nastawiaj sie na wiele. Sam zaczalem bardzo mlodo lysiec nw 2 w wieku 17-18 lat, ale to przez co musisz przejsc , ile kasy wydac , czasu poswiecic i nie zawsze cokolwiek zyskac, a widac, ze masz bardzo agresywne nie wiem czy bedzie oplacalne to poswiecenie. Nie chce, zebys odpuscil, bo my tak uwazamy z doswiadczenia, ale zgadzam sie z przedmowca w zupelnosc,ale jezeli bardzo mocno Ci zalezy na wlosach i niesamowicie ciezko bedzie Ci sie z ich utrata pogodzic to sprobuj...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko tak na dobrą sprawę... co tu jest do wygrania? Jeśli zatrzymasz łysienie + zagęścisz np tył, to czy to będzie warte farmakologicznej świeczki ?

 

Bo za darmo to nie jest. Leki które są jakoś skuteczne, albo obciążają zdrowie (fin/dut/flut/minox) albo są drogie (RU/CB/Ahk), a czasem... jedno i drugie (SABA).

 

Przeszczep tez odpada, bo choć trwały, to kosztuje fortunę (zwłaszcza w takim przypadku), a efekty będą tu średnie.

Z resztą żaden przyzwoity chirurg się tego u Ciebie nie podejmie (choć polscy rzeźnicy pewnie powiedzą, że nie ma problemu).

 

Golarka, mikropigmentacja, system włosów - to realne opcje dla ciebie. Trzeba być realistą. Chyba, że rzeczywiście masz bogatego tatusia (jakiś poseł, prezydent miasta, itp.) i stać cię na wszystko czego dusza zapragnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poukładałem wszystkie sprawy i tak:

 

- włosów wypada mi już dużo mniej (prawie że minimum) = prawdopodobnie zasługa tamtego cudownego szamponu i tego minoxidolu 2%, który zamiast powodować rozrost spowodował zminimalizowanie wypadania

- byłem wczoraj u pani dermatolog, która z miejsca zapisała mi dwie butelki Loxonu 5% i inny szampon, tym razem jakiś "Derma MEN".

- zdecydowałem się na kontynuację kuracji Loxonem 5%, bo:

 

a) w sumie nic nie mam do stracenia, gdy zauważę jakieś skutki uboczne to przerwę leczenie, a włosy i tak i tak by mi wypadły bez stosowania czegokolwiek

b) jestem w miarę młody, więc cebulki włosów "do pobudzenia" powinny jeszcze GDZIEŚ TAM się znajdować...

c) możliwe że uda się osiągnąć jakieś efekty po pół roku/roku, gdyż wypadanie właśnie trwa od pół roku (nie obudziłem się łysy; takie moje małe marzenie), istnieje nadzieja, że w miarę szybko "wyłapałem" łysienie...

d) nie mam pieniędzy na inne specyfiki, jeśli nie uda się osiągnąć czegokolwiek po w/w okresie to dam spokój.

 

Nie poddam się póki co, gdyż spróbowałem się ściąć krócej i na razie nie jestem w stanie tego zaakceptować, po prostu czuję się z tym źle :/

 

Poniżej fotki gniazda, zakola (lewego) i góry świeżo po wysuszeniu, nie uczesanych z flashem: (jeśli zdjęcia się rozjeżdżają, to kliknijcie na nie dwa razy, nie wiem dlaczego tak się dzieje >.>)

https://dl-web.dropbox.com/get/Moje/sieczka/sieczka2/20140216_152841.jpg?_subject_uid=53201735&w=AAAwOsImf3KHtCv1B_54rWs_RcJpovVA4jzmyOllXZp6fg

https://dl-web.dropbox.com/get/Moje/sieczka/sieczka2/20140216_152850.jpg?_subject_uid=53201735&w=AABeO4fUClNaVgNsOdbDngUTGvpcw2zHxHDyyGuwpG1t-Q

https://dl-web.dropbox.com/get/Moje/sieczka/sieczka2/20140216_152856.jpg?_subject_uid=53201735&w=AAAG6pIm98pnwxQYxh1reIlZHi4ylJ5KmGBQf4ZIIXgBLQ

https://dl-web.dropbox.com/get/Moje/sieczka/sieczka2/20140216_152955.jpg?_subject_uid=53201735&w=AAAYpxABDT3TPz7ggQ79vrMnLONBM8ddBu8Ch40XFSBIrQ

https://dl-web.dropbox.com/get/Moje/sieczka/sieczka2/20140216_153002.jpg?_subject_uid=53201735&w=AACy3fmEUnr6tPMdqyKkhIy-pwIQrv6SNjZPkSeSNOCl-Q

 

I tutaj już zaczesane od tyłu do przodu, najpierw z flashem, później przy normalnym oświetleniu:

https://dl-web.dropbox.com/get/Moje/sieczka/sieczka2/20140216_153649.jpg?_subject_uid=53201735&w=AABau7rDX3iGSooTg-Xd83ZMEKLndbPFSfCC5oKPxR7x0A

https://dl-web.dropbox.com/get/Moje/sieczka/sieczka2/20140216_153711.jpg?_subject_uid=53201735&w=AABkwahtoGVq1CwxQLzeBhsRIvSQ0ql5H8Slj8wPgOASQQ

https://dl-web.dropbox.com/get/Moje/sieczka/sieczka2/20140216_153719.jpg?_subject_uid=53201735&w=AACYWX1w91AQH2BHypm-k0CebVoKxRGLXcDWbZy1jVSnQQ

https://dl-web.dropbox.com/get/Moje/sieczka/sieczka2/20140216_153733.jpg?_subject_uid=53201735&w=AADRC2XC00uZ_DLCr83No19Tgchf1y5i-_dgmWZ2ZlE-hg

https://dl-web.dropbox.com/get/Moje/sieczka/sieczka2/20140216_153806.jpg?_subject_uid=53201735&w=AAAYY2wc6B3exrryVxWhWovwYbivcKHV_wFrdaHYQ75XPA

https://dl-web.dropbox.com/get/Moje/sieczka/sieczka2/20140216_153812.jpg?_subject_uid=53201735&w=AACxLxaj7doq3nKjtKu769F7VorZ1Jypxy1CyMdLZQIJ2A

 

Stan na 16.02.2014, rozpoczęcie "kuracji" 5%: 15.02.2014

Modlę się o efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes teraz w stanie hipnozy dermatologa ale wierz mi na słowo ze sam Loxon i szampon nic Ci na dluzszą mete nie da. Tez wierzyłem w każde słowo Pani Dermatolog i pisałem to samo. Lepiej poczytaj o RU i Saba Gelu bo sam Loxon 5 moze dac Ci jakis efekt ale bedzie on krotkotrwaly.


RU KB Solution 5% 1,2,5ml dziennie ( 21.11.13 ) zaczne w tym tyg spowrotem

Saba Gel Betha 1x dziennie przez miesiac codzien od 10.11.14

Olejek arganowy,olejek rycynowy,sawpalmetto

Szampon z keto 2-3 x w tyg w dni bez saba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjec nie widac jest jakis error, ale szczerze to z takimi przeswitami jak w 1poscie jest to mysle ze lepiej bedzie jak bedziesz obciety na krotko. Ty i tak masz dobrze bo w krotkich włosach dobrze wygladasz, wiec nawet na łyso bylo by ok. Trzymam kciuki za poprawe, chociaz mi sam minox nie bardzo pomógł, ale kto wie może na ciebie podziała lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam minox dużo nie pomoże .

Najlepsza jest kompleksowa kuracja : minox + bloker ( RU, FIN ) + Saba Gel z betametazonem + szampon ( Nizoral, Zoxin Med ) .

Masz jeszcze włosy na koronie ( nie jest to łysa glaca ) i taka kuracja może pomóc . Na mnie działa rewelacyjnie ( pierwsze widoczne efekty już po 1,5 miesiąca stosowania ) , wiec może i tobie pomoże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że w miarę szybko wyłapałeś łysienie daje Ci istotną szansę na odrosty...

 

Jednak do Loxonu 5 % musiałbyś dorzucić bloker np Finasteryd doustnie - oczywiście jest to kontrowersyjna sprawa, bo jesteś młody, ale decyzję o zapisaniu podejmuje lekarz. Jednak musisz sobie zdawać sprawę, że bez finasterydu bardzo wyraźnie zmniejszasz szansę na odrost włosów.

 

PS obetnij się na krótko...będzie to o wiele lepiej wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co byście do tego lexonu 5% polecili mi też dermatolog taką kuracjie przepisał u mnie jest przypadek że włosy zaczynają stopniowo wypadać od czoła i przesuwa się łysienie do tyługłowy jestem na etapie dużych zakol stosuje sam lexon 5% już z 4 miesiące nie wiem co by było gdybym go niestosował na razie poprawy znacznej nie widać jeżeli dało by się jakoś zahamować stan w którym obecnie jestem to dało by się z tym żyć ale jak z roku na rok będzie coraz gorzej to klops będzie co mogl bym dodac do tego lexonu chodzi mi tylko o zahamowanie dalszego łysienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serek jak chcesz mieć mega skuteczną kuracje to finasteryd + ru + ewentualnie minox (choć wg mnie to lipa).

 

Używanie samego minoxu to jak opróżnianie wiaderkiem wody z tonącej łódki.

Minoxidil też ma ograniczone działanie jeśli chodzi o lata choć na zagranicznych forach są ludzie, którzy używają kilanaście lat i dzięki temu są NW1-2... Wszystko zależy od tego jak reagujesz, a żeby zrozumieć dlaczego sam minox jest bez sensu musisz zrozumieć jak działa łysienie androgenowe i jak działa minox. Wtedy sam pojmiesz, że to niezbyt mądre rozwiązanie, tym bardziej, że sam minox ma udowodnione działanie na czubku głowy jeśli chodzi o jakiś spektakularny odrost.

 

Do autora tematu:

Wg mnie nawet jeśli zaczniesz stosować ru czy cokolwiek to powineneś się ogolić obejrzałem pare zdjęć i nie wyglądałbyś źle (chyba, że sam wiesz coś o czym my nie wiemy) i nie piszę tak dlatego żebyś się z tym pogodził. A jeśli chcesz zakryć linię głowy to zawsze możesz pomyśleć o mikropigmentacji HIS (dużo info w necie i na forum).

 

Ja gdybym miał grizzly beard i kształtniejszą głowę to bym to srał i nie siedział na forum:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...