free web hit counter Skocz do zawartości
marekl91

Nietypowy problem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam dość nietypowy problem z włosami. Od półtora roku, biorę fina lub duta +saba gel bo byłem święcie przekonany o tym, że cierpie na typową androgenówkę.., ale tak na dobrą sprawę włosy nigdy mi nie wypadały, także przed kuracją, jedynie gdy brałem minoxa wewnętrznie przez krótki okres liniałem. Problem polega na tym, że pomimo tego, że mam cały czas dużo włosów, zero zakoli, dobra linia, te włosy są strasznie suche i łamliwe, pozbawione objętości, przez co wyglądają jakby było ich znacznie mniej. Są bardzo wymagające w pielęgnacji, znalezienie szamponu, który nie obciąży i nie przesuszy mi włosów graniczy niemalże z cudem. Natomiast zdażają się dni, że włosy wyglądają bardzo dobrze, są prawidłowej gęstości i nieźle nawilżone, zdaża się to jednak rzadko i cięzko stwierdzić co poprawia ich stan. Stosowałem już niemal wszystko, w tym emu, na które włosy też już przestały reagować. Mnie wygląda to tak jakby brakowało im łoju, nie wiem może to przez blokowanie dht? czy fin także wpływa na obniżenie dhea, które odpowiada za produkcje łoju? Może ktoś ma jakieś sugestie? Powoli skłaniam, się także żeby konkretnie przebadać tarczycę..

 

-- 12 sty 2014, 17:10 --

 

A dodam jeszcze, że wszystko zaczęło się dwa lata temu, gdy postanowiłem sobie pofarbować włosy, i przetrzymałem farbę... I z dnia na dzień takie problemy. Wcześniej mogłem nie myć włosów przez tydzień i wyglądały bardzo spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, pewnie tak. Mi np. nizoral robi siano na głowię. Już po jednym umyciu mam efekt jakbym miał połowe mnie włosów. Zaś selsun na odwrót na mnie działa. Sprawia, że włosy wyglądają na zdrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, tyle ile zawsze, ale staram się łykać witaminy. Zresztą jak swego czasu "lubiłem alkohol i inne używki" to włosy były dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie teraz ograniczyłem się jedynie do szamponu bo po wszystkim innym, odżywki, emu, saba, mam właśnie przesuszone i cienkie włosy. Od kilku dni odstawiam fina, biorę dhea, licze, że właśnie blokowanie dht jest przyczyną zbyt małej produkcji łoju. Jeśli to nie pomoże mam zamiar gruntownie przebadać tarczyce, pod kątem niedoczynności. Lecz szczerze, to brakuje mi pomysłu co z tym dalej zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...