free web hit counter Skocz do zawartości
kspr

15 lat- łysienie i zakola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Około rok temu zauważyłem, że zaczęły wypadać mi włosy. Włosy są strasznie cienkie i jest ich bardzo mało. Strasznie szybko się przetłuszczają. Moja matka ma rzadkie włosy, a ojciec strasznie szybko wyłysiał. Jak zapobiec wypadaniu i czy jest jakiś sposób na zakola? Poniżej wstawiam zdjęcie ze stanem na dzień dzisiejszy.

XCkpTWT.jpg

fOImlH8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania są dwa: jak bardzo Ci zależy i ile masz pieniędzy?

Jeśli zależy i biedy nie klepiesz, próbuj z eksperymentalnymi (RU, CB, Saba itd.), w tym wieku nikt przy zdrowych zmysłach nie da Ci fina, to mogłoby się źle skończyć.

I na łatwą walkę się nie nastawiaj, bo jak masz 15 lat i mówisz, że włosy lecą Ci od roku, to sytuacja naprawdę nieciekawa. Zastanów się i zdecyduj, czy warto: Twoje włosy, kasa i zdrowie, więc i decyzja musi być Twoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecę zbadać sobie tarczyce, przy niedoczynności lub hashimoto tarczyca nie produkuje hormonów, które wpływają negatywnie na nastrój, powodują suchość skóry, spowalniają metabolizm i nawet znacząco wpływają na włosy.

Jeśli odczuwasz tego typu objawy (nawet jeśli nie, to polecam sie zbadac, w takim wieku łysienie jest dziwne), to zbadaj prywatnie lub przez endokrynologa: TSH, Ft4, Ft3, anty TG, anty TPO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...