free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

POMYSŁ na CB-03-01 w KB solution

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam!

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad lepszym pojazdem dla CB-03-01. Wbrew temu co niektórzy twierdzą, uważam, że standardowy pojazd (alkohol + PPG/glikok propylenowy) jest jednym z najgorszych.

Jest łatwy w przygotowaniu, ale po pierwsze wysusza skórę (to akurat drobiazg), a po drugie powoduje wchłanianie substancji czynnej (tutaj CB-03-01) do krwiobiegu. To oczywiście funduje nam systemowe efekty uboczne, pomimo, że nakładamy wcierkę tylko na głowę.

 

CB-03-01 został zaprojektowany tak by mieć krótki pół-okres rozpadu, co oznacza, że pomimo jego wchłonięcia się do krwiobiegu, efekty uboczne powinny być relatywnie małe gdyż substancja ta jest bardzo szybko rozkładana i wydalana.

Rzecz w tym, że relatywnie małe, nie znaczy zerowe.

 

Logicznie wydaje się więc zastosować lepszy pojazd, taki jak np stosowany razem z RU-58841 "KB solution". Pojazd ten został zaprojektowany tak aby tworzyć w skórze filtr, który przez to dłużej utrzymuje w niej substancje czynną, zapobiegając jej wchłonięciu się do krwiobiegu. Tym samym powoduje, że substancja czynna zmetabolizuje się częściowo już w skórze głowy.

Nie od dziś wiadomo, a mamy na to wiele raportów, że RU-58841 powoduje w KB solution ma mniejsze uboki niż ten sam RU w pojeździe standardowym (alkohol + PPG).

 

Z CB-03-01 jest jednak problem gdyż jest on wrażliwy na wodę. Woda zaś jest zawarta w KB solution i po zmieszaniu go z CB mieszanka jest niestabilna. Nie chcemy zaś by nasz CB stracił aktywne właściwości przed nałożeniem na głowę, gdyż oznaczałoby to, że stosujemy tylko bardzo drogie placebo.

 

Pierwszym moim pomysłem było przygotowywanie mieszanki CB-03-01 w KB solution tuż przed nałożeniem, ale było to nadmiernie uciążliwe. Codziennie odmierzać proszek CB-03-01, KB solution, mieszać razem minimixerem, tylko po to żeby po chwili nałożyć to na głowę.

 

Wpadłem więc na inny pomysł.

 

Najpierw kupujemy koncentrat KB np w sklepie EDT.

 

Normalnie taki koncentrat jest pół-produktem i należy go uzupełnić o spirytus i ew wodę, aby nadawał się do użycia - wg cytatu:

 

Przygotowanie gotowego KB solution z koncentratu w zależności od zakładanego stężenia RU:

 

KB 5% - 35 KB : 60 ETH 96%

KB 4% - 32 KB : 54 ETH 96% : 10 WODA Destylowana/Demineralizowana

KB 3% - 30 KB : 47 ETH 96% : 20 WODA Destylowana/Demineralizowana

KB 2% - 28 KB : 40 ETH 96% : 30 WODA Destylowana/Demineralizowana

 

 

My jednak chcemy zastosować go w CB-03-01, ale nie możemy tego CB-03-01 rozpuścić tam od razu gdyż mieszanka będzie niestabilna.

 

Dla uproszczenia proponuję skorzystać z wzoru na KB solution 5% jako pojazdu docelowego.

Bierzemy więc 35 g koncentratu, dodajemy 15 gram etanolu (spirytus 96%) i odkładamy do jednego pojemnika (szczelnie zamkniętej, ciemnej buteleczki).

Następnie odlewamy 45 gram spirytusu, dodajemy tam jakieś 0,9 gram CB-03-01 (2%) i odkładamy do drugiego pojemnika (szczelnie zamkniętej, ciemnej buteleczki).

 

Ważymy ciecze z obu pojemników tak aby obliczyć jaka jest ich gęstość (ile waży 10 ml każdej z cieczy). Znając gęstość, wiemy ile pipetą odmierzyć każdej z nich aby wagowo były to równoważne ilości.

Tuż przed nałożeniem na głowę, bierzemy więc pipetą ok 50% każdej cieczy (tzn pobieramy takie objętości żeby było 50% wagowo każdej), mieszamy razem w zlewce i na skórę głowy.

I tak codziennie.

 

Zaletą tego jest fakt, że nie musimy przygotowywać wcierek codziennie, a nasz CB-03-01 będąc w czystym spirytusie jest w miarę stabilny. Jednak tuż przed nałożeniem na głowę, z mieszanki powstaje KB solution ze stężeniem 1% CB.

Ponieważ jednak uboki od CB są i tak mniejsze od RU, a w KB te uboki zostaną dodatkowo ograniczone, to nasza rozwiązanie powinno być bardzo bardzo bezpieczne, a jednocześnie skuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro woda powoduje niestabilność CB, to czemu nie możemy wymieszać KB 5% (które nie zawiera przecież wody) bezpośrednio z CB ?


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

KB 5% też zawiera wodę, bo już koncentrat ją zawiera. I jest jej zbyt dużo, na tyle dużo, że mieszanka z CB jest niestabilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak robię mieszanki co 2 dni ( bo taki mam atomizer, z którego aplikuję ) to mogę się o to pokusić bez obawy o destabilizację CB ?


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tego nie wiem, bo osobiście nie robiłem kilkudniowych testów z CB-03-01 w KB solution.

 

Opierałem się tylko na tym poscie:

 

KB sol się nie sprawdzi z CB. Mieszkanka nie będzie stabilna, robiłem już tego typu testy - jest zbyt dużo wody, nawet w KB5. Raczej w grę wchodzi standardowy pojazd 30p/70eth + różne jego "wariacje" z DMI, DMSO, Polysorbate etc.

 

Musisz sam popróbować. Ja wyczuwał działanie CB, bo jak dam go za dużo to czuję się źle (np brain-fog), ale lepiej niż po RU.

Sądzę, że w jakimś stopniu można wyczuć więc czy CB działa oraz czy działa słabiej, zwłaszcza przy dłuższych testach.

To jedyne co mogę ci doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chce Ci się tak bawić ?

 

Można zrobić gotowy pojazd KB 5% i mieszać codziennie porcję proszku . Działa podobnie jak Ru , tyle że drożej wychodzi za kurację w porównaniu z Ru .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Codziennie przygotowywanie proszku to dopiero chirurgiczna zabawa, z którą dałem sobie spokój po dwóch dniach.

Musiałem to wyciągać z zamrażarki, rozpakowywać, odsypać proszek (nigdy nie odsypało mi się idealnie na jedno użycie), ważyć (proszek i ciecz), a potem chwilę mieszać zanim się to w ogóle rozpuści.

Wszystko po to żeby ten jeden raz nałożyć na głowę.

 

W moim sposobie bierzesz tylko pipetę - pobierasz z jednego pojemnika, potem z drugiego i nakładasz mieszankę zaraz na głowę. Wszystko to bez użycia wagi. 10x szybciej.

 

Działa podobnie jak Ru , tyle że drożej wychodzi za kurację w porównaniu z Ru .

 

Wg moich testów CB różni się od RU. CB jest skuteczniejsze od takiej samej dawki RU, a uboki są wyraźnie mniejsze.

Jak ktoś toleruje RU to jest ok, ale ja po nim czułem się fatalnie (zmęczenie i bóle w okolicach serca).

Wielu ludzi po prostu nie toleruje RU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko robię mieszanki na dłuższy okres niż 2-3 dni . Zawsze świeżo zrobione lepiej działa . Poza tym trzeba pamiętać o rektrystalizacji substancji czynnej .Przy większych stężeniach ( ew zanieczyszczeniach szkła , pipet , mieszadełek ) może nastąpić taki proces . I wtedy trzeba wyrzucić wszystko co zostało wymieszane .

 

Poza tym możecie sobie zrobić pojazd zupełnie bezwodny i bez dodatku glikolu . Trzeba tylko dodać trochę alko i wymieszać odpowiednią bazę. Ale to już wyższy poziom zaawansowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Rzadko robię mieszanki na dłuższy okres niż 2-3 dni . Zawsze świeżo zrobione lepiej działa . Poza tym trzeba pamiętać o rektrystalizacji substancji czynnej .Przy większych stężeniach ( ew zanieczyszczeniach szkła , pipet , mieszadełek ) może nastąpić taki proces . I wtedy trzeba wyrzucić wszystko co zostało wymieszane .

 

Robiłem mieszaki CB-03-01 w et 70%/pg 30% raz na 2 tygodnie, a RU-58841 to wręcza raz na miesiąc lub dłużej.

Nigdy nie doświadczyłem żadnej rekrystalizacji ani spadku efektywności działania.

A trzymałem zawsze w małej, ciemnej buteleczce, szczelnie zakręcone.

 

Poza tym możecie sobie zrobić pojazd zupełnie bezwodny i bez dodatku glikolu . Trzeba tylko dodać trochę alko i wymieszać odpowiednią bazę. Ale to już wyższy poziom zaawansowania.

 

Wszystko sobie można zrobić, tylko pytanie czy nie wrócimy do punktu wyjścia i znów nie okaże się, że nasze CB-03-01 wnika w znacznym stopniu do krwiobiegu.

KB solution został tak zaprojektowany by ograniczać absorpcję systemową i zostało to sprawdzone (choćby przez forumowiczów), że to faktycznie działa.

Wszelkie nowe pojazdy to znowu błądzenie, bo trzeba pamiętać, że nawet KB został opracowany przez ludzi naprawdę znających się na rzeczy i bodaj w USA zostało to opatentowane przez wynalazców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg moich testów CB różni się od RU. CB jest skuteczniejsze od takiej samej dawki RU, a uboki są wyraźnie mniejsze.

Jak ktoś toleruje RU to jest ok, ale ja po nim czułem się fatalnie (zmęczenie i bóle w okolicach serca).

Wielu ludzi po prostu nie toleruje RU.

 

Jasne, ze CB jest skuteczniejsze od RU i co do tego nie mam najmniejszych watpliwosci. Ludzie stosuja w wiekszosci CB 1-2% i maja zatrzymanie badz w niektorych przypadkach w polaczeniu z minoxem odrosty. Natomiast ludzi na ru jest sporoooo wiecej i stosowane jest w 5% roztworze a efekty rozne plus uboki , gdzie przy CB rzadko spotykane. Takze mozna tylko sobie pogdybac/pomyslec co moze byc w niedalekiej przyszlosci jezeli wynajda wlasciwy pojazd do CB plus bedzie uzywana odpowiednia dawka, ktora ma sie bodajze wahac miedzy 5-7.5 %, gdzie obecnie 1-2% jak juz wspomnialem dziala i sa efekty !


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dla ułatwienia kupić sobie np 4/5 małych szklanych buteleczek, i zasypać je odpowiednią ilością proszku. I sobie przed każdym użyciem zalewać odpowiednią ilością KB w strzykawce z miarką. Nie trzeba się dziennie męczyć z odmierzaniem CB.

 

A i na dłuższych wyjazdach zawsze można mieć świeżą porcję.

9156WHT-2.jpg.704f6e4075fd7b0b066a75ddf9f578e6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Można dla ułatwienia kupić sobie np 4/5 małych szklanych buteleczek, i zasypać je odpowiednią ilością proszku. I sobie przed każdym użyciem zalewać odpowiednią ilością KB w strzykawce z miarką. Nie trzeba się dziennie męczyć z odmierzaniem CB.

 

Ale przecież to nie jest tak, że zalejesz, bo będziesz miał proszek osobno i ciecz osobno. Nawet RU musiałem dłuższą chwilę mieszać mini-mixerem, zanim rozpuścił się w KB (zwłaszcza w KB 2%).

CB w spirytusie masz już rozpuszczone, a więc do mieszania dwóch cieczy wystarczy potrząsanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lion

A no pewnie że trzeba wymieszać. Nie dodawałem tego, bo to chyba logiczne .

Ja wkladam do butelczki strzykawe i mega energicznie nią ruszam 1-2min (tylko nie ruchami kulistymi, bo to rzeczywiście za wolno, tylko przód-tyl ). Wszystko fajnie się rozpuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobra, zacząłem stosowanie. Dziś druga aplikacja.

 

Pora na dokładniejszy opis co zrobiłem:

 

1. Kupiłem koncentrat KB ze sklepu EDT.

 

2. Zważyłem kupiony KB i dolałem 50% spirytusu wagowo równoważnego wadze koncentratu KB (wagowo a nie objętoościowo).

Wymieszałem to razem w dużej zlewce przy pomocy mini-miksera (spieniacz do mleka, do kupienia na allegro za parę złotych) i odlałem całość do ciemnej, szklanej, szczelnie zakręconej buteleczki.

 

3. Zważyłem niecałe 0,21 gram CB oraz 10 gram spirytusu i zmieszałem razem w zlewce, również mini-mikserem. Odlałem to do drugiej ciemnej buteleczki, szczelnie zamkniętej.

 

Obie buteleczki są na tyle duże żeby pomieścić ciecze i jednocześnie na tyle małe, żeby ilość powietrza (pustej przestrzeni) w nich była jak najmniejsza.

 

4. Ważąc obie ciecze, wyszło mi, że gęstość spirytusu z CB wynosi 0,8 g/ml zaś gęstość KB ze spirytusem wynosi 0,85 g/ml.

 

Na tej podstawie, chcąc uzyskać 1% CB, codziennie przed aplikacją nabieram pipetą 1 ml spirytusu z CB i wlewam do małej zlewki, a następnie 1 ml (czyli tyle samo) KB ze spirytusem i wlewam do tej samej zlewki.

Mieszam to pipetą razem i wychodzi mi 2 ml CB o stężeniu 1%. Tak nałożoną mieszankę nakładam na głowę.

Następnego dnia to samo - przed każdą aplikacją trzeba mieszać dwie ciecze. Nie trzeba jednak używać już wagi ani mini-miksera.

 

Wrażenia ? Czuję typowy dla CB i RU brain fog.

 

Każda dawka ma następujące proporcje: ~1% CB-03-01, ~66% alkoholu etylowego (a dokładnie spirytusu) i ~33% koncentratu KB solution. Jest więc czymś pomiędzy KB4 a KB5. Nie zawiera dodatkowej wody (poza tą, która jest już w samym koncentracie), gdyż ta nie jest zbyt pożądana przy CB.

 

Czy KB nadaje się do CB ? Cóż na pewno nadaje się do RU, a masa molowa RU-58841 i CB-03-01 jest podobna.

Ilość alkoholu w tej wcierce też jest podobna do tej, którą stosowałem poprzednio (70% etanol / 30% PPG), a która była skuteczna.

 

Ja wkladam do butelczki strzykawe i mega energicznie nią ruszam 1-2min (tylko nie ruchami kulistymi, bo to rzeczywiście za wolno, tylko przód-tyl ). Wszystko fajnie się rozpuszcza.

 

Z moich doświadczeń wynika, że to się nie sprawdzi. Minutę to ja musiałem mieszać mini-mikserem, który naprawdę zapieprza, żeby dobrze rozpuścić takie RU w KB. Przy czym im więcej wody a mniej etanolu, tym gorzej się rozpuszczało (więcej miksowania).

Natomiast potrząsając to miałem zabawy na jakieś 10 minut, że aż ręka bolała.

Dlatego nadal obstaję przy tym, że lepiej pomieszać dwie, wstępnie zmiksowane ciecze, niż rozpuszczać proszek (obojętnie czy CB czy RU) przed każdym użyciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciaz odbieram wrazenie, ze sporo zabawy z tym masz... A jak efekty i czy dziala to pewnie powiesz nam za kilkanascie dni, kilka tygodni.

Co do rozpuszczania CB to bardzo latwo rozpuszczalo mi sie to w etanolu a w Stemoxie rowniez minute mieszam , potrzasam i jest porzadnie wymieszane, podczas stosowania nie czuc ani nie widac zadnych gruzek czy proszku....

Moje pierwsze CB lata temu nie chcialo sie "za chiny" rozpuszczac... pamietam, ze dodawalem dmso, zeby lepiej to rozpuscic a bywal czas , ze podgrzewalem to na kuchence w garczku i w specjalnej fiolce ,wtedy dopiero sie rozpuscilo ! Dzisiejsze CB jest bardzo czyste i dobrze rozpuszczalne.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wciaz odbieram wrazenie, ze sporo zabawy z tym masz...

 

Powiedz mi w czym niby masz więcej zabawy od twojej mieszanki, zwłaszcza jak często ją przygotowujesz?

 

Prawdziwa zabawa to odmierzanie i mieszanie proszku na wadze o skali 0,001g.

 

Druga część to łatwizna.

 

Serio uważasz, że pobranie płynu pipetą z 2 butelek (w tej samej objętościowo ilości) to "sporo więcej zabawy" niż pobranie tą samą pipetą z jednej butelki ?

Ile czasu to zajmuje? Minutę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...