free web hit counter Skocz do zawartości
cambiaso

BHR Clinic, dr Bisanga, FUT, 3599 gr, 10.06.2015

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam 31 lat. 10 czerwca 2015 roku przeszedłem zabieg przeszczepu włosów, w klinice BHR w Brukseli. Na BHR zdecydowałem się ze względu na polskiego konsultanta i bardzo dobre opinie o klinice. W podjęciu decyzji o samym przeszczepie i później wyborze kliniki bardzo pomogło mi to forum. Poniżej zamieszczam krótką relację z mojego zabiegu.

 

Konsultacje miałem 28 lutego 2015 roku. Następnego dnia poinformowałem polskiego konsultanta- Jana, że się decyduję. Następnie ustaliliśmy termin zabiegu, a Jan zarezerwował mi hotel (Catalonia Forum).

 

Do Brukseli przyleciałem dzień wcześniej, tj. 9 czerwca. Lot był na lotnisko Charleroi, około 50 km od Brukseli. Z lotniska Charleroi do Brukseli pojechałem autobusem, który jeździ co pół godziny. Bilety na autobus z lotniska do Brukseli i potem z Brukseli na lotnisko kupiłem wcześniej przez internet. Adres strony internetowej był podany w dokumentach, które zaraz po konsultacji otrzymałem od Jana. Bilet w jedną stronę kosztował 14 euro. Autobus dojeżdża do takiego dworca w Brukseli. Od tego dworca do hotelu Catalonia nie jest już daleko (ok. 2 km), więc dalej poszedłem pieszo. Mapka trasy z dworca do hotelu Catalonia i potem z hotelu do kliniki też była w dokumentach, które wcześniej dostałem.

 

W dniu zabiegu, w klinice miałem być na godz. 7:30. W hotelu zjadłem śniadanie, które jest wydawane od 7:00 (szwedzki stół) i poszedłem do kliniki. Na początku rozmowa z dr Bisangą, ustalenie linii włosów, itd. Bardzo słabo znam angielski ale był Jan i tłumaczył wszystko (Jan był też w klinice po zabiegu oraz na drugi dzień, podczas wizyty kontrolnej). Linia, którą narysował doktor odpowiadała mi, nic nie zmieniałem. Potem, pielęgniarka zaprowadziła mnie na salę zabiegową. Dostałem valium, zaraz potem było znieczulanie obszaru dawczego, które było dla mnie dość nieprzyjemne. Następnie, doktor wyciął mi stripa, zszył ranę. Bólu żadnego przy tym już nie czułem. Potem znieczulono mi obszar biorczy. W międzyczasie, część pielęgniarek zaczęła dzielić stripa na grafty. Po znieczuleniu obszaru biorczego, doktor zrobił nakłucia pod grafty. Pozostała część zabiegu to wkładanie graftów. Tym zajmowały się pielęgniarki. Dodam, że wśród pielęgniarek były dwie Polki. Doktor przychodził co jakiś czas, na chwilę. Dokładnie nie pamiętam, bo po lekach uspokajających i tych znieczuleniach to miałem lekki odlot. Kilka razy nawet przysnąłem. W połowie zabiegu była przerwa na obiad. Pod koniec zabiegu poprosiłem jeszcze o znieczulenie tyłu głowy, bo trochę zaczęło mnie boleć miejsce wycięcia stripa. Zabieg skończył się około 17:00. Po zabiegu zaprowadzono mnie do biura. Dostałem informację, że przeszczepiono mi 3599 graftów (1 włosowe: 589, 2 włosowe: 1827, 3 włosowe: 765, 4 włosowe: 418), instrukcję postępowania, lekarstwa, szampony, a na głowę czarną bandanę. W nocy spałem normalnie, nic mnie nie bolało. Na drugi dzień z rana była jeszcze krótka wizyta kontrolna w klinice, a potem już powrót do domu.

 

Z wyboru kliniki BHR jestem oczywiście zadowolony. Wszystko odbyło się bardzo profesjonalnie.

Wyjątkowo zaangażowany i pomocny okazał się polski konsultant- Jan.

 

 

Teraz zostało mi już tylko cierpliwie czekać na odrost. Mam nadzieję, że dalej będzie wszystko ok

 

Poniżej zamieszczam fotki. Gdy miną 3 miesiące od zabiegu wrzucę kolejne.

 

Pozdrawiam

 

 

 

dzień zabiegu:

 

IMG_8463.thumb.JPG.bbf27e3fc0386b349eafcaf6a65ace73.JPG

IMG_8464.thumb.JPG.73f2aacb08da10d1b5657a8829a5560c.JPG

IMG_8473.thumb.JPG.544d9ba39e3597dd2e9c46dd7caca96f.JPG

IMG_8481.thumb.JPG.6348e6600b152887ecbb3f7c17397f13.JPG

IMG_8483.thumb.JPG.f7803d1c59e0381a6e86e2c02d13bff1.JPG

 

 

dzień 5:

 

1a.thumb.JPG.14b59c5b9083300648a656d12168ffed.JPG

2a.thumb.JPG.60110fa1ae99539ab892ce0e2cf682e4.JPG

 

 

dzień 8:

 

1a.thumb.JPG.14b59c5b9083300648a656d12168ffed.JPG

1b.thumb.JPG.7d966ff32e25f44fcd533c1eca021795.JPG

 

 

dzień 14:

 

1c.thumb.JPG.6f11fd538c1569828ccfd8911a423642.JPG

2c.thumb.JPG.31e21dba38cc16131b587718974ff067.JPG

 

 

dzień 31:

 

1d.thumb.JPG.1152ba682a08a8a903181bf0ffe0e62c.JPG

1a.thumb.JPG.a273a6c1e496c62cb61faf45a35be2ed.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

właśnie mija 3.5 miesiąca od zabiegu. Nowe włosy zaczęły wyrastać około miesiąc temu, wcześniej nic się nie działo. Czyli tu wszystko jest chyba ok.

Niepokoi mnie jednak to, że nowe włosy są bardzo cienkie. Czy Waszym zdaniem tak musi być na początku?

Pozdrawiam

 

IMG_1358.thumb.JPG.2e0c04dcf81dcb9002d0d26d0290dd04.JPG

 

IMG_1345.thumb.JPG.6ccf548d9e8bc39d0b50991852096a13.JPG

 

IMG_1359.thumb.JPG.17522e519eb7cb5f4165125d737f1299.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesiace to dopiero poczatek.trzeba czekac. Z miesiaca na miesiac bedzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farbowałeś włosy? :o Są dwa różne kolory.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włosy są cienkie bo widocznie takie masz natywne. Jak chcesz pogrubić to biotynka i ew. loxon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Włosów oczywiście nie farbowałem

Biotynę, cynk, MSM biorę od czterech miesięcy, do tego emu oil. Co do grubości, to może rzeczywiście trzeba poczekać. Te cieniutkie to są głównie te, które nie wypadły po zabiegu. Może one tak mają. A odrost jest jeszcze króciutki i w sumie to ciężko ocenić jego grubość. W najbliższych dwóch miesiąca powinno sporo się wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie szampon Avalon, mam wrażenie że po tym mocno pogrubiły mi się włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dopiero teraz zauważyłem jak bardzo obnizyles linie i stad tyle graftow poszło. Juz wyglada to dobrze po 4 miesiacach a bedzie tylko lepiej:-)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo ładnie to wygląda. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wygląda to trochę lepiej, niż w rzeczywistości jest

Od jakiegoś czasu używam też szamponu Avalon. Wydaje mi się, że ten szampon też poprawił/pogrubił jakość włosów.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super to wyglada!!

 

bardzo jestem zadowolony widzac efekt na Twojej glowie , jako ze mam podwzgledem grafow i ta sama metoda zrobione

obym efekty mial takie same jak u Ciebie

 

gratuluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znakomity efekt.

Sam jestem po konsultacji (3500 graftów) u dra Bisangi i nie mogę się doczekać kiedy będę mieć przeszczep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dzięki, wiatru już się nie boję ...

A co do chemii, to przez kilka miesięcy brałem cynk i taki suplement: Solgar- włosy, skóra, paznokcie (m.in. biotyna, MSM).

Ale wątpie aby te "witaminki" miały jakiś istoty wpływ na włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialny efekt, który został dodatkowo spotęgowany tym, że masz dosyć grube włosy. A przynajmniej tak mi to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...