free web hit counter Skocz do zawartości
AngelOnTheEarth

Tradzik- jak sobie poradzic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zna ktos moze jakies pewniejsze sposoby jak sobie poradzic z tym cholerstwerm? Czytalem troche po internecie, ale niestety nic konkretnego nie znalazlem plus wiekszosc juz stosowalem. Dodam, ze borykam sie z tym problemem polowe zycia (juz13 lat!) Bywalo lepiej i gorzej ale przez ostatnie 2 lata jakos to bylo i praktycznie zanikalo , od 2 tyg powrocilo niesamowicie. Zaczynam diete(slodkie, ostre, kwasne minimalizuje jak tylko sie da). Dermatologow odwiedzilem sporo bedac nastolatkiem i srodkow ktore nic nie dawaly stosowalem rowniez multum, jezeli ktos mial podobny problem i udalo mu sie wyleczyc to cholerstwo z checia bym sprobowal owej "kuracji"...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem trądzik spowodowany przez Candida Albicans.

 

Większość dermatologów i lekarzy nie ogarniała ocb.

Problem zaczał się w wieku 20 lat, czyli mocno po dojrzewaniu, to nie był trądzik młodzieńczy.

 

Zaczałem czytać na necie, okazało się że to jest ten drożdzak właśnie

 

robiłem specjalną diete (przez 1-2lata), problem znikł praktycznie, ale powracał przy jedzeniu słodkich rzeczy np krajobraz powojenny po zjedzeniu tabliczki czekolady.

 

W końcu poszedłem do lekarza w Krakowie (dr Ziemniak), badanie candidy, posiew na jakie leki reaguje najmocniej, oraz pozniej kupienie ich i kuracja.

 

Mam ten problem rozwiązany.

 

Tutaj foty:

 

przed:

RHGanP7.jpg

 

po:

MabUWHH.jpg

 

Obczai też: http://fungidia.my-forum.pl/topics/1188/

 

PS Jak ktoś jest z Krakowa to mogę dać namiar co i jak, w innym miastach nie ogarniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity efekt, normalnie wiele bym dal, zeby wyleczyc to cholerstwo tak jak Ty i miec taka cere(juz praktycznie zapomnialem jak to jest). Rzeczywiscie mam podobny tradzik do tego co miales przed wyleczeniem, rowniez wiele zalezy od tego co zjem, ostre i slodkie i za 1-2 dni pokazuje sie wiecej niz zwykle. Ostatnio cos po prostu sie stalo i wywalilo cala twarz, mimo , ze od tygodnia zaczelem minimalizowac slodkie, kwasne i ostre wciaz jest to samo.

To znaczy, ze teraz mozesz juz zjesc cos slodkiego i bedzie dalej ladna buzia czy wciaz wyskocza bable??

Co do owej przyczyny powiedz mi czy stosowales jakies leki bez recepty , ktore moglbys polecic i warto by bylo sprobowac bez wizyty u lekarza itd, bo na dzien dzisiejszy nie mam mozlwosci odwiedzenia zadnego...??


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enigma a jak u Ciebie z włosami? zauważyłeś u siebie jakąkolwiek poprawę po ogarnięciu tego ustrojstwa?

Czytałem na forum,że jeden koleś znalazł sposób na to i po jakimś czasie także na głowie była poprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Enigma a jak u Ciebie z włosami? zauważyłeś u siebie jakąkolwiek poprawę po ogarnięciu tego ustrojstwa?

Czytałem na forum,że jeden koleś znalazł sposób na to i po jakimś czasie także na głowie była poprawa

Nie wiem w sumie wtedy nie przywiazywalem uwagi do tego, nie mialem candidy na skorze takze pewnie nie miala duzego wplywu na lysienie.

 

Na glowie moglby byc u takiego goscia poprawa bo nie ma juz grzyba ktory atakuje mieszki wlosowe i nie wypadaja mu wlosy na sile.

 

@Angel

Zaraz pojdzie PM.

 

-- 08 kwie 2014, 18:56 --

 

Wklejam PM:

 

PYTANIA:

 

> To znaczy, ze teraz mozesz juz zjesc cos slodkiego i bedzie dalej ladna buzia czy wciaz wyskocza bable??

 

Tak, ale musze uwazac, np jak zjem polowe czekolady i cos do tego to OK, ale nie moge sie obzerac sama czekolada

Jest lepiej, ale to nie to co dawniej. Grzybow do konca sie nie da zniszczyc w organizmie, poczytaj na

http://fungidia.my-forum.pl/topics/1188/

 

> Co do owej przyczyny powiedz mi czy stosowales jakies leki bez recepty , ktore moglbys polecic i warto by bylo sprobowac bez wizyty u lekarza itd, bo na dzien dzisiejszy nie mam mozlwosci odwiedzenia zadnego...??

 

Dobry lekow bez recepty nie ma, flukonazol to nie zabawka.

Moge polecic konkretne probiotyki ktore maja odpowiednie szczepy ktore atakuja Candide tj.

- linex forte

- sanprobi IBS

Czytalem tez ze kapusta kiszona zawiera duzo szczepu lactobacilus plantarum ktory atakuje wlasnie Candide.

 

MOJA RADA:

 

Wiesz jesli masz Candida albicans rozrosnieta a nie mozesz pojsc do lekarz to jak narazie bym sie skupil na

 

Odbudowie flory bakteryjnej. tzn:

Dieta oparta na niskim indeksie glikemicznym, dużo warzyw. Mój przykładowy posiłek:

- kasza gryczana

- mięso z patelni lub mięso na parze

- brokuły, surówki, kapusta zasmażana.

Cudów nie ma, trzeba jeść z głową. Warto przejrzeć tabele z IG (indeks glikemiczny). Na necie jest mnóstwo informacji.

 

Ja sie leczylem u dr Ziemniaka, zrobil gastroskopie, stwierdzil candydoze, dal skierowanie na posiew candidy

zostal zrobiony posiew + antymikogram (wyszlo na jakie leki candida jest slaba)

cala kuracja wyglada tak:

 

Flucofast (300mg dziennie) + nystatynę (nie pamiętam dawki). [Flucofast jest dostępny na receptę i kosztuje DOŚĆ sporo. ]

Oprócz tego Sanprobi 2caps + Linex Forte 2 caps na noc.

 

 

Na twoim miejscu UPEWNIŁ bym się NA PEWNO czy aby trądzik jest spowodowany przez Candidę. Ja zrobiłem gastroskopię w prywatnym gabinecie (150zł). Wszystko było widać jak na dłoni (rozrost drożdzaków w przełyku, dwunastnicy oraz jelicie cienkim).

 

Co do lekarstw to musiał byś zrobić posiew. Wtedy widać na które leki Candida jest najbardziej wrażliwa.

 

 

Koszty calego leczenie są niestety dość spore, zamknęło się coś w około 1500-1800zł.

 

 

Sama dieta mozesz ubic wieksza czesc Candidy, ale sie ona szybko regeneruje jesli nie pilnujesz "spartanskiej diety".

 

Sama dieta ubilem to do mniej wiecej takiego poziomu (trwalo to jakies 1-2 lata):

http://i.imgur.com/LWmGL0U.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ostatnio jak byłem u swojej dentystki, zawiązała się rozmowa o trądziku, bo sam mam - tyle, że lekki.

Poleciła mi wobenzym do łykania. Mówiła, że sama miała dość poważny (różowaty) i dopiero ten suplement okazał się skuteczny.

Tyle, że nie ma tego w polskich aptekach tylko w czeskich lub przez internet. No i to trzeba dosłownie żreć raczej niż łykać, tj. 4-5 tabletek po 3x dziennie.

Ponoć są to jakieś enzymy, które organizm potrzebuje.

 

Wysłane z mojego LG-E986 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj u lekarza, bo juz niestety twarz, szyja wyglada tragicznie i do ludzi, pracy wychodzac kazdego dnia to jest zal. Okazalo sie , ze mam infekcje prawdopodobnie przez jedzenie surowej ryby(pracuje w sushi takze codziennie spozywalem taka rybe i trafilem na jakas pewnie ze spora iloscia bakterii). Antybiotyk w takiej sytuacji, bo innego wyjscia nie ma i to 2 miesieczna kuracja nim, bo juz zaawansowane stadium mam;/ Jak wylecze ta infekcje oprocz ostatnich lat w czasie ktorych walczylem glownie z wlosami biore sie takze za ten cholerny tradzik, zeby go wyleczyc i miec go pod kontrola tak jak lysienie.

 

Lion ta informacja moze sie przydac, musze o tym poczytac, bo 1 raz slysze...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o skutecznej walce z trądzikiem a jak ktoś chce poradzić sobie kiedy sytuacja jest opanowana i krosty wyskakują rzadko?

Czy oprócz laserowych kuracji w gabinetach jest coś co skutecznie poradzi sobie z bliznami potrądzikowymi,wągrami itp? Myślałem nad zastosowaniem retinoidów z np hydrokortyzonem lub prednizolonem.

Jeszcze można się poratować peelingami,ale muszę to być mocne,nie takie jakie są dostępne w marketach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowales Zoracu? po nim powinienes zrzucac skore jak waz,wiec blizny i przebarwienia powinny zejsc szybko.Aczkolwiek,wiadomo,co do blizn,musisz miec troche wiecej cierpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z konkretów na temat tego Zoracu znalazłem coś takiego ''Zorac jest bardzo silną pochodną retinolu, coś jak Retin A tyle, że silniejszy w jego skład wchodzi substancja tazaroten, żel ten właściwie nie ma żadnego odpowiednika, są tylko preparaty o podobnym działaniu tj, retin A czy differin,

ja wszystkie je stosowałam jednak Zorac jest niezastąpioy, zniknęły wągry.'

 

Drogie to strasznie,za 15 g w żelu wychodzi ponad 55 zł i występuję w 0.5 i 0.1 % stężeniu i ten słabszy jest za mocny,bo stosowałem jakiś retinoid w płynie i chyba 0.025 coś takiego albo 0.25 nie pamiętam i był za mocny skóra się łuszczyła,piekła i wgl musiałem przestać bo masakra była nawet wyjść do ludzi nie szło..

 

Ogólnie myślałem czy nie połączyć Retina+np Hydrokortyzonu,ale nie wiem czy to nie zniweczy efektu Retinoidów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...