free web hit counter Skocz do zawartości
lys2008

Pomoc w ocenie stadia łysienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze.

 

Pewien czas temu napisalem watek na tym forum, dotyczacy wypadajacych wlosow. Od tamtego czasu problem nie tylko nie znikł, ale się pogłębił.

W obecnej chwili wypadanie włosów nabrało na sile, czego oznaką jest ich ilość pozostająca na grzebieniu, w wannie, czy na poduszce. Mimo iż zdjęcie nie oddaje w pelni wielkosci zakoli, to w połaczeniu z wysokim czolem siegaja mi juz do polowy głowy.

 

Jedynymi krokami jakie podjąłem na ta chwile jest zażywanie witamin oraz szamponów wzmacniających.

Drodzy forumowicze, czy moglibyście pomoc mi w ocenie łysienia, oraz zaproponowac metody w jego spowolnieniu?

Byłbym wam bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

 

5206430106.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłeś u dermatologa i endokrynologa?

 

Jaka jest historia łysienia w Rodzinie, ile masz lat?

Jedyne co można poradzić, bo działa to finasteryd i ru, oba to nie witaminki więc za nim zaczniesz stosować musisz to przemyśleć.

 

Na początek możesz kupić szampon z keto, choć to za dużo nie da, ale szampon bes SLS to zawsze cos, polecam Regenpure DR i NT.

 

Także kontrola tarczycy (TSH i wszystko najlepiej z usg), poziom żelaza, witaminy d, możesz też sprawdzić swój poziom testosteronu ale to tak w ramach ciekawostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy z dermatologow przepisuje mi jedynie witaminy i radzi w najgorszym wypadku uzywac loxon. mam 24 lata i w rodzinie nie ma przypadkow tak wczesnego lysienia. Od strony mamy dziadek jak i wujkowie maja zakola ale bardzo male, wrecz niezauwazalne. Od strony ojca, nikt nie lysieje, nawet dziadek nie ma zakoli.

 

Warto wiec zrobic szereg badan? czy duzo kosztuje przeprowadzenie tych podtawowych?

Dzieki wielkie za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest powiedzieć, czytałem o przypadkach, że u kolesia cała Rodzina jest NW1, a on nagle wyłysiał.

Na pewno warto zrobić profil tarczycowy i poziom witamin w organiźmie (żelazo jest ważne), a potem myśleć co dalej a loxon odstawić.

 

Zmiana trybu życia jeśli to nie androgenowe albo jego łagodna forma też powinno pomóc. Jest takie powiedzenie, że aby osiągnąć coś co się do tej pory nie osiągnęło trzeba zacząć robić to co się nie robiło do tej pory. Pomyśl jak udoskonalić swoje życie w kwestii zdrowia. Zrób badania i potem zobaczysz. Możesz też dokonać pomairów wysokości zakoli, itp. i sprawdzić za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badania badaniami , ale bloker jest jednak potrzebny . Bez tego ani rusz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wiec zrobic szereg badan? czy duzo kosztuje przeprowadzenie tych podstawowych?

Dzieki wielkie za odpowiedz

Szczerze? Jak tanio/za darmo to zawsze badania zrobić warto. Nie tylko stricte hormonalne ale także badania krwi czy jest się po prostu zdrowym.

Generalnie w 99,9% ciężko w wynikach badań doszukać się przyczyny łysienia bo to prostu łysienie androgenowe, które robi swoje nie ważne czy jesteś okazem zdrowia czy nie. Witaminki sobie daruj to od razu chyba że masz stwierdzone niedobory. Inaczej to tylko możesz szkód więcej narobić sobie.

 

Pocieszające dla Ciebie na pewno że stosunkowo późno to się zaczęło i że nie masz łysych w rodzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...