free web hit counter Skocz do zawartości
Nerd

RU - czym nakładacie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Szukam jakiegoś pojemnika na RU. Może nie tyle pojemnika co jakąś zgrabną buteleczkę. Chodzi też o to, że jak będę poza domem ,w trasie, to żebym nie musiał mieć jakiejś strzykawki i słoika z RU i KB.

 

Novoxidyl płyn ma taką plastikową buteleczkę fajną.

 

ziom podpowiedział, żeby najlepiej było to coś szklanego, żeby przypadkiem nie doszło do jakiejś reakcji.

 

 

 

Macie jakieś pomysły?


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam Ru w ciemnej butelce aptecznej, a nakładam pipetą od minoxidilu kirklanda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam w pojemniku po kirklandzie I pipeta od kirklanda tez nakladam:-)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zobaczyć w sklepach medycznych. Pewnie mają wszystko czego potrzebujesz (jakieś mikro pipetki z buteleczką na np. 5 ml...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja trzymam w butelce szklanej po setce wódki

a nakładam szklanym zakraplaczem do oczu (za 2 zł w aptece)


CB 2% 1ml ED + stemox

Dut E7D

Nizoral E4D

Biotyna 5mg/d

Magnez 400mg/d

MSM 5g/d

wit C 10g/d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a na ile sobie rozkładacie RU? Co ile je robicie?

 

Załóżmy, że zamówiłem 10g RU. (tyle niedługo będę miał)


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1g Ru plus 19g KB. Starcza na ile starcza. Kończy się, robię nowe. Używam ok. 1,5ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos napisać cały proces jak to wyglada jeśli chodzi o zrobienie tego?

Załóżmy ze mamy Ru 10g i 270KB

 

Mieszacie wszystko i dajecie do pojemnika? Czy jakos specjalnie to robicie?

Przyjmijmy ze potrzebuje dziennie 1ml gotowego preparatu.

 

Jak to odmierzacie z czym mieszacie i w co pakujecie. Bo jak dojdzie dostawa. To chciałbym umieć to zrobic.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerd , ogarnij się . Jaki problem widzisz w rozpuszczeniu 1 g proszku ( Ru ) w 19 g płynu ( KB ) ? To jest tak jakbyś zapytał jak posłodzić herbatę i ile dodać cukru , aby była wystarczająco słodka dla Ciebie.

Składniki odmierza się na wadze . To jest chyba oczywiste .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra i wyjaśniłeś. Skoro KB to płyn i już bezpośrednio z nim się miesza to ok

Myślałem, że jeszcze się miesza, nie wiem np. z wodą. Cholera wie.

 

Wyjaśnione. Dzięki


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=4539412279

 

tutaj jest tani kroplomierz.

Zastanawiam się tylko czy da się go zakręcać jak butelkę. Jeśli tak to git, choć podejrzanie tani .

 

Chodzi jeszcze o wagę, mam w domu taką od 1 grama kuchenną, ale to do jedzenia, co taniego polecacie?

I jak przechowywać RU w zamrażarce macie jakieś specjalne hiper szczelne worki co by nie zatruć współlokatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie. A w czym i jak przechowujecie jeszcze niegotowe, niezmieszane substancje?

 

I na ile sobie mniej więcej robicie? Czy mogę zmieszać od razu cale 10g RU z KB i codziennie nakladac 1ml.

 

 

p.s RU jest prepearatem/lekiem wynalezionym do czego pierwotnie?


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić od razu z 10 g RU. Nikt Ci nie zabroni . Musisz tylko wykombinować duży słoik i do dzieła .

 

A tak na poważnie . Wygoda nie idzie w parze z kuracją RU ( wcierkami ) . Świeży towar to podstawa . Bez znaczenia czy jest to Ru, minox czy saba gel .

Ja robię mieszankę z 0,5 g RU ( raz w tygodniu ).

 

@Nerd - kuracja Ru nie jest stworzona dla Ciebie . Stosowanie Ru wymaga systematyczności , częstego mycia głowy ( codziennie ) i częstego przygotowywania wcierek, tak , aby towar był zawsze świeży.

Jak sam wiesz , jesteś człowiekiem dosyć leniwym ( po twoich postach o RU wnioskuję ,że w ogóle nie przeczytałeś tematu o RU, a to jest podstawa ) , więc nie wiem jak długo wytrzymasz na takiej kuracji . Szkoda by było tej kasy , którą wydałeś na RU i KB .

Jak stosowałeś fina to wystarczyło łyknąć ćwiartkę Proscaru i miałeś problem z głowy . Wcierki są dużo bardziej absorbujące .

 

PS. 1 ml RU to można sobie co najwyżej na brwi nałożyć , a nie na całą koronę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię mieszanki raz na miesiąc, jak mi się tam sypnie, zazwyczaj z 30ml. 1ml nakładam na zakola i sam czubeczek głowy, wystarcza i włosy nie wypadają Nie strasz aż tak kolegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - 1 ml Ru na same zakola ( jak się domyślam obecnie łyse , więc łatwo rozprowadzić niewielką ilość Ru ) oraz sam czubeczek głowy , a nie na całą koronę .

Przy włosach np. 3 cm długości trzeba min. 2 ml Ru , aby bloker dobrze rozprowadzić na obszar NW6 . W takim przypadku 1 ml Ru może delikatnie spowolnić łysienie, ale go nie zatrzyma .

 

Z drugiej strony stosowanie jednego blokera , tylko na zakola lub sam czubek głowy też mija się z celem . Co innego jak stosuje się dwa blokery ( Lion stosuje taką kurację ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozprowadzam przy granicy łysienia, nie ma sensu na całych obszarach. Przynajmniej na zakolach. Wiadomo, im większa łysina tym więcej RU.

 

"Z drugiej strony stosowanie jednego blokera , tylko na zakola lub sam czubek głowy też mija się z celem . Co innego jak stosuje się dwa blokery ( Lion stosuje taką kurację ) ."

- Nie rozumiem o co Ci chodzi, wiadomo, że najlepiej to nawet 4 blokery stosować, ale nie przesadzajmy. Na kogoś zadziała 1 wystarczająco dobrze, na innego słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kumasz Malkolm . Jak stosujesz Ru na zakola i sam czubek to pozostałe obszary ( czyli korona ) w ogóle nie jest chroniona . Ja stosuje prewencyjnie na całe NW6 .

Lion z kolei stosuje duta wewnętrznie + Ru na przód , więc także ma cały obszar chroniony . Dlatego twoja taktyka Malkolm mnie nie przekonuje .

Jak widać na przykładzie kolegi razorpolska1 , włosy można stracić w kilka miesięcy , a odzyskać będzie bardzo trudno . I tak się właśnie kończą oszczędności na kuracji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
http://allegro.pl/show_item.php?item=4539412279

 

tutaj jest tani kroplomierz.

Zastanawiam się tylko czy da się go zakręcać jak butelkę. Jeśli tak to git, choć podejrzanie tani .

 

Ja mam identyczny + butelka i mój da się zakręcać.

 

Chodzi jeszcze o wagę, mam w domu taką od 1 grama kuchenną, ale to do jedzenia, co taniego polecacie

 

Tutaj masz przykład z mazideł.

 

Żaden problem kupić taką wagę i żaden koszt.

 

Problemy są z wagami bardzo dokładnymi 0,001 g, ale takiej nie potrzebujesz (0,01 g każdemu wystarczy do 99,99% zastosowań).

 

I jak przechowywać RU w zamrażarce macie jakieś specjalne hiper szczelne worki co by nie zatruć współlokatorów?

 

Proszek w zamrażalce (by wydłużyć trwałość), a RU + KB w temperaturze pokojowej.

 

Ja mam zwykły pojemnik, oklejony taśmą. Ale jeśli ci zależy, to możesz kupić Tupperware i odessać powietrze, by wytworzyć próżnię i pozbyć się kompletnie wilgoci. Choć wydaje mi się, że to niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suugar ja nie oszczędzam na kuracji, a Ru stosuję tam gdzie łysieję i przewiduję łysienie. Po co mam stosować Ru na obszary gdzie mam gęste włosy, bez sensu, jak zauważę, że się gdzieś źle dzieje, to zacznę i tam dawać RU. Mam obecnie włosy koło 6cm, jakbym chciał wcierać RU jeszcze tam, gdzie włosy mam, to bym ostatecznie miał 0 efekt, a tak to działam intensywnie w miejsca głównie łysiejące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cały zestaw butelek i ten kroplomierz z linku (ile on ma pojemności, bo nie ma miarki), wydaje mi się, że 3/4 to 1 ml, bo jest cieńszy niż ten w minoxie no i gumowa główka słabo nabiera bo jakąś 1/3, ale zdecydowanie lepsze to niż strzykawka, którą lałem po całym łbie tylko nie tam gdzie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...