free web hit counter Skocz do zawartości
sdrw

Stosowanie tabletek a wątroba

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna jakiś publikacje jakie skutki może nieść długoterminowe (kilkanaście-kilkadziesiąt lat) stosowanie tabletek dla wątroby i/lub nerek? mam na myśli takie środki jak vitapil, biotyna, witamina c oraz e (to już 4 tabletki na dzień, a można jeszcze kilka se łyknąć, jak skrzyp czy coś innego) o finie to nawet nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamine C kup sobie kg a stosować możesz do kilkunastu gram w zależności od tolerancji. Jak się ustala dawkę znajdziesz na necie czy witaminę C.

 

Ale jest to mniej więcej 2, 4 lub 6 gram co 15 minut aż zacznie bulgotać w brzuchu (wtedy wybierasz przedostatnią dawkę jako zapotrzebowanie dla organizmu, jak zaczniesz mieć sraczkę to zmniejszasz bo organizm już uzupełnił braki). Tylko pamiętaj 2 co 15 minut co przy godzinie da spożycie około 8 gram, ja brałem 6, za pietnaście minut 12 i td, skończyło się rzyganiem i sraczką ... ale wrąbałem chyba 100 gram w godzinę przez głupotę...

 

Do reszty się nie wypowiem, ale możesz poczytać na necie. Witaminy ciężko jest tak naprawdę przedawkować, a ich wpływ na wątrobę... Pewnie gorszy ma kanapka z fast fooda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Witamina C to witamina C.

 

http://www.gramzdrowia.pl/zuschl-ge/vit ... ine-c.html

 

Ja posiłkowałem się tym artykułem i kupiłem 1 kg za kilkadziesiąt złotych http://www.akademiawitalnosci.pl/witami ... -dawkowac/, na jakimś forum czytałem, że ktoś polecał i sam kupował dla zwierząt, bo taniej i większe paki.

Tylko ten test rób w wolny dzień na wszelki wypadek, ja sie porzygałem i posrałem, ale to z własnej głupoty jak już pisałęm .

 

Tam też w tym arcie ktoś podaje linka do sklepu a może nawet w samym tekście jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adas a możesz powiedzieć coś więcej w czym rozpuszczać ? Czy wystarczy rozpuścić ten proszek w wodzie, wymieszać i wypić ? Czy stosować sprawdzoną dawkę raz dziennie, czy rozbijać na kilka na cały dzień ? Temat przyznam bardzo mnie zainteresował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić sobie test na tolerancję tak ustalisz najlepszą dla siebie dawkę vitaminy C.

Mieszasz z wodą lub sokiem. Ponoć najlepiej używać niemetalowych łyżeczek no i pić przez słomkę żeby zminimalizować kontakt ze szkliwem, ale w sumie jak ktoś pije np. tylko wodę i zero coli itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ten test zrobię jak pisałeś, 2g co 15 min aż mi będzie coś bulgotać lub biegunka. Woda może być mineralna czy jakaś destylowana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być mineralna. Osobiście robię sobie witamine C w liposomach, z tym że ja stosuje głównie ze względu na cholinę użyta do produkcji liposomów. Zrób najpierw test czy w ogóle jesteś w stanie wypić tak kwaśny roztwór z wodą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był eksperyment, wielu osobom podobno nieźle poprawił stan włosów. Z czasem człowiek się przyzwyczaja i pije jak wodę

 

Witaminę C stosować 4-6 razy dziennie ? Według mnie to sporo trochę, czy 2-3 by nie wystarczyło ? albo rano i wieczorem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi raczej o rozbicie dawki, bo 5 gram na raz w szklance wody to kwas, 2 zreszta tez.

A drożdże to pożywka dla grzybów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjadłem 18g Witaminy C, 2g co 15 min i.. nic nie czuję, żadnych dolegliwości. Postanowiłem przerwać i spróbować jutro. Dodam, że prowadzę dość aktywny tryb życia i w teorii do 30g może to dojść. Czyli może wyjść na to, że będę musiał codziennie 30g witaminy C przyjmować ?

 

-- 26 wrz 2014, 16:44 --

 

Zjadłem 18g Witaminy C, 2g co 15 min i.. nic nie czuję, żadnych dolegliwości. Postanowiłem przerwać i spróbować jutro. Dodam, że prowadzę dość aktywny tryb życia i w teorii do 30g może to dojść. Czyli może wyjść na to, że będę musiał codziennie 30g witaminy C przyjmować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przeczytaj jeszcze raz ten temat. Trzeba samemu zrobić test kiedy organizm się nasyci i później taką dawkę stosować. Niektórzy mogą potrzebować 1g dziennie, inni 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, spróbuję sobie zrobić dzisiaj jeszcze raz tolerancję.

Jakiego kwasu używasz? Ja mam od Stanlab.

 

I polecam też witaminę D3, zwłaszcza teraz w okresie jesienno zimowym, bodaj na tej samej stronie jest art o tej witaminie i chyba był tekst o tym, że dzienne zapotrzebowanie można uzupełnić 25 szklankami mleka ...

 

Nie ma tutaj lokowania produktów, ale ja mam D-vitum forte 2000 i biorę po 2 tabsy dziennie. Jak robiłem test na D to miałem w normie, ale w dolnej granicy. A wiadomo jakie te normy są debilne, np. w przypadku TSH i tarczycy. Podejrzewam, że wszędzie tak jest i konowały rodzinne patrzą tylko czy się miesicisz, a jak jest za późno to fachowiec leczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz to daj znać co Ci wyszło. Ja mam białą długą puchę z białą etykietką i nakrętką. Nie mogę znaleźć coś nazwy firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem 3 x 4 gramy, ale musiałem przerwać żeby coś załatwić. Po jakiejś godzinie miałem lekkie bulgotanie, ale nie sraczkę ... Czyli myślę, że do 16 też bym dobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...