free web hit counter Skocz do zawartości
eckixd

Recepta Propecia a Proscar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do was drodzy użytkownicy... Czy posiadajac recepte na propecie wydadza mi Proscar w aptece?

Z góry dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedyś słyszałem, że miał być przepis, żeby lekarze wypisywali nazwy ogólne leków na receptach, a farmaceuta z klientem wybierali co chcą i jakiej firmy (spośród kilku równoważnych odpowiedników).

Ale z tego co wiem nic z tego nie wyszło, z uwagi na lobby farmaceutyczne, które jak wiadomo zarabia, gdy lekarz wypisze najdroższy odpowiednik, nie dając pacjentowi możliwości wyboru tańszego.

 

Jednak tutaj nie ma o czym mówić. Propecia i Proscar to formalnie różne leki (na różne przypadłości), z różną dawką finasterydu.

Proscar można co prawda podzielić, ale jest to utrudnione o tyle, że te tabletki nie są w tym celu projektowane (są malutkie, bez przedziałek).

 

Nie mogą ci więc wydać Proscaru w zastępstwie Propecii.

 

PS.

A tak wogóle, to najlepiej załatw sobie receptę na Finaride, a nie na Propecię ani na Proscar. Finaride jest tani i zawiera duże tabletki, łatwe do podziału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...