free web hit counter Skocz do zawartości
tedzik

Trądzik a zarost na twarzy

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem pewne zjawisko w zachowaniu mojego organizmu. Wraz z wzrostem mojego zarostu, na twarzy pojawiają się pryszcze, głownie w miejscach gdzie rośnie broda, na skroniach i na czole. Gdy zgolę brodę, pryszcze zaczynają wysychać i na drugi dzień już prawie ich nie ma. Później znowu jak broda trochę odrośnie to zaczynają się pojawiać, aż znowu się ogolę i tak w kółko. Wraz z pojawianiem pryszczy mam wrażenie że zwiększa się wydzielanie sebum.

Miejsca pojawiania się pryszczy są mniej więcej zawsze takie same. Notorycznie na skroniach, na czole i pod szczęką, rzadko na policzkach. Ale na skroniach obowiązkowo.

 

Podobna sytuacja ma miejsce na głowie, gdy włosy trochę odrosną to pojawiają się pryszcze i zwiększa się swędzenie, do czasu ogolenia. Ponadto skóra głowy jest zaczerwieniona na znacznych obszarach, również z tyłu i po bokach.

 

Dlaczego moja skóra tak reaguje na wzrost owłosienia i na jego golenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ masz dużo receptorów łojowych i wzmorzony łojotok. Przy kuracjach tego typu np. w łzs zaleca się ścięcie jak najkrócej. Skóra się mniej poci czy coś i łatwiej ją pielęgnować.

Może zmiana trybu życia, albo dieta coś tu zmieni. Trądzik ma też podłoże hormonalne więc finasteryd (poczytaj lepiej)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...