free web hit counter Skocz do zawartości
mati00700

Stosowanie Minoxidilu po przeszczepie

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na to, że temat dotyczy dwóch działów (leczenie chirurgiczne i leki zapobiegające łysieniu wstawiam post również tutaj).

 

Witajcie!

 

Jestem po zabiegu, w drugim miesiącu po nim zacząłem stosować minoxa 2% i używałem go przez 4 miesiące na koronę i na przód, faktycznie odrost w tym czasie był bardzo dobry (co również stwierdził Bisanga na konsultacjach). Potem przerzuciłem się się na minoxa silniejszego 5% w piance, ale zacząłem stosować go już tylko na koronę (sugerując się informacją na ulotce, że działa on głównie w tym miejscu). Teraz zauważyłem, że trochę na tym straciłem, odrost wyhamował, ale i włosy jakby się trochę przerzedziły (wiem że często tak się dzieje w 5-6 miesiącu po zabiegu). Zastanawiam się czy znów zacząć stosować minoxa na przeszczepione włosy (na przód), jestem w 7 miesiącu po zabiegu.

Jak to jest z minoxem w piance, bo na ulotce jest napisane żeby stosować jednorazowo taką ilość jaka odpowiada połowie przykrywki, jednak jeśli chciałbym nakładać na całą powierzchnię (na koronę i na przód) to wtedy wydaje mi się, że to może być za mało.

 

Mam jeszcze pytanie czy w przypadku kiedy stosujecie kilka preparatów o różnym stopniu wchłaniania jeden po drugim to czy za każdym razem myjecie głowę czy tylko spłukujecie? Teoretycznie zbyt częste mycie nie jest dobre, no ale jeśli się nałoży emu albo nizoral krem to przed nałożeniem kolejnego preparatu raczej trzeba dobrze zmyć ten poprzedni, który nie do końca się wchłonął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...