free web hit counter Skocz do zawartości
kashye

Proscar, zaprzestanie leczenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Dwa tygodnie temu zakupiłem sobie Proscar z oczywistych powodów. Od 2 lat wypadają mi włosy, zrobiły mi się od tego niemałe zakola itd . Jednak zawsze miałem bardzo gęste włosy i pomimo, że mam wrażenie, że jest ich zdecydowanie mniej niż te 2 lata temu, to dalej mam dość gęstą czuprynę . Nikt poza dermatologiem nie widzi tego, że mam problemy z łysieniem, a jak już komuś powiem to zawsze słyszę coś w stylu 'wydaje Ci się'. I od tego całego gadania, 'że mi się wydaje', 'że mam super włosy' itd zacząłem mieć wątpliwości jak jest naprawdę. I chciałbym zapytać, czy jeśli przestanę po jakimś czasie brać Proscar bo uznam, że faktycznie nie mam z tym problemu, to czy nie spowoduje to wtedy wypadania? Wiem, że jest tak w przypadku Loxonu i wiem oczywiście też, że u osób mających problem z łysieniem androgenowym zaprzestanie kuracji finasterydem oznacza powrót problemu, ale jak to jest w takim przypadku ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nastąpić upregulacja po jakimś czasie stosowania (np. kilka lat), stąd też często po kilku latach (choć nie zawsze, bo są ludzie co stosują fina kilkanaście) przestanie on działać lub łysienie będzie nacierać, tylko trochę wolniej. Organizm po prostu będzie próbował obejść chemiczną blokadę organizmu.

 

Jednak nie możesz brać wszystkiego w Internecie za prawdę objawioną, każdy jest inny. Przed stosowaniem finastrydu poczytaj o stukach ubocznych i podejmij decyzję sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

 

Dwa tygodnie temu zakupiłem sobie Proscar z oczywistych powodów. Od 2 lat wypadają mi włosy, zrobiły mi się od tego niemałe zakola itd . Jednak zawsze miałem bardzo gęste włosy i pomimo, że mam wrażenie, że jest ich zdecydowanie mniej niż te 2 lata temu, to dalej mam dość gęstą czuprynę . Nikt poza dermatologiem nie widzi tego, że mam problemy z łysieniem, a jak już komuś powiem to zawsze słyszę coś w stylu 'wydaje Ci się'. I od tego całego gadania, 'że mi się wydaje', 'że mam super włosy' itd zacząłem mieć wątpliwości jak jest naprawdę. I chciałbym zapytać, czy jeśli przestanę po jakimś czasie brać Proscar bo uznam, że faktycznie nie mam z tym problemu, to czy nie spowoduje to wtedy wypadania? Wiem, że jest tak w przypadku Loxonu i wiem oczywiście też, że u osób mających problem z łysieniem androgenowym zaprzestanie kuracji finasterydem oznacza powrót problemu, ale jak to jest w takim przypadku ?

 

Pozdrawiam.

 

Wrzuć foty. Czasami człowiekowi wydaję się że wszyscy go okłamują że z jego włosami jest wszytko w porządku, jako nastolatek sam tak uważałem. Patrząc obecnie na zdjęcia z tego okresu to ja nawet na nw 2 nie byłem. 30 kilowe anorektyczki widzą grubą babę w lustrze, ciężko jest samemu siebie ocenić.

 

A proscar to nie cukiereczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem fina 3 lata i sadze ze po taki czasie przy odstawieniu obrywaja rowniez "zdrowe" wlosy, poniewaz poziom dht zwieksza sie znaczaco. Osoby ktore stosuja saa pochodna dht tez narzekaja na przerzedzanie czupryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, trochę rozjaśniliście mi sprawę . Jeśli chodzi o fotki, to postaram się wrzucić w poniedziałek - aktualnie jestem poza domem i niestety nie mam za bardzo takiej możliwości.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka z lekkim opóźnieniem, ale wrzucam

 

http://oi61.tinypic.com/23uct1x.jpg

Na zdjęciu tylko zakola (właściwie to jedno z nich) i trochę cofnięta linia włosów na skroniach, bo innych objawów łysienia (jeszcze) nie ma. Niestety nie mogłem zrobić lepszej fotki ze względu na aktualną fryzurę, ale może uda wam się coś powiedzieć po tym co jest.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...