free web hit counter Skocz do zawartości
Marianjanusz

Wypadanie włosów po przeszczepie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.

 

Jakiś miesiąc temu miałem wykonany zabieg przeszczepu włosów. Niestety zauważyłem ze razem ze strupkami zaczęły mi również wypadać wszczepione włosy (co najgorsze niektóre z nich wypadly razem z czarną gruba końcówka - domniemywam ze to cebulką włosów) . stąd pytanie do Was, czy wam też podobnie wypadly włosy po przesczcepie? Na pewno nie uderzyłem miejsca operowanego, wiec sam nic j ie uszkodziłem.czy wpadniecie włoska z czarną gruba kropka na końcu jest równoznaczne z odrzuceniem przeszczepu, czy to zjawisko normalne?

Bo z tego co wiem przeszczepiony jest cały mieszek (a więc kluczową rolę odgrywa komorka odpowiedzialna za produkcję wlosa ale jednak pojawia się zdenerwowanie ze oznacza to odrzucenie przeszczepu).

Z góry wszystkim dziękuję za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Tak to całkowicie normalne i ta obecna chwile nie masz sie czym przejmować. Gdzie wykonałeś zabieg? Moze jakaś relacja z opisem, fotkami? Tutaj takowe są bardzo mile widziane niezależnie gdzie miałeś zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie masz czym sie martwic i do rzadkosci nalezy utzymanie wlosow przeszczepiony od momentu przeszczepu. Gorzej by bylo jakbys tracil grafty ktoremu towarzyszylo by mocne krwawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krwawienia nie było w ogóle. Myślę że połowa włosów się utrzymała a połowa wypadla razem ze strupkami, niestety cześć z nich na końcu miało czarne zgrubienia (czyli ta potocznie zwana cebulkę), ale skoro twierdzicie ze to normalne to bardzo się ciesze. Jeszcze dopytam, do kiedy wypadna mi pozostałe włosy które się teraz utrzymały?

 

 

I pytanie trochę naukowe, czym jest ten graft (wiem ze z ang przeszczep) ale co dokładnie zostaje w skórze, gdy wlos z niej wypadnie? Komorka macierzysta?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich walczących o wymarzoną fryzurę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszek wlosowy i to z niego wyrastaja lodygi wlosow. To czarne co wypada razem z wlosem to cebulka wlosa/brodawka ktora jest odnawialna. Zdradz nam gdzie miales zabieg!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robione miałem w Polsce, same zakola. No nic, czekam na efekt i dziękuję za podtrzymanie na duchu. Teraz dopiero widzę jak bardzo cierpliwości wymaga zabieg przeszczepu włosów.

 

Jeszcze dopytam, ten wszczepione mieszek ile potrzebuje dni by zakorzenianic się na stałe w skórze, bo czytałem sprzeczne opinue (od 3 do 9 dni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie ale wydaje mi sie pierwsze kilka dni i jesli tylko w tym czasie nie probowales ich "wydlubac" specjanie czy nie to reszta bedzie zalezala tylko od umiejetnosci Dr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabum

 

Ty miałeś przeszczep włosów? Tobie też wypadly włosy po przesczcepie (razem z tymi cebulkami)?

 

Bo niestety miesiąc po zabiegu obszar przezczepu u mocno się przerzedzil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mialem ale duzo szukalem i czytalem na ten temat, wiem ze to jest tylko wiedza teoretyczna. Nie masz sie o co martwic wypadanie wlosow przeszczepionych jest zupelnie normalne jak rowniez moga wypasc Ci wlosy bedace w w poblizy miejsca wszczepu i w obszasze poboru graftow. Dziwne ze Dr nie powiedzial Ci o tym na konsultacjach lub po samym zabiegu. Poprzegladaj zdj forumowiczow ktorzy mieli zabiegi u naprawde dobrych specjalistow i sam sie przekonasz ze to jest normalna kolej rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fotorelacje niestety za późno bo na forum trafiłem miesiąc po zabiegu. Może najwyżej przy zagęszczanie za jakiś czas.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób zdjęcia z obecnego stanu i po odroście. Każda relacja jest przydatna dla ludzi stojących przed wyborem kliniki.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z waszego doświadczenia chciałbym jeszcze raz dopytac

1. . Czy chodzenie po mrozie miesiąc od zabiegu może wpłynąć na mieszki wszczepione i je osłabić?

2.kiedy mogę zacząć używać spamponu przeciwlupiezowego

3. Kiedy mógłbym pójść do fryzjera (czy powinienem poczekać aż wszystkie wypadna)?

4. Czy lykalnie skrzypu polnego wpływa na wlosy wszczepione pozytywniie?

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej skontaktuj się z kliniką która robiła HT.

Moim zdaniem:

1.możesz chodzić po mrozie,oczywiście nie odmroź miejsca biorczego bo to tak samo jak poparzenie i unikaj słońca żeby nie spiec miejsca biorczego.

2.Możesz używać szmponów przeciwłupieżowych po miesiącu od HT

3.Jeżeli wszystkie ranki zagojone to spokojnie możesz iść do fryzjera ale nie farbuj włosów.

4.łykanie skrzypu nie zaszkodzi ale wątpie żeby również miał jakiś większy lub znaczący wpływ na włosy.

Mimo tego że jesteś miesiąc po to możesz poprosić klinikę żeby tobie przesłąli foty z przed i po HT. Jest to ważne bo możesz zobaczyć jaki odrost będziesz miał.Fajnie by było żebyś umieścił je tutaj, jeżeli chcesz, bo jest mało relacji z polskich klinik.

Ile masz lat,jaka medoda strip czy fue.ile graftów, jaka nazwa kliniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tematu. Wy też zauważyliście niewielkie stany zapalne wokół pojedynczych przeszczepiony włosów? Tzn taka malutka krostka z białą końcówka na końcu?

 

Mam nadzieje ze ta krostka nie wypchnie wlosa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tematu moze zacznij odpowiadać na pytania a wtedy inni chętniej odpowiedzą na Twoje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie nie mialem ale duzo szukalem i czytalem na ten temat, wiem ze to jest tylko wiedza teoretyczna. Nie masz sie o co martwic wypadanie wlosow przeszczepionych jest zupelnie normalne jak rowniez moga wypasc Ci wlosy bedace w w poblizy miejsca wszczepu i w obszasze poboru graftow. Dziwne ze Dr nie powiedzial Ci o tym na konsultacjach lub po samym zabiegu. Poprzegladaj zdj forumowiczow ktorzy mieli zabiegi u naprawde dobrych specjalistow i sam sie przekonasz ze to jest normalna kolej rzeczy.

 

miałem zabieg i potwierdzam, a ze stanami zapalnymi na obszarze dawczym walczyłem przez jakieś 2 miesiące (na biorczym pojawiają się sporadycznie, najlepiej wyciągnąć włos i po kłopocie))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...