free web hit counter Skocz do zawartości
lukiluki

gdzie i jak usunąć blizne po stripie

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu miałem przeszczep włosów. Moje możliwości finansowe pozwalały jedynie na przeszczep w Polsce. Pierwszy zabieg w MH 800 grafów(efekt można powiedzieć jak na tak małą ilość całkiem niezły) następnie po 5 latach kolejny w Bielsku 1800 grafów. Obydwa metodą stip. Niestety po drugim zabiegu nie było już efektów zadowalających. Sam lekarz który robił zabieg przyznał że odrosło może 60% przeszczepionych włosów i bardzo prawdopodobne że zostało to spowodowane złą implantacją. Oczywiście nie było mowy o reklamacji. Mało tego po drugim zabiegu została mi również blizna o szerokości około 1 cm. Wygląda to bardzo żle.

Na moje pytanie co z tą blizną odpowiedział że czasem tak to jest, zaproponował kolejny przeszczep.

Co powinienem zrobić

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Usunąć - w każdej dobrej klinice, robiąc stripa w tym samym miejscu.

 

Zmniejszyć zaś można stosując Dermaroller taki jak np MNS Derma Roller 192 1,0 mm z allegro.

 

Sam stosuję dermaroller i naprawdę blizna się kurczy. Podpowiedział mi to majette, który ma tak samo pozytywne wrażenia na temat rolowania blizny (trzeba rolować do krwi, nawet co 2-3 dni i dbać o dezynfekcję rolki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem bliznę 0,8 cm po stripie po MH.Jeżeli pozwoli tobie elastyczność skóry i chcesz następny zabieg to strip. Druga opcja to bht w bliznę najlepiej po stripie żeby pozbyć się jej na zawsze.Oczywiście Polska odpada jeżeli chcesz zrobić to dobrze.

ps

nie wierzę w żadne maści rollery i tym podobne,chyba że lubisz się katować co 2-3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
nie wierzę w żadne maści rollery i tym podobne,chyba że lubisz się katować co 2-3 dni.

 

A co to ma do rzeczy? Działa i już. Widzę, bo golę boki maszynką co tydzień - dwa u fryzjera. Kiedyś blizna była wyraźnie widoczna, teraz już nie jest.

 

PS. BHT w bliznę to też nie zawsze proste rozwiązanie.

 

Bo raz - włosy na bliznach nie odrastają tak żwawo jak w innych miejscach. Wg BHR mogą nawet w ogóle nie odrosnąć - wiem bo podpisywałem przy zabiegu dokument, że jestem tego świadom.

majette to samo z resztą pisał, gdy robili mu bliznę u Poswal'a.

 

Słabsze odrastanie ma związek ze słabszym ukrwieniem blizny. Migdal mówił mi, że można temu zaradzić robiąc bliznę etapami (jeden mały przeszczep, później dogęszczenia, wraz z którymi poprawia się stopniowo jej ukrwienie).

 

Dwa - majette odradzał mi robienie blizny z brody. A to dlatego, że różnią się cykle wzrostu tych włosów i po pewnym czasie od fryzjera widać, że się odróżniają.

 

Trzy - blizna to zgrubiała tkanka łączna (czuć palcami jej uwypuklenie), a nie po prostu przerwa w owłosieniu skóry.

Dlatego polecam rolować tak czy siak. Zwłaszcza, że to tanie, a efekt pozostaje trwały i nie wyklucza innych metod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion

Czy twierdzisz że po rollce blizna będzie miejsza? albo że zniknie?

kolega ma centymetrową bliznę, myślisz że się zmniejszy po rollce do 1-3 mm?

Myślałem że rolka jest po to, żeby bliznę wygładzić,jeżeli jest przerostowa i ewentualnie bardziej ją ukrwić.

Można również zrobić mikropigmentację, ale wciąż blizna będzie łysa pozbawiona włosów, jednakże mniej widoczna.

Moją bliznę zmniejszyli przez stripa a później wypełnili BHT. Trzeba zaznaczyć że włosy BHT różnią się i odznaczają lekko od reszty, jeżeli obetnę się bardzo krótko. przy dłuższych włosach nic nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Lion

Czy twierdzisz że po rollce blizna będzie miejsza?

 

A czy ja piszę w swahili?

 

TAK!

 

Też miałem centymetrową przez pół głowy i tak - naprawdę się zmniejsza. Widać to pomiędzy wizytami u fryzjera, a widziałem bo byłem wyczulony na temat widoczności blizny (zawsze używałem dwóch lusterek, zaś strzygę się krótko, a boki maszynką).

 

majette też potwierdził, że blizna naprawdę się kurczy. A oprócz niego wielu innych.

 

I nie, ona nie zniknie. Nic poza ponownym wycięciem, jej całkowicie nie usunie.

Rzecz w tym, że jakie to ma znaczenie?

Tu chodzi o to żeby się nie rzucała w oczy i żeby się w miarę komfortowo czuł. Zwłaszcza, że można tam jeszcze później wszczepić trochę graftów dla dalszego jej kamuflażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
a co z bliznami po fue, jak myślicie, pomoże? bo zastanawiam się nad zakupem

Dermaroller rani skórę i zmusza organizm do jej regeneracji. Zregenerowana skóra jest zawsze lepsza (wygląda młodziej, naturalniej) niż ta co była, zwłaszcza jak miałeś bliznę lub mikroblizny.

 

Szkopuł w dobraniu odpowiedniej rolki - najlepsze efekty daje rolka 2,5 mm i z jak największą ilością igieł, ALE nie odważyłbym się stosować na skórę głowy dłuższych igieł niż 1,0 mm.

 

Na ilość igieł można w sumie przymknąć oko, bo można rolować kilka razy to samo miejsce pod różnymi kątami rolką z mniejszą ilością igieł i uzyskać efekt jakby igieł było więcej.

 

Radzę poczytać na zachodnich forach jeśli ktoś chce eksperymentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie są duże ale ja je widzę i mnie to denerwuje bo póki co golę się na 0 mm i przy długości 2mm znowu się golę , kupię to i zobaczymy co będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy jednak mikropigmentacja nie była by najlepszym rozwiązaniem odnośnie blizny ? skoro po przeszczepie grafty słabo się przyjmują na blizne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...