free web hit counter Skocz do zawartości
SzymekZG

Przeszczep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od jakiegoś czasu zastanawiam się nad przeszczepem włosów w zakola i koronę. Muszę znaleźć odpowiednią klinikę i wysłać zapytanie o ilość potrzebnych grafów / zrobię to na dniach.

Jak myślicie na pierwszy rzut oka ile będę potrzebował grafów ? Nastawiam się na 4000 tyś.

Czy miejsce korony nadaje się do uzupełnienia ? boję się, że mógłbym stracić , to co jeszcze tam siedzi.

Pozdrawiam i dziękuję za uwagi.

IMG_2927.thumb.JPG.69be58a359076174fabbdc2b8d842b26.JPG

IMG_2929.thumb.JPG.2dabdfa881158d320eea8d518ff5ee73.JPG

IMG_2931.thumb.JPG.a75e2d4c6c6463e28171fce4df1bdcdc.JPG

IMG_2933.thumb.JPG.d54dd9a2b698cbc5d07b907d13a0e0e8.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy miejsce korony nadaje się do uzupełnienia ? boję się, że mógłbym stracić , to co jeszcze tam siedzi

 

Każde miejsce można uzupełnić, z tym, że korona uważana jest za miejsce które pochłania dużo graftów.

 

A co do straty tego co jeszcze tam siedzi, to zależy to przede wszystkim od dalszego progresu łysienia (a więc Twoich cech genetycznych).

Generalnie jest co prawda możliwe, że zabieg jakoś przyspieszy ten proces (w wyniku tzw "schock loss"), ale można temu zapobiec wzmacniając włosy przed zabiegiem (stosując np finasteryd, minoxidil lub podobne).

Progres łysienia może zaś "oszacować" doktor na podstawie wizualnej oceny (przy pomocy specjalnego przyrządu sprawdzi on czy włosy objęte są miniaturyzacją), dotychczasowego jego przebiegu oraz wywiadu rodzinnego (np historyczne i obecne zdjęcia ojca, brata, dziadka).

Przewidywany progres łysienia jest bardzo ważny przy planowaniu tak obecnego jak i przyszłych zabiegów.

 

Rozważyłbym jednak leczenie farmakologiczne, bo jak wspomniałem korona lubi "jeść" grafty (co wiąże się z kosztami i eksploatacją donoru), a z drugiej strony dobrze poddaje się ww. leczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Lion za wiadomość , od ponad roku biorę fina , jednak z wiadomych przyczyn chcę go odłożyć , planuję kurację Ru , saba plus witaminy. Testowałem jakiś czas minox , jednak strasznie zasyfił mi głowę łupieżem , postanowiłem go również odłożyć.

Byłem koło poznania w klinice , robiłem zabieg z osocza , w sumie nic mi nie pomogło , nie zauważyłem zmian na lepsze. Dodatkowo trycholog zlecił mi szereg badań , z kórych wynikało ,że z moim organizmem jest wszystko ok.

Ma ktoś jakieś namiary na lekarza z prawdziwego zdarzenia ? Najpierw chciałbym udać się do specjalisty ,żeby ocenił stan moich włosów.

Zastanawiam się nad kliniką w Belgii , ale na podjęcie ostatecznej decyzji mam jeszcze czas.

Jak na razie zrobiłbym tylko zakola i zobaczył , co będzie się działo z koroną po kuracji z RU .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...