free web hit counter Skocz do zawartości
MojeFajnyWuosy

RU od Kane'a. Garść praktycznych porad na 2015. Dziękuję.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Nie jestem leniem, starałem się wyszukać wszystkie możliwe frazy kupienia RU od Kane'a i faktycznie je znalazłem. Większość opiewa na 3-4 lata wstecz. Były tam różne problemy z celnikami, które Lion opisał przy zamówieniu grupowym z 2012.

No właśnie, 2012...

Są też nowe, ale Ci którzy kupowali nie dzielili się zbytnio wiedzą.

Potrzebuje garści praktycznych rad na chwilę obecną, gdy na forumowym brak na składzie RU a postępująca miniaturyzacja zaczyna dawać się we znaki.

Jeśli ktoś zna odpowiedzi bądź kupował niedawno i wie z czym to się je to byłbym __MEGA__ wdzięczny!

 

Cytując Zioma z shoutboxa

 

Przecież u Kane'a można normalnie dostać, prosisz o podanie PAYPAL i przesyłasz kasę do niego. Jak przesyłkę zatrzymają to poczekasz 1 miesiąc, zrobią testy, napiszesz ze na własny uzytek i Ci przepuszcza. Jak chcesz się trzymać ciągle jednego dostawcy to nie ma najmniejszego problemu, na pewno są osoby na forum które też wolą przeczekać aż ludzie przetestują nowe źródła. Ja po prostu umożliwiam inną alternatywę w dbrej cenie.

 

 

1. Jak dobrze rozumiem i dobrze szukałem, zarówno PAYPAL jak i PRZELEW jest możliwy, tyle że PAYPALEM wychodzi znacznie taniej(bez prowizji banków etc)?

2. Na Kane Shopie cena za RU 10g to 165$, ile mam doliczyć do tego [KOSZT DOSTAWY DO PL] + [VAT] + [CŁO] ?

3.

zrobią testy, napiszesz że na własny uzytek i Ci przepuszcza

a) Gdzie zatrzymają? Załóżmy, że jestem ze Śląska, to będę musiał gdzieś po to potem jechać tak jak Virusek ze starego forum?

b) Pod jaki adres i co konkretnie mam pisać?

4. W sklepowym wątku wyczytałem (dzięki ponownie ziom za info), że nie trzeba żadnej deklaracji wypełniać, więc reasumując to co myślę: Kane -> Zamówienie -> Zapłata -> Czekanie -> Urząd celny(?) -> Zu_hausen_machen ?

 

 

Ogromne, ogromne dzięki i przepraszam, że ciągle się czegoś pytam wszędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procedura jest prosta:

1.Składasz zamówienie przez jego stronę internetową, albo drogą mailową (mail powinien być podany na stronie). Wybierasz płatność paypalem (~5% marża na zmianie waluty, wysyłce pieniędzy) albo zwykłym przelewem (przelew przez kantor internetowy ok. 50zł), wysyłka ~30-50usd - wybierz FEDEX albo TNT

2.Przesyłasz pieniądze i czekasz na numer przesyłki

3.Jak nie zatrzymają na celnym do kontroli to w 1-2 tygodnie otrzymasz przesyłkę. To czy Ci naliczą opłaty zależy od celnika. Możesz też spytać Kane'a czy jakoś inaczej można dostać przesyłkę np. z Europy

4.Jak zatrzymają do kontroli, testy 3-4 tygodnie i później piszesz że będziesz używał do celów własny jako lek wcierkę na powstrzymanie wypadania włosów

5.Naliczą opłaty celne + VAT i przepuszczą paczkę

 

Nie ma tutaj żadnej filozofii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemów nie ma, jeśli ktoś nie próbuje kombinować, wtedy co najwyżej zrobią testy dla potwierdzenia zawartości i przepuszczą.

 

Ostatnia przesyłka co nam zatrzymali 3 miesiace na granicy, była wysłana jako ciuchy (pomyłka firmy transportowej, chyba DHL albo EMS było wysłane) i 3 miesiące przechodziłem przez kolejne etapy procedury (papiery, papiery, papiery) i później dopiero mogli zwolnić. Ale jak wspomniałem wyżej przeważnie nie ma większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To czy Ci naliczą opłaty zależy od celnika.

Z tego co się dowiedziałem, cło naliczane jest dopiero od 200$+ (tylko nie wiem czy łącznie z przesyłką czy bez) i ponadto nie zależy od wartości towaru a sposobu jego zapakowania, wysyłki, czyli I have no fuckin idea ile to mogłoby wyjść jeśliby liczyć RU+wysyłkę jako +200$.

4.Jak zatrzymają do kontroli, testy 3-4 tygodnie i później piszesz że będziesz używał do celów własny jako lek wcierkę na powstrzymanie wypadania włosów

Dzięki, ale sprecyzowałem w pytaniu gdzie ja mam cokolwiek pisać Do mojego lokalnego urzędu celnego? Skąd mam też wiedzieć, że cokolwiek zatrzymali, czy ktoś się będzie ze mną kontaktował czy jak?

5.Naliczą opłaty celne + VAT i przepuszczą paczkę

Cło+Vat jak rozumiem płacę kurierowi FEDEXu? Studentowe mam te zaskórniaki prawdę mówiąc, łysienie to nie jest tanie hobby. Pokusiłbyś się o szacunkowe oszacowanie takich kosztów? Bo nie wiem ile jeszcze naciągnę mamę na wadliwe geny

 

Nie ma tutaj żadnej filozofii

Kawał roboty ziom odwalasz, na prawdę dziękuję że pomagasz łysielcom wyjść jakoś na prostą

 

 

[email protected] - Tu masz kontakt. Możesz dopytać o szczegóły u źródła.

 

Btw. Kupowałem kilka razy duże ilości towaru i problemów z celnikami nie miałem.

 

Dzięki, czyli zamawiałeś i to co miałeś zapłacić - zapłaciłeś paypalem a CŁO+VAT23% kurierowi przy odbiorze? Jeśli było to mógłbyś oszacować widełki cenowe? Chciałbym się przygotować na taką ewentualność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale sprecyzowałem w pytaniu gdzie ja mam cokolwiek pisać Do mojego lokalnego urzędu celnego? Skąd mam też wiedzieć, że cokolwiek zatrzymali, czy ktoś się będzie ze mną kontaktował czy jak?

 

Powinni sami się z Tobą skontaktować i Cie poinformują co masz uzupełnić. Koniec końców i tak będziesz musiał podać swój PESEL, jeśli naliczają opłaty

 

Cło+Vat jak rozumiem płacę kurierowi FEDEXu? Studentowe mam te zaskórniaki prawdę mówiąc, łysienie to nie jest tanie hobby. Pokusiłbyś się o szacunkowe oszacowanie takich kosztów? Bo nie wiem ile jeszcze naciągnę mamę na wadliwe geny

 

Tak wszystkie dodatkowe opłaty płacisz przy odbiorze paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie płaciłem nigdy żadnego cła ani VAT-u .

Ale widzę , że ty jesteś newbie, więc i tak zabulisz wszystkie opłaty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież powyżej 20 dolarów zawsze płaci się vat i to on najwięcej koszyuje, a nie jakieś tam cło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, jestem biedny i nie mogę sobie pozwolić na jakieś 'niezaplanowane koszta'. Czy mógłby ktoś z własnego doświadczenia mi napisać ile zabulił za wszystko łącznie z przesyłką, cłem i vatem i ile tego RU zamówił? Może być na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wygląda jak w przypadku innych przedmiotów z po za UE to do kosztów całkowitych na fakturze dolicz sobie 23% vatu i przelicz na złotówki plus ewentualnie chyba 3% cła... Dojdzie jeszcze przewalutowanie w banku jak będziesz wpłacał kasę na paypal i to chyba tyle. W Polsce to co Ci doliczą do w ramach opłat będziesz musiał zapłacić przy odbiorze w złotówkach. Jeśli zależy Ci na czasie to nie kombinuj z jakimś zaniżaniem kwoty na fakturze, bo może to przedłużyć czas dostawy, a i tak zapłacisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adaś dziękuję Ci za odpowiedź

 

Otrzymałem odpowiedź od Kane'a tak jak radził ziom. Przesyłka 35$

 

2. Is the price of shipping is included in the duty? For orders up to $ 200 I am exempt from the payment of duty I guess.

---Regarding duty part, I`m not sure how much if we ship in Europe.

 

 

3. Can I get my shipment from Europe, not USA?

---Yes,we`ll ship from Europe. There`s no duty ?

 

Procedura jest prosta:

3.Jak nie zatrzymają na celnym do kontroli to w 1-2 tygodnie otrzymasz przesyłkę. To czy Ci naliczą opłaty zależy od celnika. Możesz też spytać Kane'a czy jakoś inaczej można dostać przesyłkę np. z Europy

 

Więc z Europy nie ma cła ani vatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być, ze wzgledu na swobodę przepływu towarów.

 

Ale na kontrolę mogą jak najbardziej zatrzymać jak wyda im się podejrzane - jak już wspominałem zależy od nastroju urzędnika ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie powinno być, ze wzgledu na swobodę przepływu towarów.

 

Ale na kontrolę mogą jak najbardziej zatrzymać jak wyda im się podejrzane - jak już wspominałem zależy od nastroju urzędnika ...

 

Dzięki, zdam relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...