free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Dr Coen GHO(HST) - Maastrich HASCI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Temat: Dr Coen GHO(HST) - Maastrich HASCI

Źródło: lysienie.info

 

Sob Maj 07, 2011 19:22

Wydaje mi się, że technika wykorzystywana przez zespół dr GHO zasługuje na oddzielny temat.

 

Pozwolę sobie zebrać co ciekawsze informacje:

 

MIGDAL:

 

Pisałem kiedyś już o tym że metoda jest jeszcze w powijakach, zbyt żmudna i ciężka do wykonania żeby bawić się w megasesje ale bardzo obiecująca wiec patrze na nią z optymizmem.

 

Narazie wykonuje ja tylko zespół dr. GHO i nie chodzi o zespół z Pragi tylko z Holandii, w Pradze wykonują starsza metodę dr. Gho - multiplikacje włosową, on sam przeszedł całkowicie na pracę z komórkami macierzystymi HST.

 

 

Możesz poczytać o tym na jego stronie.

 

http://www.hasci.com/homepage.aspx

 

Uważam że ta metoda w rękach Cole'a, Bisangi, czy Mwamby była by hitem ale niestety w rękach chirurgów "NO NAME" jest powielaniem fryzurek dla starszych panów z ta jedyna zaleta że włosy w donorze odrastają w minimum 80 %

 

Mam nadzieję że niedługo metoda rozmnażania włosów będzie ogólnie dostępna, tania, bezpieczna i łatwo uzyskiwalna:)

 

Tego wam i sobie życzę

 

 

Improved hair restoration method for burns.

 

Gho CG, Neumann HA.

 

Hair Science Institute, Wethouder van Caldenborghlaan 45, 6226 BS Maastricht, The Netherlands.

Abstract

 

BACKGROUND: Extracted partial longitudinal follicular units can be used as complete follicular units to regenerate completely differentiated hair growth. The partial follicular units that remained in the dermis in the donor area can survive and produce hairs. This technique enables us to multiply hair follicles in vivo, while preserving the donor area and therefore is suitable in persons, who have a relative small donor area compared to the recipient area, as in scalp burns.

 

OBJECTIVES: With this study, we try to determine if partial longitudinal follicular unit transplantation (PL-FUT) can be used for facial and/or scalp burns.

 

MATERIALS AND METHODS: Four burn victims (age 22-39 years, mean 27.75 years) were treated in the face (eyebrows, and beard) and/or on the scalp with PL-FUT. The grafts were harvested with hollow wave-tipped needles with an inner diameter of 0.6mm from the occipital area of the scalp. The suitable longitudinal partial follicular units were impregnated with a preservative medium, and implanted into the recipient area. Hair growth in the donor area as well as the recipient area was observed before treatment, and at intervals of 1 week, 3 months and 1 year after the treatment.

 

RESULTS: After evaluation of the donor area, sometimes a few little white spots were visible, but almost all hair follicles in the donor site re-produce hairs after 2 years. All treated patients had satisfactory or very satisfactory cosmetic results in the treated area.

 

CONCLUSIONS: Longitudinal partial follicular unit transplantation (LP-FUT) may represent the first reliable patient-friendly method to generate two hair follicles from one hair follicle with consistent results and preservation of the donor area. Therefore, this method is very suitable for people with facial and/or scalp burns.

Copyright © 2010 Elsevier Ltd and ISBI. All rights reserved.

 

źródło: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21163581

 

Na niekorzysc GHO przemawia to, ze o tej metodzie mowi sie od lat i nic z tego nie wynika. Zadnych konkretnych zdjęc, no nic. Przesczep tego typu mozna zrobić sobie Maastricht i jego on bardzo drogi (maks 1500- 2000 graftów). Jezeli to działa to dla mnie problem łysienia jest rozwiazany. Mam nadzieje, ze najlepsi zaczna wykonywac tego typu zabiegi na licencji dr GHO. Wtedy ceny będą niższe.

 

 

 

Dokumentacja (ciekawe zdjęcia) : http://www.hasci.com/uploads/downloads/93002f6d-ede0-47bf-a7a9-a4ec394bcca7GhoNeumannJBUR3375.pdf

 

http://www.hasci.com/uploads/downloads/dad01225-0ceb-4a30-90c4-771ed900f25aHSI%20-%20Artikel_Gho%20Neumann.pdf

 

 

Ciekawe pytania stawiają użytkownicy innego forum:

Secondly, one of them(document) has been published 1 year ago (!). The "hair research & hair restoration industry" all over the world (from the Netherlands up to China and Japan) is FULLY aware about these important scientific papers. Until today, NOBODY on this planet tried to DISPROVE these papers/Gho's claims - none, zilch, zero!

 

Wouldn't it be EXTREMLY easy for them (especially for "FUE jockeys",

plaintiffs, idiots etc) to DISPROVE Dr. Gho HST technique to harm him?

I mean, at least to DISPROVE the DONOR REGENERATION part by extracting some follicular units AS DESCRIBED in those papers and look weather or not hair RE-GROWS or not in the donor area after a few weeks, as claimed by Dr. Gho?

NO! It seems that's impossible for them!

Conclusion: INCOMPETENCE - as well as a word what begin with "f" is clearly involved too (personal opinion)

 

 

2879_image381.jpg

 

2879_image382.jpg

 

 

AKTUALIZACJA:

 

Znowu Wesley Sneijder - Dla mnie efekt jest wspaniały przy takiej dlugosci włosów. To chyba marzenie każdego z nas. Żadnych blizn z tyłu głowy. Coś pięknego. Brakuję mi tylko 100% newsa, że to robił zespół dr GHO.

2879_image493.jpg

_________________

Proscar 1 mg - Nizoral - Humavit - Zielona Herbata

 

Sob Maj 07, 2011 21:10

Przetłumaczony cytat: Ulepszona metoda rekultywacji włosy na oparzenia.

CG GHO , HA Neumann .

Źródło

Instytut Naukowo włosów, Maastricht, Holandia. GHO C. @ Hasci.com

Streszczenie

ZAŁOŻENIA:

Wyodrębnione części wzdłużnej pęcherzyków jednostek mogą być używane jako kompletne zespoły mieszkowe do regeneracji całkowicie zróżnicowane wzrostu włosów. Częściowy pęcherzyków jednostek, które pozostały w skórze w miejscu pobrania może przetrwać i produkować włosy. Technika ta pozwala pomnożyć mieszków włosowych in vivo, przy jednoczesnym zachowaniu miejscu pobrania i dlatego jest odpowiedni dla osób, które mają stosunkowo mały obszar dawcy w stosunku do obszarów otrzymujących pomoc, jak poparzenia skóry głowy.

 

CELE:

Z tego badania, staramy się ustalić, czy częściowy przeszczep pęcherzyków wzdłużnej urządzenia (PL-FUT) mogą być używane na twarzy i / lub głowy oparzenia.

 

MATERIAŁY I METODY:

Cztery ofiar poparzeń (w wieku 22-39 lat, średnio 27,75 lat) leczonych w twarz (brwi i broda) i / lub na owłosionej skórze głowy z PL-FUT. Przeszczepy zostały zebrane z wydrążonymi fali końcówkami igieł o średnicy wewnętrznej od 0,6 mm od powierzchni potylicznej głowy. Odpowiednich zmian w czasie częściowego pęcherzyków jednostek impregnuje się środek konserwujący średnich i wszczepione w obszarze odbiorcy. Wzrost włosów na obszarze dawcy, jak również na obszarze odbiorcy obserwowano przed leczeniem, w odstępach 1 tydzień, 3 miesiące i 1 rok po zabiegu.

 

WYNIKI:

Po dokonaniu oceny strefy dawcy, czasem kilka małych białe plamy były widoczne, ale prawie wszystkie mieszki włosowe u dawcy miejscu ponownie produkować włosy po 2 latach. Wszystkich leczonych pacjentów był zadowalający lub bardzo zadowalający efekt kosmetyczny w leczonym obszarze.

 

WNIOSKI:

Wzdłużne częściowego przeszczepu pęcherzyków jednostki (LP-FUT) mogą stanowić pierwsze rzetelne przyjaznej dla pacjenta metody generowania dwóch mieszków włosowych z jednego z mieszków włosowych spójne wyniki i zachowanie obszaru dawcy. Dlatego metoda ta jest bardzo korzystne dla osób z poparzeniami twarzy i / lub skóry głowy.

 

Copyright © 2010 Elsevier Ltd i ISBI. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Sob Maj 07, 2011 21:28

....

CELE:

Z tego badania, staramy się ustalić, czy częściowy przeszczep pęcherzyków wzdłużnej urządzenia (PL-FUT) mogą być używane na twarzy i / lub głowy oparzenia.

....

 

Dalej już nie czytam, bo padne...

 

Ahaaaa ha ha ha ha! Chrystusie....

 

Sob Maj 07, 2011 21:33

to jest tłumaczenie z translatora?

_________________

Od lutego 2012 jestem przedstawicielem kliniki dr. Arvinda Poswala www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Sob Maj 07, 2011 22:21

Nigero Twój słownik do angielskiego is OUT OF DATE! Usuń to lub popraw

 

Trochę sam poszperałem i dokonałem paru "odkryć"

 

2vjrf4l.jpg

 

Jak widać u góry, Sneijder ma zrobiony przód. Łysienie idzie mu na NW 5-6-7, co dla nas jest korzystną sytuacją, bowiem zobaczymy czy będzie pokrywał to dalej lub nie.(umożliwi mu to HST, FUE równa się znaczenemu przerzedzeniu donora) Wszystko to w jakims stopniu przechyla mnie jednak ku stwierdzeniu, ze zabiegiem stoi dr GHO i jego technika HST. Nie wykluczam, że to może być zwykłe FUE - ale to w zasadzie porawnie się "z motyką na słonce" przy takim rozległym łysieniu, chyba, ze Wesleya kręci Benedyktyńskie koło na koronie

 

 

Na trzech poniższych fotografiach nie widać, szczególnie dużego przerzedzenia obszaru dawczego:

 

2u7op3r.jpg

2pq0sxs.jpg

9ad502.jpg

_________________

Proscar 1 mg - Nizoral - Humavit - Zielona Herbata

 

Nie Maj 08, 2011 14:27

kentuckyyy21 to ile ty teraz masz lat,że dopiero za 5 lat bedziesz mógl wykonac przeszczep?

 

Nie Maj 08, 2011 16:24

Mam 22. Te pięć lat jest zdecydowanie niezobowiazujace. Tyle powiedział mi dr Bisanga na konsultacjach.Wydaje mi się, że to typowa dla niego metoda działania przy osobach młodych o przeciętnym donorze i watpliwej sytuacji w rodzinie (u mnie wszyscy są lysi).

_________________

Proscar 1 mg - Nizoral - Humavit - Zielona Herbata

 

Nie Maj 08, 2011 18:04

Czy ja wiem.

 

Może po prostu strzelił sobie zwykłe FUE?

 

Nie Maj 08, 2011 21:05

Czy ja wiem.

 

Może po prostu strzelił sobie zwykłe FUE?

 

Ups. Nie zauwazyłem tego na oficjalnej stronie HASCI:

 

WESLEY SNEIJDER HAS UNDERGONE HAIR TRANSPLANTATION Wesley Sneijder (26), the high-scoring attacking midfielder of the Dutch national football team and the club FC Internazionale in Italy, underwent Hair Stem Cell Transplantation (HaarStamcel Transplantatie®) just before Christmas. The treatment was carried out in Maastricht and was made public on 12 January by the television programme Shownieuws on channel SBS6 (http://www.shownieuws.tv). Close

 

Here at the Hair Science Institute, we are now excitedly waiting for Wesley's next goal-scoring header. You can find more information about Wesley Sneijder on www.sneijderofficial.com

 

Wątpliwości rozwiane

_________________

Proscar 1 mg - Nizoral - Humavit - Zielona Herbata

 

Nie Maj 08, 2011 22:06

Czyli że co to znaczy?

 

Nie Maj 08, 2011 22:15

tzn. że robił u nich

_________________

Od lutego 2012 jestem przedstawicielem kliniki dr. Arvinda Poswala www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Pon Maj 09, 2011 13:19

Z włosami wygląda znacznie lepiej, poza tym przy takiej długości nie trzeba tylu graftów, aby osiągnąć zajebisty efekt. Klucz do sukcesu to trochę pieniędzy, krótka fryzura, a osiągniemy wrażenie full capa.

 

Czekam na zabieg Rooneya

 

83341-wayne-rooney-has-been-in-the-news-lately-for-all-of-the-wrong-reasons.jpg

 

Pon Maj 09, 2011 13:42

Z włosami wygląda znacznie lepiej, poza tym przy takiej długości nie trzeba tylu graftów, aby osiągnąć zajebisty efekt. Klucz do sukcesu to trochę pieniędzy, krótka fryzura, a osiągniemy wrażenie full capa.

No tak, tylko, ze do tej pory, taka naprawde krótka fryzurka byłaby niemożliwa do osiagnięcia. FUT - wiadomo, szeroka blizna(lub inaczej, obszar gdzie nie ma włosów). FUE - białe kropki. HST - żadnego śladu zabiegu. Można operować maszynka wedle uznania.To w zasadzie mała rewolucja. Jeżeli donor się regeneruje w min. 80% tak jak mówi o tym HASCI to można "łatać" ubytki na bieżaco, bez wzgledu na stopień łysienia - to już byłaby wielka rewolucja.

_________________

Proscar 1 mg - Nizoral - Humavit - Zielona Herbata

 

Pon Maj 09, 2011 14:37

Jeszcze jedno. Kiedyś zastanawiałem się czy możliwe jest FUE(zrobiony dobry przod i wrzucenie paru graftów na korone) + sciecie sie na zero. Okazało się, ze kropki po zabiegu beda widoczne. Mi takie cos by odpowiadało ponieważ nie mam szczególnego parcia na "afro" a'la Jim Morrison. Po prostu nie podobaja mi się cienie po bokach i z tyłu głowy jak u kazdego wygolonego łysego Dzieki HST mozna już kombinować. Wystarczy spojrzeć na(pozostany przy piłkarskiej nucie) Zizou.

 

zinedine-zidane.jpg

Zinedine-Zidane3.jpg

 

 

Elegancki przód + kiepska korona, przy przejechaniu maszynką wyglada naprawdę ok. * koronę zawsze można uzupełniać.

 

 

Jeszcze pare fotek Wesleya aby pokazać, ze przeszedł "mała" przemianę.

 

wesley-sneijder.jpg

 

wesley.sneijder.oranje.425.jpg

 

Lubie jego przypadek bo łysieje identycznie jak ja. Czeka mnie podobna "wysepka" na przodzie . Zakola powoli sie schodzą, a ta kępka pozostaje ciągle mocna. Zadnych zminiaturyzownych włosów.

_________________

Proscar 1 mg - Nizoral - Humavit - Zielona Herbata

 

Pon Maj 09, 2011 18:47

A tak w ogóle to wiadomo, ile Wesley sobie graftów zafundował?

 

Pon Maj 09, 2011 19:03

Śliwson napisał: Z włosami wygląda znacznie lepiej, poza tym przy takiej długości nie trzeba tylu graftów, aby osiągnąć zajebisty efekt. Klucz do sukcesu to trochę pieniędzy, krótka fryzura, a osiągniemy wrażenie full capa.

No tak, tylko, ze do tej pory, taka naprawde krótka fryzurka byłaby niemożliwa do osiagnięcia. FUT - wiadomo, szeroka blizna(lub inaczej, obszar gdzie nie ma włosów). FUE - białe kropki. HST - żadnego śladu zabiegu. Można operować maszynka wedle uznania.To w zasadzie mała rewolucja. Jeżeli donor się regeneruje w min. 80% tak jak mówi o tym HASCI to można "łatać" ubytki na bieżaco, bez wzgledu na stopień łysienia - to już byłaby wielka rewolucja.

 

 

co macie na myśli "białe kropki"? macie jakieś fotki jak to wygląda, bo chciałem zrobić fue i ścinać się maszynką

 

Pon Maj 09, 2011 19:30

co macie na myśli "białe kropki"? macie jakieś fotki jak to wygląda, bo chciałem zrobić fue i ścinać się maszynką

 

Czesto sa wzmianki przy FUE o tzw. "white dots". Wszystko zalezy od skóry i rozmiaru igły. Nie wiem u kogo robisz zabieg, po prostu najlepiej bedzie jak sie dopytasz. Czasami te kropki sa naprawde mało widoczne. Może lepiej będzie jak ktoś bardziej doświadczony się wypowie jak to naprawde jest...Na szybko znalazłem (wpisz w google FUE White Dots - jest dużo tematów dotyczacych tego problemu):

 

10nfgqx.jpg

 

To zdjecie jest koszmarne - to chyba jakis nieudany zabieg igła 1,5mm:)!

 

a60c5.jpg

Opinia z Hairlossforum :

 

"I can't understand why doctors keep insisting saying fue doesn't leave scars and why people keep trusting them after so many cases like this."

 

FUE-scar.jpg

http://i54.tinypic.com/11sm8v9.jpg

 

http://i52.tinypic.com/k2nswo.jpg - przy takiej długosci włosów juz jest to mało widoczne

_________________

Proscar 1 mg - Nizoral - Humavit - Zielona Herbata

 

Pon Maj 09, 2011 19:37

jezu, wygląda to fatalnie

 

wstępnie myślałem o Korayu

w tym momencie jestem mocno zdenerwowany, bo zabieg chciałem zrobić w wakacje 2012, mam odłożone 30tys. i widzę, że gratis mogę dostać białe kropki rok temu byłem u bisangi na konsultacji, wymierzył mnie na 2500gr...

ehh fatalne wiadomości

 

Pon Maj 09, 2011 19:41

jezu, wygląda to fatalnie

 

wstępnie myślałem o Korayu

w tym momencie jestem mocno zdenerwowany, bo zabieg chciałem zrobić w wakacje 2012, mam odłożone 30tys. i widzę, że gratis mogę dostać białe kropki rok temu byłem u bisangi na konsultacji, wymierzył mnie na 2500gr...

ehh fatalne wiadomości

 

Spokojnie. Ja nie jestem jakas wyrocznią. Może te zdjęcia to robota kiepskiego chirurga - nie wiem:) Poszperaj sam. Zapytaj dr Bisangi. Może Migdal się wypowie...

_________________

Proscar 1 mg - Nizoral - Humavit - Zielona Herbata

 

Pon Maj 09, 2011 20:04

Na zcwartek mam konsultacje w Bhr. Jestem juz po 2 zabiegu ktory mialem w grudniu. Jesli macie jakies pytania do piszcie i na pewno zapytam na konsultacjach u Bisangi
kentuckyyy21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wto Maj 10, 2011 9:44

Ja czekam na zabieg rodaka Snejdera czyli Robbena bo on z kolei ma podobną sytuację do mojej czyli cały przód do wymiany (:

 

Van_Gaal-Robben_1623112c.jpg

_________________

moja obecna sytuacja na głowie: kiepska, ale nie tragiczna

moja obecna kuracja: kirkland, proscar 1/4 tabletki dziennie, biotyna 5mg, szampon baby dream/nizoral

 

Wto Maj 10, 2011 12:22

A tak w ogóle to wiadomo, ile Wesley sobie graftów zafundował?
Nie wiadomo. Jesli chodzi o Robbena to wszystko jest do "wymiany", co mu tam moze jeszcze wypaść? Sytuacje od dawna ma juz taka samą więc wianek raczej pozostanie bez zmian.

_________________

Proscar 1 mg - Nizoral - Humavit - Zielona Herbata

 

Czw Cze 02, 2011 23:02

http://www.baldingcelebrities.com/2011/05/wesley-sneijder.html a tu coś znalazłem odnośnie kazusu Sneijdera

 

Wto Cze 07, 2011 9:36

A kolega Wayne Rooney zrobił sobie FUE u dr. Lorenzo chyba:)

 

http://www.sport.es/es/noticias/barca/20110606/wayne-rooney-muestra-mundo-injerto-capilar/1033512.shtml

 

1307366731_extras_albumes_0.jpg

_________________

zew: nic

wew: nic

 

Wto Cze 07, 2011 11:26

Cieszy mnie to, że kolejna znana osoba nie krępuje się by przyznać się do zabiegu... i nie jest przez to w żaden sposób ośmieszana. Co jednak niestety w Polsce się akurat zdarza.. np. o Majdanie czytałem jakieś uszczypliwe plotki kiedyś.

Przeszczep to forma leczenia choroby i uważam, że powinna wiązać się wyłącznie z pozytywnymi emocjami.. nie może być porównywana do poprawiania natury jak to jest w przypadku niektórych innych zabiegów chirurgicznych.

 

PS. Nawet Berlusconi się przyznał i powiedział, że zrobił to tylko dla dobra wizerunku jego kraju

_________________

---

Styczeń 2011 - Medical Hair 1547 STRIP, [email protected]

 

Czw Cze 16, 2011 15:29

Mam 22. Te pięć lat jest zdecydowanie niezobowiazujace. Tyle powiedział mi dr Bisanga na konsultacjach.Wydaje mi się, że to typowa dla niego metoda działania przy osobach młodych o przeciętnym donorze i watpliwej sytuacji w rodzinie (u mnie wszyscy są lysi).

 

Kentuckyy, ale jeśli zdecydowałbyś się na HST( gdyby już dziś ta metoda była dobrze dopracowana), to nie musiałbyś czekac tych 5 lat, bo argument słabego donoru czy postępującego łysienia odpada, skoro donor odrasta. Przynajmniej ja tak to widzę.

 

Czw Cze 16, 2011 17:18

no tak, teoretycznie - gdyby to dobrze dzialalo, byloby jak piszesz. Obecnie absolutnie nie opyla sie tam jechac. 4 zabiegi - okolo 8000 graftow(watpliwe czy tyle wyciagna w czterech zabiegach, pisalem w innym temacie o konsultacjach pewnego holendra - u dr Gho caly czas cos smierdzi), cztery lata na cala zabawe i najwazniejsze - 40000 dollarow.Bez sensu. Dodatkowo dr Gho bardzo mnie rozczarowal wywiadem dla baldtruthtalk. Jego argumentacja, brak konkretnych odpowiedzi - powodowal grymas na mojej twarzy. Jest na pewno zdolnym dermatologiem, doceniam jego duzy wklad do dyskusji, wyznaczania nowej lini w transplantologii wlosow ale nie potrafie mu zaufac. Brak mi zdjec goscia z przesczepionymi mim 5k . To co powiedzial podczas wywiadu, ze nie dokumentuje takich przypadkow poniewaz nie kazdy osiagnie takie rezulaty, a jemu przede wszystkim zalezy ma przedstawianiu wynikow przecietnych jakie osiagnie wiekoszosc- jest zabawne. Po pierwsze, nic nie stoi na przeszkodzie aby pochwalic sie takimi wynikami - w koncu mowil o 200 pacjentach po procedurze, wielu z nich wracalo. Po drugie jakie ma to znaczenie, skoro 80 procent odrasta. U kazdego powinno byc tak samo zajebiscie. Czekam na dokumentacje prac dr bernstaina i dr cole. Dr Gho mota sie juz od 1997 roku...

_________________

Proscar 1 mg - Nizoral - Humavit - Zielona Herbata

 

Czw Cze 16, 2011 18:10

Ja na dzień dzisiejszy mam zakola o powierzchni 10 cm2 oba, plus lekkie przerzedzenia na całej górze, więc dla mnie 1500/2000 graftów spokojnie by wystarczyło+ co dwa lata dogęszczanie postępujacego łysienia. Z tym, ze-jak sam mówisz- coś u dr GHO śmierdzi.

 

Jeśli dobrze rozumiem, dr Cole i dr bernstain też pracują nad HST?

 

Czw Cze 16, 2011 18:58

doskonale rozumiem o co Ci chodzi. Ale nie da sie latac ubytkow na biezaco. Zreszta, nie zgaladajac nikomu w portfel...kogo na to bedzie stac? Cale zycie podporzadkowane zarabianiu na przeszczep? Dwa lata pracy...10000 dollarow...i tak w kolo macieju. Nie da sie w ten sposob:) Bernstein i Cole - nie pracuja nad hst, to dziecko dr Gho i tylko jego chirurdzy potrafia wykonywac takie zabiegi, natomiast badaja, odkrywaja podobne mechanizmy, sprowadzajace sie do szeroko pojetej regeneracji donoru - chodzi m.in. O uzywanie mniejszych igiel, acell. Dr Cole pisal o 54 procentowym(jezeli dobrze pamietam) odroscie, a jemu mozna wierzyc bo to niezaprzeczalnie autorytet i postac wybitna na scenie.

_________________

Proscar 1 mg - Nizoral - Humavit - Zielona Herbata

 

Czw Cze 16, 2011 19:46

Pomijając kwestię finansową, co stoi na przeszkodzie, by łatac ubytki na bieżąco? Ok, przeszczepy co rok to jest przesada, ale co dwa/trzy? Przeciez łysienie( tym bardziej jesli z nim walczymy) może postępowac latami.Tzn że mam czekac 10 albo i więcej lat zanim wszystko co ma wypasc wypadnie? W takim razie to całe HST( nawet dopracowane) nie jest żadną rewolucją, przynajmniej dla mnie, skoro będę mógł z tego skorzystac najprawdopodobniej dopiero po trzydziestce.

 

Wytłumacz mi to kentuckyy, bo ja naprawdę nie wiem co stoi na przeszkodzie dogęszczania co kilka lat w razie potrzeby.

 

Czw Cze 16, 2011 21:32

rewolucyjne poniewaz teoretycznie pozwoli pokrywac duze obszary, NW-6-7 uzywajac spokojnie ponad 10000 graftow od razu, razem z postepowaniem lysienia tak jak Ty bys tego chcial, Problem w tym, ze nikt tego do tej pory nie zrobil i nie wie czy da sie zrobic. Gdzies tu jest cos nie tak. Jakas sciema. Ja to tak przynajmniej widze.dr GHO przyznaje, ze mozna wykonywac takie zabiegi rok po roku, dr hajduk ma podobnie zdanie. Ale nie ma udokumentownych przyapdkow pokrycia nw5 i wiecej. Pisalem wczesniej, ze holenderskiemu pacjentowi po wielu przeszczepach zaproponowana tylko 500 - wiecej sie nie da, bo dojdzie do znaczacego przerzedzenia obszaru biorczego. I jak mamy to rozumiec? co z odrostem. To sie kupy nie trzyma. Mowia jedno a robia drugie. jezeli nie wiesz, nie masz pewnosci, ze pokryjesz tak metoda duzy obaszar, a Ty jestes mlody wiec pewnie taki bedziesz mial do pokrycia - to nie mozesz sie zabrac za latanie po 2000 co jakis czas. bo w pewnym momencie ktos Ci powie, ze mozna tylko juz pobrac 500 graftow - nie wiecej a Ty bedziesz mial polowe jeszcze lysej glowy.(mozliwe jest, ze z kazdym zabiegiem bedzie coraz mniejszy procent odrostu, co z wlosami ktore sie zregenerowaly? Jak zachwouja sie, odrastaja po kolejnym ich przeszczepieniu? W 80 procentach?gdzie sa odpowiedzi na te pytania? ) I co wtedy? Wygodniej zrobic dwa zabiegi strip-fue = 8000 graftow(chociaz minusem jest to, ze najlepsze lata masz z lysym lbem) niz cztery drozsze metoda HST, gdzie tak naprawde nikt nie przeszczepil nawet tych powszechny 6000 graftow plus , nie zapominajmy o chujowej fryzurze, umowmy sie, nie pracuja tam wirtuozi . Wiec sam odrost sam w sobie jest bezuzyteczny. Pisal o tym Lion. po prostu musimy odroznic dwie warstwy, teoretyczna(to co mowia lekarze) i praktyczna (to co robia, przeszczepiaja). Teoretycznie - nic nie stoi na przeszkodzie abys jezdzil co rok, dwa na dogeszczamie do maastrich. Ale realia sa inne - nie potrafia wykonac tego o czym mowia. Sam sie w tym gubie...uwierz, jest tyle sprzecznosci....

_________________

Proscar 1 mg - Nizoral - Humavit - Zielona Herbata

 

Pią Cze 17, 2011 10:17

Problem w przypadku tej metody polega na tym, że nie da się przeszczepiać odrastających włosów w nieskonczoność.

 

Po pierwsze nie wszystkie włosy w miejscu biorczym czyli w donorze odrastają, a nawet jeżeli te 80% założymy, że odrośnie to i tak nie wszystkie włosy odzyskają dawne parametry, cykl zycia, strukture itp. Wystarczy znaleźć w necie zdjęcia donoru po kilkunastu dniach, kilku miesiącach, a potem roku i dwóch. Widać wyraźnie, że włosy, które odrosły zupełnie zatraciły stary cykl wzrostowy i wygląda to dosyć dziwnie. np: kilkanaście dni po zabiegu donor gęsty, dwa miesiące rzadki, potem jeszcze rzadszy, potem gęstnieje, a po dwóch latach jest rzadszy niż po kilku miesiącach...

Włosy, które odrosną mają poprostu zaburzony cykl wzrostu, mniejszą strukturę itp.

 

Kolejnym problemem jest fakt, że tych włosów nie da się multiplikować w nieskonczoność (przynajmniej w obecnych realiach) Jeżeli pęcherzyk włosa podzielimy na dwa i z niego wyrosną dwa prawie identyczne włosy o zbliżonych parametrach to jak jeszcze podzielimy go na dwa to jaki włos nam z niego wyrośnie? Jeżeli wogóle coś wyrośnie.

 

Gdyby ta metoda była tak doskonała jak się to przedstawia to podczas zabiegu i pobierania graftów chirurdzy wybierali by wszystkie grafty z danego paska skóry głowy (jak przecież 80% włosów odrośnie i odzyska dawne parametry to obszar ten nie straci na gęstości) Przypomne, że w normalnym FUE pobiera się ok 30%, max 35% liczby graftów tak aby obszar nie był widocznie przerzedzony.

Widocznie gdyby metodą HST pobrali wszystkie grafty z danego obszaru to ten obszar pewnie nigdy by nie odzyskał wizualnie wrażenia gęstości takiego jak pozostałe. Dlatego też podobnie jak w FUE pobierają oni tylko część graftów z danego obszaru.

 

Kiedyś na stronie kliniki w FAQ czytałem, że liczba graftów i obszar jaki mogą pokryć zależy od donoru i liczby przebytych w przeszłości operacji. Tak więc nie da się w nieskonczoność przeszczepiać tych włosów.

 

Metoda ciekawa ale ma mnóstwo ograniczeń.

 

Nie Cze 19, 2011 20:51

zezert, moglbys w wolnym czasie podeprzec to zrodlami? Skad to wszystko wiesz? i te zdjecia o ktorych pisales. Chcialbym je bardzo zobaczyc:)

_________________

Proscar 1 mg - Nizoral - Humavit - Zielona Herbata

 

Wto Cze 21, 2011 3:48

2879_image590.jpg

 

 

2879_image594.jpg

_________________

Proscar 1 mg - Nizoral - Humavit - Zielona Herbata

 

Wto Cze 21, 2011 12:31

nieźle to wygląda na krótko, ale stawiam stówę, że jakby zapuścił je długie to lipa by była bo on ma łysiejącą całą górę i tył , a zrobił podobno mniej niż 2000 graftów, musi czymś maskować, no i golić się na bardzo krótko

_________________

msm

special two multiwitamina

super biotin 5000 mcg

czasem ketokonazol 2 %

masaż głowy kilka razy dziennie

 

----------------------------------------------

10 - 11. 11. 2008 FUE 2319 BHR Clinic

08 - 09. 12. 2010 FUE 1360 BHR Clinic

 

Wto Cze 21, 2011 18:22

nieźle to wygląda na krótko, ale stawiam stówę, że jakby zapuścił je długie to lipa by była bo on ma łysiejącą całą górę i tył , a zrobił podobno mniej niż 2000 graftów, musi czymś maskować, no i golić się na bardzo krótko

 

sorry za offtopic. Rambo napisze do mnie na gg:2530150

 

Wto Cze 21, 2011 18:39

zezert, moglbys w wolnym czasie podeprzec to zrodlami? Skad to wszystko wiesz? i te zdjecia o ktorych pisales. Chcialbym je bardzo zobaczyc:)

 

Ciężko mi teraz odnaleźć te źródła w internecie i strony, z których to wiem bo tematem HST, dr GHO, kliniką GHO w Pradze oraz ich metodą FM interesowałem się dość mocno ok 1.5 roku temu (gdzieś można znaleźć moje posty). Teraz już nie pamiętam gdzie dokładnie one były.

 

Niemniej tak jak napisałem sytuacja z multiplikowaniem włosów i metodą HST nie jest jeszcze jakaś rewolucyjna. Idzie w dobrym kierunku ale to nie jest jeszcze to o co wszystkim chodzi. Może z czasem się rozwinie i dzisiejsze ograniczenia znikną? Oby tak było.

Zresztą jak sam zauwazyłeś na temat tej metody jest wiele "ciemnych plam", domysłów nieścisłości. Dziwnych metod działania...

 

Nie ma dobrze udokumentowanych przypadków przeszczepów z dużą ilością graftów np: NW 5-6 stan wyjściowy po czym metodą HST przez rok, dwa czy trzy doprowadzają do stanu NW2 bez uciekania się do wycinania paska skóry z tyłu głowy. To byłoby coś! taki dobrze udokumentowany przypadek z wieloma zdjęciami, porównaniami itp. Działałoby na wyobraźnie bogatych potencjalnych klientów, których byłoby na takie coś stać i z pewnością przyniosłoby rozgłos klinice więc jeżeli ta metoda jest taka dobra to czemu nie zrobią sobie takiej doskonałej reklamy i rozgłosy w branzy tylko karmią jakimiś słabymi zdjęciami i rezultatami?

 

Wto Cze 21, 2011 19:54

nie kazdy chce miec dlugie wlosy po transplantacji. ja bym jeszcze krotsze nosil.

_________________

1mg Finpecia

DNS Spectral 5%

Nizoral 2% (once a week)

 

Wto Lip 05, 2011 10:16

Jeżeli Wesley miał robione mniej niż 2000 graftów, to efekt można uznać za powalający.

 

Wto Lip 05, 2011 16:32

Może ma tatuska?

 

A może zakombinowali z katem posadzenia mieszków?

 

Czy jeżeli się posadzi pod takim kątem włosy żeby się wiły przy samej skórze to czy czasem przy krótkiej fryzurce jak ma wesley nie będzie to lepiej wyglądać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wto Lip 05, 2011 22:58

jeszcze pan bungabunga , cały efekt to ten mega zaczes do tyłu-

 

254.jpg

 

Wto Lip 05, 2011 23:17

Tam ewidentnie jest jakiś nanogen albo dermatch...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...