free web hit counter Skocz do zawartości
Gość stachmurzyn

Minoxidil - próba w skali "mikro"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Minoxidil to środek, który ma swoich zwolenników i przeciwników. Ja również mam co do jego działania obawy. W związku z tym , jeśli już podejmę się leczenia ,wcześniej chciałbym móc to jakoś wypróbowac. Mam plan , aby pod poletko działań obrać część mojego prawego zakola - tzn mam zamiar aplikowac Minoxa przez okreslony czas na okreslony, ograniczony obszar łysienia - dajmy na to 6cm2. Czy takie podejście ma sens? Czy w przypadku dokładnej aplikacji (jest to u mnie mozliwe , bo tnę sie krótko) ograniczam się z działaniem do zamknietego obszaru, czy dochodzi do jakieś szerszej dyfuzji na inne miejsca?

Minox ma tez opinię srodka nie działajacego wiecznie - w związku z tym czy mój test nie będzie się przekładał na adaptacje "sytemowa" tzn czy mimo aplikacji na ograniczony obszar nie będzie się to przekładało na całkowity czas skutecznego działania na innych obszarach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensowne działanie Jak wiadomo w przypadku minoxa również ma znaczenie używana dawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jak osiaga się kompromis pomiędzy stoowaniem Minoxa na NW7 a tylko na zakola? Rozumiem wiec że ma to jednak działanie sytemowe?Jęsli itotna jest dawka systemowa -to przeciez moge to wcierac w czolo ponizej linii:) Rozumiem też że jednak bedzie dochodzilo do pewnej adaptacji organizmu do srodka i ograniczeniu skutecznosci w czasie przy innych obszarach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...