free web hit counter Skocz do zawartości
fighter

Sylwetka- Waga

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

piszę do Was z prośbą o pomoc. Wszedłem właśnie w wakacyjny okres i moim postanowieniem na miesiąc lipiec jest zrobienie czegoś z moją sylwetką.

Czy mógłby ktoś mi pomóc z dobraniem diety i ćwiczeń? Jestem w tym kompletnie zielony. Wydaje mi się, że sporo osób tutaj się tym interesuje.

 

Jaki jest mój cel? Otóż największy problem to mała waga w stosunku do wzrostu. Mam 180/181cm i ważę ok. 67/68 kg (teraz nawet 66, ale to przez stres związany z sesją, myślę, że za tydzień wrócę do mojej stałej wagi). Chciałbym ważyć tak mniej więcej 72/73 kg , co mogę zrobić? Pamiętam, że już raz bardzo pragnąłem przytyć i żarłem ile wlezie (mam świetny metabolizm) i udało mi się dobić do 69,7 kg- tylko że wszystko poszło w brzuch, a chciałbym, żeby to się jakoś rozłożyło na ręce i barki- na męską sylwetkę

 

Co do ćwiczeń to nie chce jakichś super ciężkich. Nie mogę sobie nadwyrężyć rąk, ponieważ używam ich do pracy. Chciałbym jednak lekko zarysować mięśnie na klatce piersiowej.

Pomożecie?


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kase to idź na siłownię i poćwicz z dobrym trenerem, podstawa to prawidłowe wykonywanie ćwiczeń, a nie wyciskanie jak najwięcej. Crossfit z grupą też jest jakąś opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podstawa w lapaniu masy to nie ćwiczenia tylko dobra dieta plus suple (o opcjach "profi" nie wspominam), a pozniej cwiczenia. Crossfitem masy się nie robi, tylko na siłowni. Crossfit jest dobry dla grubasów, ktorzy chcą schudnąć do w miare zmasowanej sylwetki. Opcja z trenerem na start jest dobra - podczas 2h powinien rozpisać Ci dobry plan i dobrą dietę. Możesz też sam zdobywać wiedzę, ale może to się okazać droższe (inwestycja czasu) i popełnisz więcej błędów po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo ułożenie diety przy byciu ektomorfikiem (a tak zakładam przy 181cm/68kg i szybkim metabolizmie) musi sie opierać przede wszystkim na nadwyżce kalorycznej, bez tego nawet jak będziesz jadł zdrowe silowniowe jedzenie to nic nie pójdzie ci z waga do przodu - znam to z autopsji. Podstawowe systemy ćwiczeń rozłożone na 3dni treningowe w tyg można spokojnie znaleźć w internecie, na siłowni poprosić trenera zeby pokazał technikę ( najważniejsze), jesli rozpisze przy okazji dietę to juz super ale można to tez ułożyć samemu, bazujesz w większości na tych samych produktach cały czas (drób, wołowina, ryby, zdrowe węglowodany - kasze, ryż, pieczone ziemniaki + duzo warzyw + ew gainer (węglowodany same albo z dodatkiem białka), ktory pomoże dobić kalorie do wymaganego poziomu - czasami juz nie da rady więcej wepchnąć w siebie jedzenia, pijesz gainer)).

 

Jesli dopiero zaczynasz z siłownia i dobrze przyłożysz sie do diety to szybko zobaczysz efekty, ktore dodatkowo cie zmotywują do działania - siłownia wciąga

Jesli sie wkrecisz sie w ten temat to stopniowo zgłębisz większość podstawowej wiedzy apropo żywienia (70% sukcesu) i samych ćwiczeń (30%) i bedzie na pewno łatwiej, powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do ćwiczeń to nie chce jakichś super ciężkich. Nie mogę sobie nadwyrężyć rąk, ponieważ używam ich do pracy. Chciałbym jednak lekko zarysować mięśnie na klatce piersiowej.

Pomożecie?

 

 

A jak chcesz zrobić masę na klacie bez ciężkich ćwiczeń ?

Masę robi się na dużych ciężarach i małej liczbie powtórzeń w serii .

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...