free web hit counter Skocz do zawartości
Skrzypek

Co robić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie,

mam taką zagwozdkę, otóż jestem rok po przeszczepie u prandeckiego , tak wiem to błąd mojego życia. Generalnie to jestem ciemnym blondynem a włosy rosną wziąż czarne (?) , nie mówiąc o tym że jest ich za mało i w ogóle sknocone wszystko. Poza tym skóra po przeszczepie stwardniała i tak się zastanawiam co by tu robić, na włosach juz mi tak naprawde nie zalezy, biore ru i mam jeszcze ich sporo ( przeszczep na zakolach ) , ale w kwestii spierdolonego zabiegu - iść do jakiegoś specjalistycznego dermatologa, bo ta skóra chyba sama sie nie zagoi.. i nie wiem, chętnie bym pozwał tego pajaca o jakieś straty , bo włosów wymarzonych już raczej mieć nie będę , a zabieg w jakiejś części mi życie uprzykrzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie,

mam taką zagwozdkę, otóż jestem rok po przeszczepie u prandeckiego , tak wiem to błąd mojego życia. Generalnie to jestem ciemnym blondynem a włosy rosną wziąż czarne (?) , nie mówiąc o tym że jest ich za mało i w ogóle sknocone wszystko. Poza tym skóra po przeszczepie stwardniała i tak się zastanawiam co by tu robić, na włosach juz mi tak naprawde nie zalezy, biore ru i mam jeszcze ich sporo ( przeszczep na zakolach ) , ale w kwestii spierdolonego zabiegu - iść do jakiegoś specjalistycznego dermatologa, bo ta skóra chyba sama sie nie zagoi.. i nie wiem, chętnie bym pozwał tego pajaca o jakieś straty , bo włosów wymarzonych już raczej mieć nie będę , a zabieg w jakiejś części mi życie uprzykrzył.

 

Majette kiedyś pisał, e na elastyczność pomagał mu dermaroller. Tylko to raczej będzie bardzo długi (+dość bolesny) proces i niewiadomo na ile skuteczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W jakimś stopniu skuteczne będzie na bank.

I uważam, że to najlepszy sposób na początek.

 

Później można zastanowić się nad jakimiś zabiegami jeśli dermaroller nie okaże się wystarczająco skuteczny.

 

Pomaga jeszcze tretinoina, ale w dużych dawkach jest nie mniej bolesna niż dermaroller.

Max możliwa dawka to 0,3% (więcej nie rozpuścisz). Jest to bardzo skuteczna dawka na odnowienie skóry, ale będziesz krwawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, chyba zaczne robote z dermarolka, ale bez poradnika bedzie ciezko. ma ktos linka do tematu jak to sie robi i skad kupic ? swoja droga na zaczerwieniona skore to tez pomoze? dzieki za sugestie, ale tretinoiny boje sie tykac jak na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owndoc - tam jest to dość szczegółowo opisane. Możesz też tam kupić dobrej jakości rolke.

Na blizny używa się dłuższych igieł także nastaw się na spory dyskomfort : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Roluję 1,5 mm bez znieczulenia. Da się wytrzymać i da się przyzwyczaić.

 

Jednakże niektórzy stosują maści znieczulające, które jednak trzeba zmyć tuż przed rolowaniem (by nie dostały się do krwi).

Kwestia indywidualna - każdy musi wypracować własną strategię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...