free web hit counter Skocz do zawartości
ania7777

Łysienie androgenowe -stosowane leki i efekty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowa na forum,przeszukałam wątki ale nie znalazłam wyczerpujacego przy leczeniu lysienia androgenowego u kobiet.

Chcialabym żeby to był watek zbiorczy i kazdy wymienił swoje doświadczenia i efekty bądź nie po kuracjach i lekach stosowannych na włosy.Dobrze by było abysy wymienili się tu swoimi doświadczneiami.Jesli ktos zna dobrych lekarzy na śląsku zajmującyhc się leczeniem łysienia też prosze o podanie namiarów.

 

Ja na lysienie andorgenowe choruje już 10 lat,Na poczatku nie było tak źle tak więc odwiedzałam tylko lekarzy dermatologów,którrzy nie mieli zielonego pojecia o leczeniu.Były okresy lepsze i gorsze dla moich włosów ale nie bylo jescze tak zle.Po 30 roku życia się zaczęło naprawde nieciekawie.Wydalam kupe kasy naprawde na leczenie lysienia z mizernym efektem.

Co stosowałam:

1. witaminki różne-nie pomogły

2.mezoterapie igłową na skórę glowy-nie chce tutaj negować tej terapii ale mi zaszkodzial,bardzo posypaly mis ie wtedy wlosy.

3.prepqarat do wcierania w skóre głowy revitalash-bardzo droga kuracja-niestety nic nie pomogło

4.alpicort E-nie pomógł

5.loxion 2%-niestety stosowalam bardzo ktorki czas-wiem że ten lek pwooduje lnienie na pcozatku ale jak zaczęłam go stosowac juz miałam bardzo malo włosów i lnienie nastąpiło,bardoz sie wystraszylam i go odstawiła wiec ciezko stwierdzic czy by mi pomół czy nie ale chcialam zachowac resztke wlosów tym bardziej ze mezoterpaia mi niepomogla wiec jestem sceptycznie nastawiona do preparat ow do psikania na skóe glowy

6.pokrzywa z lakoholem-nie wiem czy może za dużo było tego alkoholu a może za czesto psikalam (raz dizennie)ale wysuszyło mi skóre glowy i włozy strasnzie zaczęlys ie sypac.

7.hormony:

napewno po mezoterapi pomogły mi tabletki antykoncepcyjne lesine i androcur bo wlosy zaczely odrastac aleniestety w czesci czubka wlosów i czołowej gdzie mam najmniej włosow nie dorosły

Zaczełam stosowac finasteryd ale lekarz kazal mi go brac tylko 1-10 dni cyklu z tabletkami antykoncepcyjnymi.Odstawiłam androcur i zaczelam go braC, WTYM CZASIE TEZ STOSOWALAM POKRZYWE Z ALKOHOLEM KTÓRA POGLĘBILA PROBLEM WYPADANIA.STARSZNIE ZACZEŁY MI WYPADAC WŁOSY,DOMYŚLAM SIE ZE PRZEZ POKRZYWE I ODSTAWINEI ANDRUCORU A FINASTERYD NIE DOSC ZE STOSOWANY ZA KRÓTKO( BO POWINNO SE GO BRAC CODZIENNIE PRZEZ OKRES MIN.3-6 MIESIACY).w TEJ CHWILI BO MOJEJ LEKARKI NIE MA JEST NA URLOPIE ZACZŁĘAM DZIELIC FINASTERYD NA 4 CZESCI I JESC 1/4 CODZIENNIE.nIESTETY OSTATNIO DOCZYTAŁAM ZE DZIELONY FINASTERYD SIE UTLENIA I NIE MA JZU TAKICH WLASCIWOSCI JAK PWOIENIEN DLATEGO POWINNO SIE GO POŁYKAC W CALOŚCI.

 

Jesli ktos z obcenych na forum ic zytajacych ten wątek ma jakies pojecie to bardzo prosze o udzielenie informacji czy taka kuracja może być stosowana:

 

androcur(10 dni cyklu) +lesine razem i wieczorem 1 tabletka finasterydu (cały czas)

 

Dodam że nie będe miała dzieci bo mój mąz jest bezplodby wiec nie msuze obawiac sie ze lek zle wplywnie na potomstwo.Tak wiec moge jesc finasteryd(zreszta lekarz mi go wypisał)-ale czy moge zastosowac taka kurację?cyz to nie będzie za duzo hormonow?Czy sobie ie szkodza wzajemnie.Z tego co wiem androcur obniza testosteron,lesine dostarcza estrogenow a finasteryd obnoza dht wiec nie powinny ze soba kolidowac.

 

Bardoz prosze jesli ktos ma pojecie niech sie wypowie na ten temat.

 

Dodam ze biore rano jeszce tabletke eutyroks na tarczyce.

 

Wiem ze kuracja jest silna ale desperacja moja rosnie bo łysienie neistety postepuje a malo ejst endokrynologów ktorzy sie znają na leczeniu tego schorzenia.

 

Pozdrawiam

 

jesli ktos ma jakies pytania chetnie odpwoiem

 

-- 19 lip 2015, 12:43 --

 

Ps.Przepraszam za literówki ale myślę że każdy zrozumie o co chodzi;)

 

Jeśli ktoś brał dłuższy okres finasteryd i dzielił na 4 części a kuracja mu pomogła to proszę niech się wypowie na ten temat.Podobno finasteryd tak jak pisałam wyżej utlenia się po przedzieleniu i nie działa jak powinien dlatego często taka kuracja jest bezskuteczna.I jeszcze jedno czy finasteryd może powodowac lnienie na początku?wydaje mis ie że duż o wiecej mi wlosów wypada odkąd go biorę.Nie chce popadac już w paranoje ale albo nie można łączyć tych leków albo finasteryd powoduje lnienie?bardzo prosze o pomoc.

 

Czekam na Wasze opinie i informacje oraz doświadczenia

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...