free web hit counter Skocz do zawartości
kuba4388

Łysienie / BHR / Minixidil / Farmakologia

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus,

 

nie później jak rok temu byłem na konsultacji BHR Clinic w Warszawie. Dr. Bisanga odrzucił mnie jako potencjalnego pacjenta do przeszczepu. Stwierdził, że mam za zbyt małą gęstość włosów w obszarze dawczym - zaproponował roczną kurację: minoxidil, MSM (siarka organiczna), biotyna. Byłem nieco rozczarowany, ale po konsultacji zamówiłem z ebay minoxidil Kirkland i w/w suplementy. Widzę spory odrost włosów na środku głowy - tam, gdzie kiedyś się "świeciło" teraz są włosy (te małe, jak i zdrowe, które odrosły) i nie ukrywam, że efekt na dzień dzisiejszy jest dość zadowalający dla mnie. Nie wiem jak jest w obszarze dawczym, ale obstawiam, że gęstość się polepszyła. Dla moich potrzeb chciałbym zrobić przeszczep z przodu tj. zakola i przód - mam włosy, ale jest to kępka, z której wyrastają cieniutkie i zdrowe nowe włosy (efekt minoxidilu).

 

Podzielcie się swoimi doświadczeniami, w kwestii minixidilu, bo zostało mi jeszcze 6 buteleczek i nie wiem, czy już zamówić kolejną partię, czy nie... chodzi o to, że boje się, czy po odstawieniu nowe włosy nie wypadną... Wybiorę się na najbliższą konsultację BHR do Warszawy, we wrześniu, ale chciałbym poznać Wasze zdanie.

 

Mogę wrzucić zdjęćia jeżeli ktoś jest ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj główne wątki związane z substancjami które Cię interesują. Bo z zadanych pytań i podejmowanych decyzji wynika, że Ci się po prostu nie chce - a to nigdy nie prowadzi w końcowym rozrachunku do dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adminie ;]

 

nie spędzam życia na forum, poprosiłem o doraźną pomoc, a Ty skoro taki oblatany po wątkach, to podeślij kilka linków, a nie podnoś ciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

finasteryd, dutasteryd, ru58841, cb-03-01 - blokery

minoxidil, wszelkiego rodzaju mezoterapie - stymulatory

 

stymulatora nie używa się raczej bez blokera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adas,

 

masz na myśli, że powinienem brać ten lek wraz z minoxidilem? Przecież to pozbawia męstwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem dość zadowolony z efektu na górze głowy. Przygotowuje się do przeszczepu włosów z przodu i troszkę z tyłu i na środku. Proste pytanie - czy po odstawieniu minoxidilu odrośnięte włosy wypadną? Czy kontynuować dalej kurację po roku stosowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie jestem dość zadowolony z efektu na górze głowy. Przygotowuje się do przeszczepu włosów z przodu i troszkę z tyłu i na środku. Proste pytanie - czy po odstawieniu minoxidilu odrośnięte włosy wypadną? Czy kontynuować dalej kurację po roku stosowania?

 

Tak po odstawieniu kuracji, czy to minoksidil czy cokolwiek innego włosy które dzięki niej utrzymaliśmy/odzyskaliśmy wypadną. Nie od razu ale proces będzie dużo szybszy do momentu dojścia do stanu w którym bylibyśmy bez kuracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie jestem dość zadowolony z efektu na górze głowy. Przygotowuje się do przeszczepu włosów z przodu i troszkę z tyłu i na środku. Proste pytanie - czy po odstawieniu minoxidilu odrośnięte włosy wypadną? Czy kontynuować dalej kurację po roku stosowania?

 

 

2 tyg przed zabiegiem i tak musisz odstawić minoxa. 2 tyg po zabiegu również nie możesz stosować minoxa. Miesiąc bez minoxa = masakra na głowie.

Wiem z doświadczenia

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugaar,

 

czyli co jest rozwiązaniem? W ogóle nie odstawiać minox'a? Ja mam/em małą gęstość włosów w obszarze dawczym - Jan na moje pytanie, czy włosy, które odrosną dzięki minoxidilowi i zostaną przeszczepione nie wypadną twierdzi, że nie. Jak to jest w końcu?

 

Długo stosowałeś minoxidil jak do momentu jak odstawiłeś na miesiąć? Co się stało w ciągu tego miesiąca... ? Wszystko wypadło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz odstawić minoxa , bo w przeciwnym razie przeszczepione grafty mogą zostać częściowo wypchnięte przez krew z dziurek w miejscu biorczym .

Po odstawieniu wszystkie efekty uzyskane na minoxie cofają się. Czasami jest nawet regres w porównaniu do stanu wyjściowego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugar,

 

w każdym przypadku się cofają po odstawieniu? Masz jakieś źródła naukowe, żeby poczytać na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...