free web hit counter Skocz do zawartości
nobilita

ginekomastia po stosowaniu finasterydu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeszcze się nie witałem tak "oficjalnie" ze wszystkimi, a wypada nawet na forum w internecie. Witam Was wszystkich borykających się z problemem łysienia.

 

Moje pytanie brzmi: czy komuś udało się zmniejszyć lub zlikwidować powstałą ginekomastię (od stosowania finasterydu) jakimiś lekami? jeżeli tak to proszę napiszcie jakie to były leki i przez jaki okres czasu to braliście/bierzecie i ogólne istotne informacje o tych lekach. Uważam, że taki temat będzie przydatny nie tylko dla mnie ale także dla innych użytkowników tego forum.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo stosowałeś fina i w jakich dawkach?

Jeśli chodzi o ginekomastie, to ciężko pozbyć się farmakologiczną drogą powiększonego gruczołu, tym bardziej jeśli posiadasz go już dłuższy czas. Osoby biorące "doping" stosują antyestrogen - tamoxifen (Nolvadex) nawet profilaktycznie podczas cyklu.

 

W przypadku gdy masz lipomastię (samą tkankę tłuszczową odłożoną w okolicach sutków) można w większości pozbyć się jej poprzez obniżoną podaż kaloryczną i trening. Tkanka odłożona jednak w tych miejscach jest ciężka do zrzucenia i zazwyczaj schodzi ostatnia, już przy niskim poziomie tłuszczu w organizmie.

 

W przypadku gdy masz duże gino/lipo nie pozostaje nic innego niż chirurgiczne usunięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem robione USG i wyszło, że to lipomastia, czyli w tym przypadku nie warto nawet próbować leku, o którym napisałeś?

 

BTW ogólnie byłem bardzo szczupły, a przez finasteryd przytyłem i pojawiły się te męskie cycki. Fina biorę 1mg/dzień już prawie 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w USG klatki i diagnozie lekarzy z nfz nie ma co szukać potwierdzenia. Wiele osób dostaje opis z opinia ze nic nie ma, potem przy cięciu wychodzi zupełnie co innego.

Sprawdz sam w sposób, którym mówiłem, lub szukaj opinii u specjalistów jeśli nie jestes w stanie tego stwierdzic.

Tak jak mówiłem wcześniej, samego lipo jesteś się w stanie pozbyć bez żadnych środków jesli nie jest duże. Może warto zadbać o siebie, nabranie masy w przypadku o którym mówisz nie jest skutkiem samego fina ale rownież nadwyżki kalorycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej. Największą popularnością cieszy się dr Rylski w kielcach, w gdynii wiem ze tez robią. Więcej info znajdziesz w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...