free web hit counter Skocz do zawartości
baben123

Pobieranie wlosow sposob automatyczny vs manualny

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszytkim,

 

Jestem Baben i od dluzszego czasu przymiezam sie do zrobienia przeszczeppu wlosow. Obecnie jestem na etapie szukania informacji na temat samego zabiegu jak to sie odybwa jakie sa wskazania i przeciwskazania. Doszedlem do momentu w ktorym musze podjac decyzje jakim sposobem mialbym miec pobierane wlosy, mam na mysli metode automatyczna (motorpauncher) albo sposob manualny. Chcialbym sie zapytac doswiadczonych uzytkownikow forum ktora metoda ich zdaniem jest lepsza i dlaczego? Z moich obserwacji wynika ze oba sposoby maja swoje wady i zalety. Chialbym poprostu przeprowadzic analize na podstawie ktorej bylbym wstanie podjac decyzje.

 

Z gory dzieki

 

Baben!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z punktu widzenia pacjenta manualny, bo chirurg ma lepsze czucie i kontrolę żeby czegoś nie uszkodzić w miejscu dawczym.

 

Z punktu widzenia chirurga mechaniczny może mu pozwolić na szybsze i wygodniejsze wykonanie zabiegu.

 

To tak w skrócie, choć oczywiście sporo zależy od umiejętności chirurga, ale generalna zasada pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz, aczkolwiek czy te uszkodzenia w sposobie mechanicznym zdarzaja sie czesto? I o jakich powaznych uszkodzeniach tutaj mowimy? uszkodzenie donoru? na tyle powaznych zeby mogly calkowicie zepsuc donor?

Bo nie ukrywam ze na pierwszy zabieg wlasnie mysle o lekarzu ktory wykonuje przeszczep wlosow metoda mechaniczna, chociaz nie mowie ze w przyszlosci nie zdecyduje sie rowniez na zabieg manualny. Choc i w tym przypadku nie mozna byc w 100% pewnym czy chirurg czegos nie zepsuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baben a nie lepiej trochę się pofatygować i obejrzeć rezultaty pacjentów po mechanicznym fue i wtedy zadecydowac do którego doktorka się udasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zawsze jest ryzyko uszkodzenia grafta pobieranego i sąsiednich.

Przy mechanicznym FUE chirurg ma obniżone czucie w co się wbija (skóra, mieszek), bo część pobierania wykonuje maszyna.

 

Co do reszty to po prostu obejrzyj rezultaty konkretnych chirurgów z motor FUE, zwłaszcza donoru i porównaj z podobnymi (pod względem ilości pobranych graftów) u innych chirurgów manualnych.

 

Będziesz wiedział na czym mniej więcej stoisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jeszcze raz panowie za odpowiedz,

 

Nord Ty miales przeszczep wykonany sposobem mechanicznym wiec jakie jest Twoje zdanie na ten temat? W relacji z zabiegu napisales ze jestes zadowolony na 4+, co jakby nie patrzec jest ocena bardzo wysoka w stosunku co do ceny ktora zaplaciles. Moje pytanie brzmi czy gdybys mogl robic ten przeszczep jeszcze raz zdecydowalbys sie na ta sama klinike? Czy myslalbys o lekarzach ktorzy wykonuja FUE metoda manualna?

 

Lion tez tak zrobilem, i moim zdaniem obie metody sa dobre i efekty sa porownywalne z ta roznica ze zabieg mechaniczny jest szybszy wiec co za tym idzie tanszy, prosze mnie poprawic jesli sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...