free web hit counter Skocz do zawartości
Nakamakakami

24 Lata - Pomoc w zmianie kuracji + opis poprzedniej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zmienić swoją kurację, gdyż wydaje mi się, że moją obecną można poprawić, zamieniając stosowane produkty.

 

Z problemem walczę od ok 3 lat gdy zauważyłem, że moje włosy zaczynają wypadać oraz przerzedzać się w środkowej części głowy, Problemów także dodawał mi mocny świąd głowy (Czasami nie byłem w stanie wysiedzieć w miejscu bez przemycia głowy, gdyż tak mocno swędziało).

 

w 2012 bardzo modne wtedy było stosowanie 3 królów (Czy jakoś tak to fajnie nazywali) czyli

-Finasteryd

-Ketonazol

-Minoxidil.

 

Fina - Jako, że ze względu na skutki zawsze bałem się stosowania finasterydu zastąpiłem go Palmą sabalową w produkcie Prostenal.

Keto - Keto kupowałem w produkcie Zoxin-Med. Po ustaniu mocnego świądu odłożyłem i zacząłem stosować Alpecin z kolefina (Taka czerwona przeźroczysta tubka) + Teraz na zmianę z szamponem Foligain SR.

Minox - Na początku stosowałem w produkcie NR-07, teraz w produkcie Foligain - oba w dawce 5% minox'u

 

+ Produkt prostenal zawiera również kilka dodatkowych substancji (Olej z dyni, pokrzywa, mącznica lekarska, Lipogen)

+ Jakieś tabletki na włosy i paznokcie, aktualnie firmy Doppel Herz "Na włosy i pazkokcie + skrzyp".

 

Ostatnimi czasy zacząłem myśleć o przeszczepie, gdyż trochu już włosów niestety straciłem. Po przeczytaniu wielu artykułów i postów doszedłem do wniosku, że mogło być to spowodowane stosowaniem zbyt słabego blokera DHT - Saw Palmelo co z kolei sprawiło , że sam minox był nieskuteczny

a także, zastanawiam się czy stosowanie minoxu ma dalej sens skoro przed przeszczepem należy go odstawić co spowoduje, że wszystko co dzięki niemu wyrosło poleci.

 

Wyczytałem również, że bardzo dobrym blokerem stało się (Wtedy jeszcze bardzo mało znane - przynajmniej nie przypominam sobie by dużo o nim pisali) RU-58841, który często jest stosowany naprzemiennie z saba gel( który jeszcze nie do końca doczytałem co robi , ale chyba oczyszcza skórę głowy dzięki czemu świąd by nie wrócił). Bardzo podoba mnie się w tym blokerze (mowa o ru), ze posiada znikome skutki uboczne - jest to dla mnie wspaniała alternatywa dla fina.

 

A więc reasumując mam zamiar zmienić dotychczasową kurację:

 

- 1ml minoxidil 5% (Foligain)

- 300mg palma sabalowa x2 (prostenal)

- 300mg olej z dyni (prostenal)

- 250mg pokrzywa

- Witaminki na włosy i paznokcie.

 

Na

 

- 1ml 5% Ru58841 w kb solution (1x rano)

- sabagel wieczorem

- 300mg palma sabalowa x2 (prostenal)

- 300mg olej z dyni (prostenal)

- 250mg pokrzywa

- Witaminki na włosy i paznokcie.

 

Czyli minox zastąpić ru + saba

 

Zastanawiam się, czy nie stosować minoxu jeszcze przez pewien czas dla "podtrzymania efektu" raz dziennie choć naprawdę nie wiem czy ma to sens (został mi jeszcze zapas na 2 miesiące).

 

Was drodzy forumowicze chciałbym zapytać, czy taka zmiana przyniesie mi jakieś korzyści, co Wy o tym myślicie oraz czy można do tego coś jeszcze dołożyć/zamienić.

 

Dodaje kilka zdjęć wraz z podpisami aby łatwiej było określić czego mi potrzeba:

 

Góra głowy - w słabym jasnym świetle:

IMG201601_snewaqa.jpg

Góra głowy - zdjęcie robione zaraz pod żarówką aby najbardziej było widać miejsca łysięjące (zaczes na bok):

IMG201601_snewqpr.jpg

IMG201601_snewqps.jpg

Tył głowy wraz z przejściem na środkową część - Aby było widać kontrast między miejscem objętym łysieniem a niełysiejącym.

IMG201601_snewqpq.jpg

Góra głowy - zdjęcie robione zaraz pod żarówką aby najbardziej było widać miejsca łysięjące (zaczes na wprost):

IMG201601_snewqhh.jpg

Góra głowy - zdjęcie robione zaraz pod żarówką + flash (zaczes na wprost):

IMG201601_snewqhx.jpg

 

Z góry bardzo wam dziękuję za poświęcony czas jak i wszelką udzieloną pomoc

 

Pozdrawiam Naka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpecin to nie jest dobry wybór - tylko kofeina i dużo niepotrzebnej chemii na czele z Sodium Laureth Sulfate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz trochę zbędnej kasy to revita - ja przynajmniej to używam

na forum znajdziesz wiele innych dobrych i tańszych, ale alpecinu unikaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysiejac na calosci 1ml ru to bardzo malo, tutaj jedynie wew bloker albo min 2-3 ml ru...

W ktore miejsca stosowales minoxa???


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na dermene oraz zoxin-med na zmianę - keto w dzień bez hydro.

 

Minox stosowałem na całości.

 

Angel, zaskoczyła mnie twoja wypowiedź, że jedynie bloker wewnętrzny. Na tym forum odnalazłem informację, że "RU blokuje ok 70% tzw. Scalp DHT, gdzie finasteryd(Proscar/Propecia) ok 40%" więc zasugerowałem się, że RU jest wydajniejsze - nie jest tak?

Jeśli chodzi o dawkę to będę się starał pokryć całość, ile tego będzie wychodzić pewnie dowiem się dopiero jak przyjdzie RU.

 

Ok, po przeczytaniu kolejnej partii postów na forum dodałem do mojej kuracji:

- cynk 30mg - swanson 250tabletek/opakowanie

- biotyna 5mg - swanson 100tabletek/opakowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli decydujesz się na RU to przeczytaj wszystko co napisano na tym forum o nim, przeczytaj relacje tych, którzy to stosują i zapoznaj się z badaniami przeprowadzonymi nad tym środkiem. Najlepiej też na forum anglojęzycznym.

Z niewiadomych przyczyn nie trafiło to na rynek i polecam szczególną ostrożność. Nieporozumieniem jest porównywanie tego do finasterydu w kategoriach "wydajności".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...