free web hit counter Skocz do zawartości
d00minik

Czy ja muszę wyłysieć? Moja historia + proszę o wypowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 19 lat, za 7 miesięcy kończę 20. Gdy miałem 16 lat miałem dość gęste i mocne włosy. Fryzura z grzywką do brwi. Choć już wtedy miałem wrażenie, że łysieje. Patrząc na zdjęcia z wtedy to w porównaniu z tym co jest teraz to niebo a ziemia. Problem zaczął się rok później (17 lat), wypadało mi coraz więcej włosów. Włosów na moje oko było widoczne mniej, ale wciąż było ich sporo, więc nic z tym nie robiłem. Prawdziwy dramat zaczął się jakieś 1,5 roku temu, w okolicach maja-czerwca-lipca 2014 włosy leciały na łeb, na szyje. Wypadały przy czesaniu, przy myciu, przy każdej próbie ułożenia ich na gumę zostawały garściami w dłoniach. Wyglądały coraz tragiczniej. Mogłem złapać garścią za włosy, szarpnąć i w dłoni zostawało mi kilkadziesiąt włosów( przy jednym szarpnięciu). No ale myślałem, że tak już musi być. Później jakoś na chwilę to ustało, choć włosów nie przybywało. W okolicach jesienno-zimowych 2014-2015 dodatkowo pojawił się łupież, świąd, zaczerwienienie skóry, wypadanie się wznowiło i mam tak do dziś. Włosy praktycznie nie rosną. Jak miałem 16 lat potrafiły rosnąć do 15 mm na miesiac, teraz to max 3 mm. Coraz więcej osób z rodziny mówi mi, że łysieje, że mam coraz mniej włosów. Dodam, że ojciec łysieje, ale on skończył już 50 lat, nie pamiętam żeby łysiał wcześniej. Brat łysiał, ale bez łupieżu, świądu. Przerzedziły mu się włosy, ale teraz to ustało i wydaje mi się, że trochę nawet mu odrosły, choć na pewno nie jest to to co kiedyś. Ale w porównaniu ze mną to tak jakby nigdy nie łysiał. Mama mówiła mi, że jej dziadek wyłysiał w młodym wieku, ale nie wiem. Podobno geny dziedziczy się po dziadkach, o dziedziczeniu bezpośrednio po pradziadkach nie słyszałem. Poza tym to już 4 pokolenie, więc ten gen nie moze być tak silny, ale nie wiem. Niżej daje zdjęcie, jak to wygląda (po myciu i nałożeniu lotionu). W okolicach października 2015 postanowiłem pójść do trychologa. Przepisał mi lotion dsd 1.4 i szampon dermena na wypadanie i łupież. Na wizycie kontrolnej po 1,5 miesiąca mówił, ze widać efekty i zalecił kontynuację tego lotionu z szamponem na kolejne 2 miesiace. Ja efektu żadnego nie zobaczyłem już po tym 1,5 miesiąca, choć włosy może mniej wypadały. Świąd i łupież pozostał(choć mówił, ze go nie ma). No ale jeszcze te 2 miesiące postanowiłem poczekać, nie od razu Rzym zbudowano. Minęły prawie 2 miesiące. Siostra która nie widziała mnie pół roku gdy zobaczyła mnie po prawie 3,5 miesięcznej kuracji powiedziała, że mam coraz mniej włosów. No halo, efekty według trychologa były widoczne, ale nikt poza nim ich nie widział. Postanowiłem zmienić trychologa, pojechałem do Warszawy do hairmedica. Opowiedziałem swoją historie, przedstawiłem wyniki(były w normie). Obejrzała głowę, użyła takiego urządzenia do przybliżania pod USB. Mówiła, że skóra podrażniona i coś jeszcze wspomniała, że nie halo z nią jest. Mówiła, że włosy walczą, chcą rosnąć, bo na zbliżeniu widać było nowe włosy. Przepisała mi dwa szampony 1)Emolium na te właśnie podrażnienia 2)Sursum wzmacniający na wypadanie i ma hamować chyba estrogen? Do tego lotion w kapsułkach dsd 3.4.1 . Minęło na razie 2 tygodnie, efektów nie widzę, no ale to za krótko, zeby zauważyć. Nie wiem jak z wypadaniem, bo sciąłem się na 3 mm przed wizytą. Świąd, łupież na pewno jeszcze są. Jak na łącznie 4 miesiace kuracji to słaby wynik, praktycznie brak efektów. Razem z badaniami, wizytami i aktualnymi "lekami" poszło mi już grubo ponad 1000zł, 250/miesiąc. Szampony stosuje na przemian raz jeden raz drugi, włosy myje codziennie, lotion 3.4.1 stosuje po każdym myciu, zgodnie z zaleceniami. Niedługo wizyta kontrolna, zobaczymy co powie. Pewnie szykują się kolejne wydatki. Szamponów jest jeszcze sporo, ale kapsułki starczają tylko na 30 dni kuracji. Kolejne 150zł w dupe, ale mówiła, że efekty po 2 miesiącach dopiero, więc przeczekam. Lepsze to niż nie robienie niczego. Co myślicie, ta kuracja coś da? Może na podstawie mojej historii i aktualnego zdjęcia potrafilibyście powiedzieć co mi jest? Czasem tak jest, że wystarczy przeczytać historię i już wiadomo o co chodzi, bez zaglądania na głowę. Może akurat znacie podobny przypadek. Jakieś rady chętnie przyjmę Pozdrawiam.

DSC00021.thumb.JPG.1769f772b7a34f5dad0602ed8514fd48.JPG


_____________________________________________________________________________________________________________________

RU 3%/1ml codziennie (od 25.02.2016)

Saba gel 2-3/tydzień (od 12.02.2016)

Nizoral 2-3/tydzień (od początku lutego 2016)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ci magicy-trycholodzy, których odwiedziłeś, postawili Ci diagnozę "łysienie androgenowe"?

W jakim zakresie zapoznałeś się z tym, co napisano na tym forum?

[Chcę Ci lekko zasugerować, że tutaj ludzie wysuwają o 100x cięższe działa niż Ty i ledwo ledwo mają efekty, a Ty stosujesz szampony i wcierki, które przepisali Ci pewnie ci sami ludzie, u których je kupiłeś...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 brawo za bardzo konkretny 1 post. Zarejestrowales sie i od razu opisales wszystko tak jak powinno i dodales jeszcze fotke, takze super.

Po 2 lysienie jak na mlody wiek agresywne, mozesz sprobowac powalczyc, proba nie strzelba, ale jezeli nic do roku nie wskorasz pomyslalbym na twoim miejscu nad tatuazem. Poczytaj forum jest nawet konkretny przypadek i fajnie to wyszlo. Pozdro


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za wypowiedź.Dam trychologowi jeszcze 1,5 miesiąca. Jeśli po tym czasie nie bedzie efektu(a mówił, że będzie) to daje spokój i zaczynam walczyć, na własną rękę. Szkoda, że dopiero niedawno odkryłem to forum.


_____________________________________________________________________________________________________________________

RU 3%/1ml codziennie (od 25.02.2016)

Saba gel 2-3/tydzień (od 12.02.2016)

Nizoral 2-3/tydzień (od początku lutego 2016)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej późno niż wcale.

No ja 'w ostatniej chwili' znalazłem to forum, miałem juz dzwonić do gabinetu trychologicznego - zrezygnowałem.

Kupa kasy no i wg mnie to dobre dla ludzi, którzy mają łagodne (jako dodatek do kuracji) lub nie mają w ogóle łysienia androgenowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i ogólnie to pierwszy trycholog mówił, że to nie jest łysienie androgenowe, że musi być inna przyczyna. Bo na podstawie tego co jej mówiłem to mówiła, że to nie jest genetyczne. Druga w sumie też coś wspominała, że androgenowe mam tylko na zakolach.


_____________________________________________________________________________________________________________________

RU 3%/1ml codziennie (od 25.02.2016)

Saba gel 2-3/tydzień (od 12.02.2016)

Nizoral 2-3/tydzień (od początku lutego 2016)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj zapoznaj sie z moim artykulem na blogu

może ta metoda bedzie Ci odpowiadała

http://agnieszkakaszuba.pl/leczenie-nad ... ia-wlosow/

oczywiście skonsultuj z lekarzem jestem stylistą i nie robię tego zabiegu, znam osoby które się poddaly zabiegowi

Jest to dla mnie alteranatywa dla klientow ktorym włosy wypadaja lub są zbyt slabe by je przedlużyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dziś nizoral, bo głowa mnie tak swędzi, jak nigdy. Może coś pomoże. Za tydzień wizyta u trychologa, poprawy żadnej nie widzę. Zobaczymy co on powie.

 

Ogólnie zastanawiam się nad kuracją RU + kb solution, ale nie wiem jakie stężenie. Żadnych finów nie chciałbym przyjmować, nawet jeśli byłaby to ostatnia deska to miałbym wątpliwości. A tak czytam i ludzie piszą, że efekt uboczny RU to senność/zmęczenie, żadnych uboków w postaci utraty libido nikt nie zauważył, przynajmniej wśród tych osób o których czytałem. I do tego może minoxidil, ale w późniejszym czasie, jeśli Ru byłby wystarczającym blokerem, bo nie chciał bym wyłysieć jeszcze bardziej od minoxidilu który, według tego co czytałem bez blokera działa na początku a później natsępuje powiększenie się łysiny.

 

Zastanawiam się też nad zgoleniem włosów na 0, ale nie wiem jak to będzie wyglądać. Szczególnie, że nie mam genu do zarostu, gdybym miał zgoliłbym łeb bez zastanowienia.


_____________________________________________________________________________________________________________________

RU 3%/1ml codziennie (od 25.02.2016)

Saba gel 2-3/tydzień (od 12.02.2016)

Nizoral 2-3/tydzień (od początku lutego 2016)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na wizycie. Ja widzę pogorszenie a baba oczywiscie efekty. I znowu przepisała mi specyfik do wcierania a ja głupi kupiłem. Dziś patrząc w lustro chciało mi sie płakać. Jest coraz gorzej. Chyba pora zainwestować w RU, KB, Saba gel i minoksa. Mógłby mi ktoś udzielić porady jakie stężenie na początek/jak dawkować? Czytałem forum, ale juz powoli się gubię. Jeśli chcesz pomóc napisz priv.


_____________________________________________________________________________________________________________________

RU 3%/1ml codziennie (od 25.02.2016)

Saba gel 2-3/tydzień (od 12.02.2016)

Nizoral 2-3/tydzień (od początku lutego 2016)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej 5%, a co do ml to zależy od obszaru na jaki chcesz stosować. Jeżeli boisz sie dzialan ubocznych to zrob sobie na początek mniejsze stężenie, później zwiększysz.

 

-- 08 lut 2016, 12:02 --

 

Najlepiej 5%, a co do ml to zależy od obszaru na jaki chcesz stosować. Jeżeli boisz sie dzialan ubocznych to zrob sobie na początek mniejsze stężenie, później zwiększysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zdecyduję się na coś takiego:

 

"Przykład 5

Preparaty:

RU w KB solution, SABA gel, Szampon z ketokonazolem/pirocton olaminem, bardzo delikatny szampon (najlepiej z USA organiczny)

Opis:

- można manipulować dawkami RU w zależności od tego na jaki obszar zamierzamy stosować.

- można zmienić pory stosowania RU oraz SABA gelu. Na co zwrócić uwagę:

*pocenie się skóry głowy, co zmywa warstwę RU

*nie eksponować skóry na silne działanie słońca w przypadku zastosowania SABA gelu

Mycie głowy

- przed każdorazowym użyciem wcierki delikatny szampon

- E3D szampon przeciwłupieżowy na noc, nie stosować w dni SABA gelu, oraz w porach dnia RU

Rano:

- 1-3ml - RU w KB solution. Proporcja 5:95

Wieczorem:

- SABA gel (hydro) E3D, Stosujemy bardzo cienką warstwę, byleby pokryć newralgiczny obszar."

 

-- 09 lut 2016, 4:47 --

 

Muszę to konsultować z lekarzem?


_____________________________________________________________________________________________________________________

RU 3%/1ml codziennie (od 25.02.2016)

Saba gel 2-3/tydzień (od 12.02.2016)

Nizoral 2-3/tydzień (od początku lutego 2016)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To środki eksperymentalne, lekarz pewnie o nich nawet nie wie, przepisze Ci "bezpiecznego" fina i czesc, przeczytaj cale tematy o ru i saba i będziesz mial pewna wiedze i podejmiesz świadoma decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saba gel już zamówiony. Na razie będę stosował tylko to. Co do RU musze to jeszcze przemyśleć.

 

-- 10 lut 2016, 8:07 --

 

Przyciąłem też włosy, bo po bokach, z tyłu i w najmocniejszych miejscach na czubku rosną szybciej i wyglądało to tragicznie. Wyrównałem do 6mm i nie ma takiej tragedii, ale jednak psychika podupada.


_____________________________________________________________________________________________________________________

RU 3%/1ml codziennie (od 25.02.2016)

Saba gel 2-3/tydzień (od 12.02.2016)

Nizoral 2-3/tydzień (od początku lutego 2016)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo stres i rozmyślanie ciągłe/dołowanie się na pewno Ci nie pomoże.

Oprócz słabej sytuacji na głowie będziesz miał podobną i w głowie. Mniej stresu przede wszystkim, włosy to nie wszystko, trzeba nabrać dystansu, wtedy i kuracja jest łatwiejsza i przyjemniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Noo stres i rozmyślanie ciągłe/dołowanie się na pewno Ci nie pomoże.

Oprócz słabej sytuacji na głowie będziesz miał podobną i w głowie. Mniej stresu przede wszystkim, włosy to nie wszystko, trzeba nabrać dystansu, wtedy i kuracja jest łatwiejsza i przyjemniejsza

 

Popieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduję się na to RU. Tylko teraz pytanie, bo na razie stać mnie tylko na 5g RU i 60ml KB, ewentualnie 110. Czytałem jak to rozcieńczać, ale nadal tego nie rozumiem. Na pewno nie chce, żeby wyszło mi 5% z uwagi na to, żeby na dłużej mi starczyło, ale też żeby przyzwyczaić głowę. Jestem trochę w trudnej sytuacji materialnej ostatnio. Myślę o stężeniu 3%, ale nie wiem jakie proporcje spiritusu i wody destylowanej dać dla 5g Ru i 60ml KB. Już mi się wszystko po woli j*bie, a jeszcze teraz sesja jest. Pomoże ktoś?

 

-- 10 lut 2016, 17:54 --

 

Przygotowanie gotowego KB solution z koncentratu w zależności od zakładanego stężenia RU:

 

KB 5% - 35 KB : 60 ETH 96%

KB 4% - 32 KB : 54 ETH 96% : 10 WODA Destylowana/Demineralizowana

KB 3% - 30 KB : 47 ETH 96% : 20 WODA Destylowana/Demineralizowana

KB 2% - 28 KB : 40 ETH 96% : 30 WODA Destylowana/Demineralizowana

 

Dobrze myślę, że to proporcje dla 1g RU?


_____________________________________________________________________________________________________________________

RU 3%/1ml codziennie (od 25.02.2016)

Saba gel 2-3/tydzień (od 12.02.2016)

Nizoral 2-3/tydzień (od początku lutego 2016)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te proporcje możesz sobie uznać za wartosci kazdego składnika w procentach substancji która chcesz uzyskać.

 

Ja też zaczynałem od mniejszego stężenia, ale i tak kb rozrobiłem tylko ze spirytusem a wodę dodawałem później juz przed samym ru.

 

Do 105 g KB potrzebujesz 180g spirytusu.

 

Więc na 1g KB potrzebujesz około 1.71 g spirytusu.

 

Rozrób całe KB ze spirem a wodę + ru dodaj już przy robieniu mieszanki na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to miesza się od razu wszystko na raz

 

No dobra, to dla 60ml Kb daję 102,6(103)ml spiritusu i mam na jakiś czas, ale co potem?

 

-- 10 lut 2016, 18:29 --

 

Nie ogarniam tego


_____________________________________________________________________________________________________________________

RU 3%/1ml codziennie (od 25.02.2016)

Saba gel 2-3/tydzień (od 12.02.2016)

Nizoral 2-3/tydzień (od początku lutego 2016)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ml ale gramy musisz mieć wagę i wszystko ważyć. To kb ze spirytusem dobrze wymieszaj i trzymaj w temperaturze pokojowej w szklanej butelce dobrze zamknięte.

 

Co miesiąc robisz sobie nową porcję z Ru, więc stosując 1 ml dziennie potrzebujesz ok 30g na miesiąc, wtedy bierzesz to wymieszane kb ze spirytusem + RU + ta woda jeśli chcesz niższe stężenie.

 

Ru nie rozrobione trzymasz w zamrażarce.

 

 

Przykładowo chcąc zrobić Ru 3% 30g/ok.30 ml potrzebujesz 23,1 g KB juz po rozrobieniu ze spirem, 6g wody i 0,9g RU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszło do mnie Saba, dzięki Artur! Być może dziś na noc użyję go po raz pierwszy. Lecę też na miasto po dokładniejszą wagę. RU zamawiam w następnym tygodniu, bo będę miał wtedy więcej kasy. W razie co będę informował. Nie ukrywam, że jestem lekko podekscytowany

 

-- 12 lut 2016, 10:13 --

 

Dzięki wszystkim za dotychczasowe wypowiedzi.


_____________________________________________________________________________________________________________________

RU 3%/1ml codziennie (od 25.02.2016)

Saba gel 2-3/tydzień (od 12.02.2016)

Nizoral 2-3/tydzień (od początku lutego 2016)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkurwia mnie pieczenie w okolicach zakoli, aktualnie piecze mnie prawe i dośc moco, nie moge się skupic na nauce, potrzebuje czegoś dorażniego co zatrzyma to chociaz na chwilę


_____________________________________________________________________________________________________________________

RU 3%/1ml codziennie (od 25.02.2016)

Saba gel 2-3/tydzień (od 12.02.2016)

Nizoral 2-3/tydzień (od początku lutego 2016)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największe pieczenie chyba minęło, ale strasznie łuszczy mi się skóra. Wczoraj zacząłem kurację RU 3%/1ml. Ciekawe ile poczekam na pierwsze efekty.


_____________________________________________________________________________________________________________________

RU 3%/1ml codziennie (od 25.02.2016)

Saba gel 2-3/tydzień (od 12.02.2016)

Nizoral 2-3/tydzień (od początku lutego 2016)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Senność odczuwam. Początkowe kilka dni ból prawego jądra. Co do efektów to raz mam wrażenie, że jest lepiej a raz mam rażenie, że coraz bardziej łysieje, ale to dopiero miesiac saby i ponad 2 tygodnie Ru. wszystko przede mną.


_____________________________________________________________________________________________________________________

RU 3%/1ml codziennie (od 25.02.2016)

Saba gel 2-3/tydzień (od 12.02.2016)

Nizoral 2-3/tydzień (od początku lutego 2016)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...