free web hit counter Skocz do zawartości
mallard

Dziedziczenie po przodkach

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku łysienia androgenicznego prawdopodobnie głównym powodem jest genetyka, a właściwie dziedziczenie cechy po przodkach. Jeśli dziadek był za młodu łysy , prawdopodobnie ty też będziesz (podobno dziedziczy się krzyżowo bardziej po dziadkach a nie po rodzicach). Dlatego również na podstawie wyglądu przodków można przewidzieć rodzaj łysienia.

Pytanie które się nasuwa, czy cecha łysienia androgenicznego jest jakoś skorelowana z rodzajem włosa / grubością / kolorem ?

W moim przypadku , mogę pochwalić się że dostałem "w spadku" po dziadku od strony mamy, dany rodzaj włosa - ciemny blond , dość twardy, średnio gruby. Dziadek nigdy nie wyłysiał, ale miał za to tylko zakola.

Czy wobec tego można przyjąć , że wraz z dziedziczeniem danego rodzaju włosa , dziedziczy się również cechę łysienia na tym samym poziomie ? Czy jeśli odziedziczyłem po dziadku takie włosy , to mogę spodziewać się tylko łysienia na zakolach ? Czy nie powinien się obawiać "spadku" od dziadka od strony ojca , który był z kolei raczej łysy , ale miał zupełny inny kolor włosów i inny rodzaj włosa - bardzo cienkie.

 

Jak to jest z tym dziedziczeniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak łysiejesz to daj sobie spokój po kim jak i dlaczego, zajmij się zwalczaniem łysienia.

Nie ma tutaj żadnego sensu w tej genetycznej loterii. Znam ludzi, których ojcowie łysi jak kolano od 26 roku życia, a oni mają tyle samo i max nw 1,5. U mnie w rodzinie łysych oprócz dziadka (po 50 nw 1000) nie było nikogo, a miałem też faze i przeglądałem zdjęcia.

 

Zresztą wystarczy popatrzeć jak ludzie łysieją, jednych pojedzie jak po spażeniu gorącą wodą, a inni mają twarde włosy jak szczota, lekkie zakola i kółeczko 2 cm na środku głowy (nonsesn, ale już lepsze to niż jak szczur po eksperymentach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...