free web hit counter Skocz do zawartości
matt3045

Strupki po HT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W srode minie tydzien od mojego HT (Dr Demirsoy).

 

Normalnie nie podwarzam opinii lekarskich, tym razem chcialbym jednak cos zweryfikowac. Dostalem zalecenia by od 7 dnia po HT, przy myciu zaczac manualnie pozbywac sie strupkow na obszarze biorczym. Mamualnie w sensie np za pomoca delikatniej miekkiej szczoteczki itd, celem jest pozbycie sie wszystkich do 10 dnia po HT. W przypadku problemow zalecono wydluzyc do 15-20min plukanie/namaczanie woda. (Rzekomo dluzsze ich pozostawienie moze zle wplywac na dalsze gojenie).

 

Znajoma mi osoba odradza wszelkiego rodzaju ingerencje, gdyz usuwajac strupki mozna usunac swieze grafty, co mialoby sens.

 

Jak wiemy grafty potrzebuja 7dni by sie zakorzenic, jednak mimo tego konsultant Dr'a D zalecil nie uzywac maszynki do golenia do 4 tyg po, nie widzial jednak problemu w ingerencji w strupki.

 

Prosze o jakies radzy koledzy.

 

Pozdrawiam

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Były badania, sam wklejałem, więc poszukaj na forum. Gojenie trwa bodaj max 10-12 dni.

Po tym okresie grafty są na tyle wgojone, że manualne usuwanie strupków już nie usuwa graftów.

Stąd delikatny masaż nic im nie zrobi, a nawet jest wskazany z przyczyn o których wspomniał ci doktor.

Ja masowałem opuszkami palców przy każdym myciu, gdy strupki są rozmoczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie szukalem i nie potrafie znalezc, mozliwe ze watek wystapil jako info poboczne, albo zostal inaczej zatytulowany.

 

Jak ma sie sprawa strupkow na obszarze dawczym, te juz 5 dnia po HT w kontakcie z recznikiem, ale rowniez i na sucho daja sie recznie wykruszyc (nie zostawiajac sladow krwi). Czy sa jakies przeciwskazania w manualnym ich wykruszaniu w tak wczesnym stadium (od 5 dnia).

 

Pozdrawiam

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No wlasnie szukalem i nie potrafie znalezc, mozliwe ze watek wystapil jako info poboczne, albo zostal inaczej zatytulowany.

 

Jak prawidłwo usunąć strupy pooperacyjne ? - w drugim poscie wkleiłem link do badań.

 

Wynika z nich, że pełne bezpieczeństwo jest w 9 dniu po operacji, a więc trochę wcześniej niż pisałem w poprzednim poscie.

 

Niemniej jednak ja zacząłem masować chyba w 10 dniu opuszkami palców przy myciu, co kontynuowałem w dniach następnych. Odpaść powinny do 14-dnia, może trochę dłużej.

 

Czy sa jakies przeciwskazania w manualnym ich wykruszaniu w tak wczesnym stadium (od 5 dnia).

 

Przeciwskazania ? W najgorszym razie infekcja, jeśli je zdrapiesz, a nie będzie do końca wygojone.

 

Masuj je delikatnie opuszkami i smaruj czym ci tam zalecili. W niedługim czasie wykruszą się same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Lion.

 

Ja nie dostalem zadnego lotionu ani nic do nawilzania, jedynie spray do uzytku co godz (dzis 5 dzien i mam jeszcze polowe).

 

Czy powinienem zaczac to nawilzac?

 

Pozdrawiam

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to bedziesz nawilzać - wlasnie lotionem, zostawiajac go np 2 h na strefie dawczej i biorczej przed myciem - strefie biorczej ofc. dopiero po 7 ym dniu zabiegu, to przyspieszy to czas odpadnięcia strupkow poprzez ich zmiękczanie. czego efektem bedzie ze szybicej odpadna i szybciej skora sie wyrowna...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie relacja panowie, poki co mam za duzo spraw na glowie, przez to tez brak czasu. W tym tygodniu postaram sie to ogarnac.

 

Pozdrawiam

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...