free web hit counter Skocz do zawartości
eryk

Czy branie fina przez miesiąc ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Ru będę miał dopiero za jakiś miesiąc, a włosy mi lecą po samym minoksie. Czy jest sens zaczynać brać fina i po miesiącu odstawiać? Dodam, że ostatnim razem miałem dobre efekty po finie, szybko zauważalne.

Od tygodnia stosuję nizoral krem, ale wątpię w jego skuteczność, a nie chciałbym dalej psuć tego co mi jeszcze zostało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To zależy. Jeśli rozpoczniesz kurację RU, odstawiając jednocześnie fina (choć raczej nie robiłbym tego nagle, lecz stopniowo zmniejszając dawkę), to efekt antyandrogenowy będzie kontynuowany.

 

W końcowym rezultacie, mechanizm działania fina i RU jest podobny - oba mają ograniczać działanie androgenów na mieszki włosowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w początkowej fazie (ok. miesiąc czasu) brania finasterydu ( nie stosuje minoxidilu) może wystąpić wzmożone wypadanie włosów i czy jest szansa , że te włosy w późniejszej fazie odrosną?? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od indywidualnych dyspozycji, oraz tego w jakiej fazie wzrostu masz włosy. Więc tak może takowe wzmożone wypadanie wystąpić, ale te włosy powinny odrosnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie mniej więcej po jakim czasie od momentu brania finasterydu widać poprawę włosów??

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma sens, oba środki działają na zupełnie innej zasadzie. RU blokuje testosteron i jego metabolity (DHT) w skórze głowy w miejscu stosowania, natomiast finasteryd oddziaływuje na Alfa Reduktoze Typu II przez co zmniejsza konwersje testosteronu do DHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...