free web hit counter Skocz do zawartości
majki3

Tydzien po zabiegu. Czy to normalny objaw?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do was Panowie takie pytanie. Jestem tydzień po zabiegu Fue 3300 Graftów. Czy też mieliście takie rwanie, ból w miejscu donoru po kilku dniach od zabiegu?

 

I kolejne pytanie czy to normalne że z tymi małymi strupkami odpadają także te malutkie włoski?

Bo zaczynam się mocno tym martwić że strupki odpadają z małymi włoskami z cebulkami. W klinice mówili mi ze po 10 dniach mogą zacząć juz wypadać ale nie znam się na tym czy powinno to być z cebulką czy nie? Czy poprostu wypadają przeszczepione grafty?

 

Może powinienem zacząć brać coś po zabiegu?

 

Kilka miesięcy temu brałem proscar i rogaine ale powiem szczerze że proscar obniżył tak libido że porażka a rogaine przyśpieszyło wypadanie włosów.

 

Nie chciałem brać żadnej chemii żeby pozniej nie musieć się tym faszerować latami

 

Czy ktoś mi powie czy wypadanie tych włosków razem ze strupkami to normalne? Po tygodniu to powinny te grafty się juz tam chwycić chyba...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przebiega jak należy..

To , że włosy odpadają ze strupkami, jest naturalnym procesem po zabiegu.

Rwanie to już kwestia indywidulana, też miałem ale w miare lekkie i trwało krótko.

Masz poprostu z tyłu 3300 dziór w skórze czyli dużą rane , więc się wszystko goi.

Cierpliwości..

 

Gdzie robiłeś, jeśli można zapytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko w normie. Chociaż najlepiej pisać do kliniki. Gdzie miałeś robione? Wstaw relację


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytania powinny być rozwiewane na miejscu w klinice, co jak gdzie i czego się spodziewać po HT

 

Do pieniędzy to pierwsi, ale coś wyjaśnić to nie ma komu


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem w BHR

Obsługa super ale jako że mój Angielski nie jest perfect i pojechałem tam sam bez niczyjej pomocy to nie wszystko mogłem zrozumieć albo nawet zapamiętać bo po serii kilkuset zastrzyków to naprawde byłem już mocno zmęczony.Plus tego taki że zapisując się samemu nie musimy czekać pół roku na termin bo mi przydzielili tak że czekałem 2 tygodnie na zabieg, a kumpel który był ze mną dostał propozycje że jeśli zdecyduje się na następny dzień to dostanie 20% rabatu. Właśnie wszystko fajnie się goi, nie rozumiem czemu pobierając grafty pierwszego dnia z lewej strony i tyłudziś juz nie mam śladu, natomiast prawą strone głowy mam tak zaoraną że dosłownie dziura na dziurze. Wiem że to zblednie, Najbardziej martwi mnie właśnie że z tymi małymi strupeczkami zaledwie po 7 dniach odpadają włosy i patrze pod lupką i mają one cebulke wiec każdy włos to tylko w głowie dzwoni wyrzucane od 3 do 5 Euro do kosza smaruje psikam tymi wszystkimi preparatami. Tydzien chodze już w tej bandamce, każdy patrzy sie na mnie jak na araba i przygląda czy nie zostawiam gdzieś "plecaka" w sklepie czy na poczcie

Nie wiem czy mogę założyć czapkę z daszkiem czy nie, bo chodzenie w te upały w bandamce to już mnie wykańcza ale gdy widzę jak odpadają włoski z tymi strupkami to ani o tym myśle. Kurcze sam już nie wiem. Relacje zdam krok po kroku bo ciągle robie zdjęcia, na razie próbuje jakoś się wykurować... mimo wszystko ze te strupki juz się wygoiły odłażą od skóry to boje się je zdejmowac i wygląda to fatalnie. Dlatego mówie sobie napisze zapytam chłopaków co o tym sądzą

 

Z góry dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale chyba do Jana polskiego konsultanta możesz napisać maila?

 

Ja robilem w BHR na początku czerwca. Czapkę możesz nosić dopiero jak odpadną wszystkie strupki z przodu (tam gdzie były wkładane grafty). Poza tym jakby Tobie wypadł graft to miałbyś spory krwotok (przerabiałem to ).

Także jeśli mówisz o strupkach z przodu to tak. Będzie to wypadać z włoskami i to faktycznie wygląda jakby była na końcu cebulka, bo jest jaśniejsze, ale ponoć to nie cebulka

 

Mnie robili 1 dnia lewą stronę,a drugiego prawą (czy odwrotnie, nie pamiętam). I też jedną stronę miałem bardziej obolałą. Ale nieznacznie. Generalnie nie narzekałem na ból po przyjeździe do domu.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Nerd napisal stracha moglbys miec jak byc prosto po Ht krwotok --> wypukal by ci te grafty ale po 3 dniu to juz mozesz byc spokijniejszy jesli glowa w cos nie przywalisz to grafty z czebulka nie wypadna ...a po 10 dniach juz jestes safe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że robiąc zabieg w tak renomowanej kilnice nie zostałeś dobrze poinstruowany co do czynności po zabiegu ,zwłaszcza że w bardzo dużej mierze one decydują jaki będzie końcowy efekt.. ja robiąc w dużo tańszej klnice w turcji dostałem wszystko rozpisane na papierze ze szczegółami, plus polski konsultant wysłał mi kopie na mejla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyć się może każdemu, ale pierwsze co to dziwie się, że nie pisze do Jana...

Przecież na wszystko uzyskałby odpowiedź.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w klinice wszystko mi tłumaczono i także dostałem instrukcje wydrukowane dokumenty na przejazd lub lot ze jestem po zabiegu. Tak samo preparaty i leki.Ale Po 2 dniach około 200 zastrzyków to naprawde ciężko było wszystko spamiętać.

Nie pisałem do Jana bo będąc przy okazji w Brukseli załatwiłem wszystko sam. A chyba lepiej zapytać się jak to było z tym u was na żywym przykładzie niż czytać o skutkach lub efektach z kartki lub kobiety z kliniki która sama takiego zabiegu nigdy nie przechodziła.

Zastanwiam się czy nie brać jakichś suplementów na wzmocnienie. Nie chce ruszać z jakąś kuracją po której zaprzestaniu włosy się posypią jak miałem w przypadku Rogaine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napisz teraz do Jana. Na kartce od nich nie dostaniesz każdego możliwego przypadku opisanego. Tym bardziej jeśli uważasz, że dzieje się coś nietypowego.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem cały czas na bierząco z kliniką w kontakcie tylko chciałem zapytać jak to było z tym u was. ciekaw byłem czy te wypadające małe włoski to są właśnie grafty czy nie i czy powinienem się tym martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, bo nie wiem czy mam prawo mieć powody do niepokoju czy nie. Wczoraj minela 7 doba od ht i zauważam że zaczynają mi lecieć grafty. Trochę wcześnie mi się wydaje. W klinice mówili że po ok 14 dniach, w necie widziałem że może to być po ok 10, ale 7 to dość dziwne. Załączam foto, nie jest zbyt wyraźne.

Był ktoś w podobnej sytuacji, że zaczęło sypać się dużo wcześniej niż 2 tygodnie?

Screenshot_2017-12-09-18-03-24.thumb.png.6090f0318118c188223b0881fddcd248.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że możesz mieć nieznaczne wypadanie w tym okresie, nawet wcześniej. Przy każdym myciu coś tam wyleci. To co masz na zdjęciach to nie ma się czego obawiać bo nie ma tzw. mięsa czyli całej tej otoczki. Nie są to grafty a włosy, grafty zostały w skórze. Po takim czasie wielu lekarzy twierdzi że nawet gdyby to był graft to i tak już zdążył "zasiać" włos.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam temat, bo nie wiem czy mam prawo mieć powody do niepokoju czy nie. Wczoraj minela 7 doba od ht i zauważam że zaczynają mi lecieć grafty. Trochę wcześnie mi się wydaje. W klinice mówili że po ok 14 dniach, w necie widziałem że może to być po ok 10, ale 7 to dość dziwne. Załączam foto, nie jest zbyt wyraźne.

Był ktoś w podobnej sytuacji, że zaczęło sypać się dużo wcześniej niż 2 tygodnie?

 

To przecież zwykły włos a nie graf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lecą Ci grafty, tylko włosy Spokojnie, bez paniki - normalny objaw. Za parę tygodni będziesz bardziej łysy niz przed zabiegiem, to też jest normalne. Głowa do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie lecą Ci grafty, tylko włosy Spokojnie, bez paniki - normalny objaw. Za parę tygodni będziesz bardziej łysy niz przed zabiegiem, to też jest normalne. Głowa do góry

Czemu bardziej łysy ? Rozwiniesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...