free web hit counter Skocz do zawartości
dario11

28 lat - łysy łeb :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Krótko o sobie. Zacząłem łysieć gdzieś w wieku 22 lat a od około 2 lat sytuacja stoi w miejscu. Załączam poglądowe zdjęcia. Co do mojego samopoczucia to powiem szczerze ze nie jest tragicznie jeśli chodzi o ten brak włosów. Na brak powodzenia u płci pięknej nie narzekam (chociaż wiadomo z włosami zawsze lepiej) a natomiast chęć przywrócenia włosów wyszła bardziej z mojej strony i zrobiłbym to dla siebie/swojej satysfakcji. Fajnie byłoby mieć włosy znowu.

 

Co do forum to jest to kopalnia wiedzy, dużo osób które faktycznie się zna i bardzo dużo materiałów. Byłem już w sumie nastawiony na przeszczep i dzwoniłem do paru klinik w Turcji (kiepsko gadają po angielsku niestety) i pytałem o koszty/przebieg etc. Teraz jednak, po przeczytaniu z 60 stron (czyli pewnie jakieś 1% forum) doszedłem do wniosku, że chyba nie nadaje się na przeszczep. Raz ze nie stosowałem nigdy żadnych preparatów farmakologicznych (no raz minoxidil przez miesiąc i co ciekawe sporo włosów mi odrosło) a dwa ze obawiam się zepsuć sobie tego co mam. Nie chce załatwić się do końca życia stosowaniem ostrych kuracji lekami a dwa że musiałbym przez 3 miechy chodzić z zaczerwienioną głową w robocie a na moim stanowisku to niestety odpada. Ponad to Dr Maral powiedział, że muszę mieć miniumum 3 tygodniowe włosy żeby poddać się ocenie przed przeszczepem. To też jest słabe bo będę przez te 3 tygodnie wyglądał tragicznie.

 

Panowie, myślicie że można spróbować w moim przypadku z jakąś kuracją farmakologiczną (byłem u takiej starszej babuszki dermatolog i dowiedziałem się tyle, że dobrze wyglądam a skutecznej terapii nie ma - ale babeczka poczciwa)? Czy jest juz absolutnie za późno na leki dla mojej łysej glacy?

 

Hajs na przeszczep mam, tyle że zachodu z tym jest co nie miara i nie wiem czy gra jest warta świeczki.

 

Pozdrawiam was i czekam na męską poradę

Dariusz

IMAG0224.thumb.jpg.5822aa32b1824204a1b3a6fa90dfda49.jpg

IMAG0223.thumb.jpg.d43f47d7b5cd98c8ab3f761e89ae307a.jpg

IMAG0222.thumb.jpg.756961ff3cf20d68e926bf790c8b7e01.jpg

IMAG0221.thumb.jpg.18463023677931053e2f7cbabaec90d3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce załatwić się do końca życia stosowaniem ostrych kuracji lekami

O jakich "ostrych kuracjach" piszesz?


Moje rady i opinie należy traktować, jako pierwszej przypadkowej osoby z internetu i nie podejmować na jej podstawie decyzji dot. leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpisales na wszystkie pytania;) nie potrzebujesz żadnej kuracji i żadnego przeszczepu tylko ciesz się życiem i wyglądem takim jaki masz bo inny Ci potrzebny nie jest.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce załatwić się do końca życia stosowaniem ostrych kuracji lekami

O jakich "ostrych kuracjach" piszesz?

 

Mam na myśli chociaż finasteryd, zmienia on gospodarkę hormonalną i nie chciałbym aż tak bardzo w to ingerować. Już prędzej uderzyłbym w stronę naturalnych leków które mogą zredukować poziom DHT. Po prostu nie chciałbym mieć włosów kosztem łykania dziennie kilku tabletek, smarowania głowy minoxidilem i tworzeniu fryzury przy użyciu nanogenu. Wyobrażałem sobie przeszczep jako szybki zabieg który robię i ewentualnie wracam do niego po kilku latach - wiem - byłem w błędzie ale czytając kilka postów waszej ekipy od razu się ogarnąłem.

 

Btw. dostałem info od nastepnej kliniki że muszę mieć włosy co najmniej 2 tygodniowe żeby poddać się ocenie do przeszczepu ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku raczej mikropigmentacja - efekt natychmiastowy. Szczególnie, że z goleniem głowy już jesteś zaznajomiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za słowa otuchy. Byłem właśnie na browarze i chyba odpuszczam robienie włosów na razie - nowa dziara sama się nie zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz napisać co to za stanowisko w którym "czerwona głowa" aż tak bardzo przeszkadza ? W sumie i tak odrzuciłeś wszystkie opcje więc nie wiem czego oczekujesz bo chyba nie tego, że nic nie robiąc odzyskasz włosy, a naturalne specyfiki typu saw palmetto to możesz sobie odrazu odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a możesz napisać co to za stanowisko w którym "czerwona głowa" aż tak bardzo przeszkadza ? W sumie i tak odrzuciłeś wszystkie opcje więc nie wiem czego oczekujesz bo chyba nie tego, że nic nie robiąc odzyskasz włosy, a naturalne specyfiki typu saw palmetto to możesz sobie odrazu odpuścić.

 

Pewnie, że mogę napisać. Wykładam na uczelni i chcąc nie chcąc jestem narażony na spojrzenia. PK nie wybacza błędów. A co do dalszej części to chciałem się przywitać bo trochę się tego forum naczytałem i niejako przedstawić ekipie. Jest szansa, że za jakiś czas rozważę ponownie przeszczep ale póki co zdecydowałem się odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...