free web hit counter Skocz do zawartości
xrav82

BMR - anemia a wypadanie włosów - test dolnej powieki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest tu ktoś, kto niewiadomie jadl ponizej BPR? ... tzn BMR - coś mi się pokręciło

 

-- 02 lut 2017, 20:26 --

 

ooops chodziło o BMR , literkami się źle wcisnęła.

 

BMR - czyli minimalne zapotrzebowanie człowieka na energie zakładając, że leży przez cały dzień spokojnie nic nie robiąc

średnio dla ludzi wynosi ono 1500 kcal - czyli zapotrzebowanie takie, żeby organizm sam się nie zjadał i żeby nie było strat - żeby każda komórka była dożywiona

 

przez rok nieświadomie jadlem za mało węglowodanów i moja podaż energetyczna dziennie nie przekraczała 1000 kcal

a moje właściwe zapotrzebowanie to ponad 2000 kcal

 

Czy ktoś z Was na to zwracał uwagę. Bo to się kwalifikuje jako niedożywienie, a przez to mogą wypadać włosy

 

Co ciekawe u mnie niedożywienia nie widać jednoznacznie po wynikach badań krwi - dziwne. Spadły jedynie erytrocyty, ale pół roku temu robiłem też morfologie i było OK

 

-- 02 lut 2017, 21:38 --

 

i znalazłem przyczyne wypadania wlosow u mnie - anemia ...mam nawet blade powieki gdy odwine nie sa czerwone - tzn mala kreska czerwona

 

to pięknie...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OD TYGODNIA ZACZYNAM NORMALNIE JESĆ I WŁOSY MI ODRASTAJĄ - teraz zaczynam widzieć powoli zmianę

 

JESTEM NA SIEBIE WSCIEKLY A ROBLEM W LICPU MORFOLOGIE I BYLA OK - WIDOCZNIA BADANIA NIE ZAWSZE ODDAJA TO CO SIE DZIEJE W CIELE

 

ALE JESTEM NA SIEBIE WSCIEKLY

JESZCZE SIE OKAZE ZE WSZYSTKIE KOMPLIKACJE PO OPERACJI TO EFEKT NIEDOZYWIENIA

 

RADZE WAM ZWRACAC UWAGĘ NA ILOŚĆ I JAKOŚĆ WĘGLOWODANÓW - TO JEST BARDZO WAŻEN

 

 

DOBRY TEST TO TEST DOLNEJ POWIEKI - ODWIŃCIE JĄ - JEŚLI NIE JEST CAŁA ŻYWO CZERWONA, TO MACIE DODATKOWO (SPOTĘGOWANE) WYPADANIE WŁOSÓW Z POWODU ZŁEGO ODŻYWIANIA / NIEDOŻYWIENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...