free web hit counter Skocz do zawartości
centurion

36 lat NW3-A, czy FIN ma sens w tej sytuacji? Czy HT?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Czołem (dużym!) Panowie!

 

W kilku słowach o sytuacji:

rocznik 1980, łysienie zaobserwowane już w wieku 17 lat. Od dziecka duże czoło i w ogóle duża głowa (kupić bejsbolówkę to zawsze było dla mnie wyzwanie, bo rozmiary przeważnie za małe )

Jak widać choroba nie postępuje bardzo agresywnie, ale wku***wia od lat.

 

Obecnie od ok 6 lat loxon 5%, Nizoral 3 x tydzień, witaminy z różnymi przerwami: biotyna, cynk. Mniej więcej w wieku 24-25 krótka przygoda z finasterydem (dzielony proscar). Szybko odstawiony ze względu na kolosalny spadek potencji, libido.

 

Prośba o radę do doświadczonych użytkowników FIN'a: czy w mojej sytuacji jest sens brania? Sporo czytałem różnych doświadczeń i wnioskuję, że na poprawę frontu (język już niemal nie istnieje) w mojej sytuacji nie mam co liczyć. Ale może się mylę? Wydaję mi się, że obecnie łysienie nie posuwa się w kierunku wyższych NW, ale pewności oczywiście nie mam co czas przyniesie.

 

Bardzo mocno rozważam przeszczep (FUE) . Rozmawiam już z kilkoma klinikami.

Szczerze mówiąc, to najtrudniejsza decyzja przed jaką w życiu stanąłem (też tak mieliście?). Obawiam się kupić ten bilet w jedną stronę... Ale marzenia o w miarę bujnej grzywie nie ustępują

 

Będę wdzięczny za wszelkie rady i wskazówki. Doświadczenie w tym temacie to podstawa, a jest tu Was wielu bardzo doświadczonych.

 

FOTO:

 

Dysk googla:

https://drive.google.com/drive/folders/0B1OrLa_VUcCjRVl2UDN5WEs4Qlk?usp=sharing

 

 

vnRfpcEz1uSKRW5EwvwVKhz90NKdN6Te1UsVSV_OModiBb3iyhp11Q1wRFO8a-dkvibYnOvfWsdJOI8=w1617-h947

 

CoVVzsF75a_NYy1YsBAuCGJze4djnsf4C6zjly4eha1-4Zop8ZEcFDzrIQlepScZHSnwcbItAHffaiw=w1617-h947

 

nSPk1ez-r5IEeFbZEgYlZ-OSWRPkE7UECcwnraZcCUpRQw5xty2ZKRmx9eEavCfiNOByXEY4wHB3wrs=w1617-h947

 

McHpGhcvTdfE2kddKh6rwtyypgFiCzFjTPVqbPpH6Ikl0O_zDGQdFeDmQgi0UXYfGHoHrzXC6mSxJFY=w1617-h947

 

IcO68sL8SIl1q6LNpznckQn4bCAC2RenNSkplyxfAlCHxONSh-DHjbRQAYqLI33oEqX-RJAHWfwl9CQ=w1617-h947

 

9lLfgovDhPaQPwUR3lKH7Wds_e4gvNX_YVRXJ-qdH31WR8oIVnm8JvHJTI2T8VFppeU2KbeRqHezqM8=w1617-h947

 

S8P4kQZ5NIZB7NWOwanCmXEgBO39KNaFXgOcxr2rRLvcK8lMDZLIs7gtnWuzSMzEr8g0WRTPzUXrz6M=w1617-h947

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twój wiek i to, że nie sypie Ci się tył i góra - zrobiłbym ht.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrząc na Twój wiek i to, że nie sypie Ci się tył i góra - zrobiłbym ht.

 

Właśnie bardzo intensywnie się nad tym zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrząc na Twój wiek i to, że nie sypie Ci się tył i góra - zrobiłbym ht.

 

 

potwierdzam


hair mogged baldcel

 

giphy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fin utrzyma te włosy co masz ale przecież miałeś słabe libido po nim.. przeżyjesz to i bedziesz go brał? bo raczej fin nie odzyska Ci przodu


hair mogged baldcel

 

giphy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fin utrzyma te włosy co masz ale przecież miałeś słabe libido po nim.. przeżyjesz to i bedziesz go brał? bo raczej fin nie odzyska Ci przodu

 

Kombinuję tak:

 

minęło już 12 lat od tamtej próby z finem. Wtedy też leczyłem się endokrynologicznie - nadczynność tarczycy.

Teraz już od lat nie biorę leków na tarczycę. Może tym razem organizm by inaczej zareagował. Potencji również już naturalnie nie mam takiej jak 12 lat temu. Jednak z uboków to nie tylko o potencję się boję. Bardziej obawiam się innych, o których się naczytałem... z problemami z wątrobą włącznie. Boję się wdepnąć w problemy...

 

No właśnie czy przód w takim stanie jest w ogóle możliwy do odzyskania na finie? Wydaje mi się że to mrzonki, ale może macie inne doświadczenia?

 

No a z drugiej strony jeśli bym się już ostatecznie zdecydował i zrobił HT to pewnie fin zapewnił by mi ogólnie dobry wygląd na lata bez obawy o powiększanie NW. Tylko te uboki... Ku****. Dlatego to taka ciężka decyzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepiej przeszczep i dut co 3 dni takie jest moje zdanie.

 

Raz na 3 dni - takiej opcji nie rozważałem. Ale jaką ilość wg Ciebie? Brałeś może w takiej częstotliwości? Sądziłem, że taka częstotliwość to za mało, ale w sumie o DUCIE za dużo nie studiowałem (znacznie więcej o finie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dutem jest tak, że dłużej siedzi w organiźmie nie 12h jak fin tylko 2 tygodnie, ale też dłużej się rozkręca moim zdaniem jest to główny powód mniejszych skutków ubocznych, które są i tak mniejsze jakbyś brał go codziennie, a biorąc go co 3 dni masz zbliżoną skuteczność do fina, a nawet większą z mniejszymi skutkami ubocznymi lecz i tak nie masz co liczyć na odrosty na zakolach jedynie utrzymasz to co masz, a i w przyszłości nie będziesz miał problemów z przerostem prostaty bo to lek na to jest poczytaj sobie jeszcze tą stronkę: http://www.twinshairloss.com/dutasteride.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z dutem jest tak, że dłużej siedzi w organiźmie nie 12h jak fin tylko 2 tygodnie...

Też tak bierzesz, co 3 dni? Jeśli tak, to po jakim czasie zauważyłeś pozytywny wpływ na włosy i czy miałeś jakieś uboki?

 

Avodart czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na Twoja historie jestes bardzo dobrym przykladem do ht. Praktycznie bez kuracji przez pol zycia posypalo Ci sie tylko nw 3 a reszta trzyma sie idealnie.

Przodu nic poza ht juz nie odzyska wiec w zadne minoxy czy inne badziewia sie nie baw. Chcesz miec grzywke to tylko ht. Co do decyzji to jest ona cholernie ciezka i z uplywajacym czasem oraz zdobyta wiedza/doswiadczeniami coraz ciezej do podjecia.

Jezeli zdecydujesz sie na to, wtedy rowniez poroponowalbym duta co 4 dni i powinno byc git na lata. Jezeli cos sie bedzie dzialo z czasem na niekorzysc to zawsze bedziesz mogl pomyslec o dodaniu RU badz CB a fin/dut z CB/RU to praktycznie zatrzymanie stanu w Twoim wolnym lysieniem powinienies miec na amen.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minoxa od dłuższego czasu chciałem już odstawić. Obawiam się tylko jakiegoś szoku dla organizmu i od kilku miesięcy przeszedłem na dawkowanie 1 x dziennie.

Jak myślicie, odstawić go już całkowicie czy zmniejszać dawkę jeszcze stopniowo?

 

Nigdy też jeszcze nie badałem u trychologa czy to na pewno jest androgenówka u mnie (tak się łudzę )

Ale nie ma się co łudzić bo chyba na 99,99 % to jest to, nie? Typowy wzór.

 

Rozmawiam z kilkoma klinikami HT i jedno się chyba potwierdza, co pisaliście tu często, że Koray Erdogan przesadza z ilością graftów. Na podstawie zdjęć wyliczyli mi 4000.

No chyba to przesada w mojej sytuacji? Tzn na pewno wyglądało by to wspaniale, ale trzeba realnie podchodzić do sprawy. To przecież ok połowa donoru.

Inni liczą 2700-3000, 3000-3500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed ht minoxa i tak na miesiac bedziesz musial odstawic a po zabiegu tez jakis tam okres czasu nie wolno,wiec jezeli nie stosujesz go we wlosy tylko lyse miejsca to mozliwe,ze wiele sie nie posypie. 1x dziennie wciaz dziala ok moze sprobuj co 2 pozniej co 3 dzien i z czasem rezygnuj calkiem. Rowniez podejmujac sie ht musialbym z niego rezygnowac a stosuje go tylko w lyse zakola wiec nawet jak mi trzyma tam z 50 wlosow to na korzysc bedzie jak przed zabiegiem wypadna.

Androgenowka. 99% lysiejacych sie tu nie badalo, bo nie ma takiej potrzeby. To widac golym okiem najbardziej popularna chorobe utraty wlosow masz.

Moim zdaniem Koraya przesadza w wiekszosci wypadkow o te 500graftow. Mysle,ze robi sobie tez tak na wyrost,zeby miec je do dyspozycji. Upchanie dobrej gestosci na przod z niezla linia to jego najwiekszy as w rekawie. Stad jak masz kase i widzac ,ze lysienie przebiega tak jak przebiega nie rezygnowalbym z jego kliniki. Ewentualnie mozesz mu odpisac, ze jestes obeznany w temacie i chcialbys 3500graftow poswiecic na ten obszar ,bo reszte chcialbys zostawic na przyszlosc...

Jezeli sie nie zgodzi plus 4000graftow bedzie za duzo Twoim zdaniem finansowo oraz donorowo to rozwazysz inna klinike. Z drugiej strony masz spory obszar do pokrycia w tym cala linia wiec 3500 moim zdaniem to minimum,zeby to fajnie wygladalo...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed ht minoxa i tak na miesiac bedziesz musial odstawic

 

Dzięki za wskazówki!

A który lek z dutem konkretnie polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avodart, ja już nie używam brałem codziennie i na początku lekki dziwny ból w jądrach, po roku brania nie było żadnych uboków, ja jestem po ht więc już nie biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jestem po ht więc już nie biorę.

Dzięki za radę!

Właśnie przeczytałem cały Twój wątek o przeszczepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...