free web hit counter Skocz do zawartości
centurion

Który lek z FIN'em? Jest ich mnóstwo. Czy to bez znaczenia?

Rekomendowane odpowiedzi

Lista leków zawierających finasteryd jest bardzo długa:

 

https://www.lekinfo24.pl/opis-leku/l,fi ... d,746.html

 

Poza tymi dedykowanymi na włosy (1mg) reszta jest 5mg.

 

Zdecydowałem się na kurację 12 miesięczną finem.

Jestem właśnie po rozmowie ze swoim lekarzem rodzinnym i on sam od razu stwierdził, że nie ma sensu przepłacać i kupować te 1mg.

Jego zaufana aptekarka ma dla mnie przygotować w formie jakichś opłatków porcje zawierające 1/5 tabletki 5mg.

Ma kilkadziesiąt tabletek rozdrobnić dokładnie w moździerzu wymieszać i przygotować stosowną ilość opłatków.

 

Czy z całej tej listy leków zawierających 5mg finasterydu wybór konkretnego ma jakiekolwiek znaczenie? Czy to wszystko jest identyczne?

Na forum największą popularnością cieszy się chyba proscar, ale czy jest jakiś konkretny powód ku temu?

Ceny wszystkich 5mg są porównywalne.

 

Kuracja z receptą na rok wyjdzie z 5-6 zł

W porównaniu do ok 2500 zł przy propecji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Znaczenie ma tylko praktyczne.

Niektóre tabletki są fizycznie większe (więcej wypełniaczy) a inne mniejsze.

Wypełniacze co prawda nie mają znaczenia, ale te większe się po prostu łatwiejsze kroi na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aptekarka podjęła się zmielenia i podzielenia wszystkiego na równe części w formie jakichś płatków (jeszcze nie wiem jak to ma wyglądać).

 

Takie podejście wydaje mi się znacznie lepsze niż dzielenie tabletki na części. Przy tym dzieleniu zachodzi dużo większe prawdopodobieństwo uzyskania nierównych dawek finasterydu.

 

Nie spotkałem się jednak tu na forum żeby ktoś właśnie mielił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o leki z finasterydem, to ludzie staraja się kupować proscar. Lek jest tani i jedno opakowanie starcza na pół roku

Natomiast z mieleniem jest za dużo zachodu, szybciej i przyjemniej jest podzielić tabletkę na 4 części

No i jest jeszcze kwestia świerzości finasterydu...

 

PS. Weź pod uwagę że jeżeli sam nie robisz tych "opłatków", to nie możesz być pewien co tam jest.

Osobiście nie ryzykowałbym brania placebo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...