free web hit counter Skocz do zawartości
Kordian95

Intensywne łysienie [22 lata]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od około pół roku intensywnie wypadją mi włosy. Jestem pewien że grubo ponad 100 dziennie (50 wyciągne z grzebienia i 50 wypadnie przy myciu, nie mówiąc już o tym że włosy widze na każdym kroku). Do lutego miałem bardzo cięzki i wymagający semestr, który bardzo mnie stresował. Mamy teraz środek maja, a stan moich włosów się nie polepszył. Jak lecą tak leciały. Czy to możliwe że moje łysienie androgenowe zaczęło się tak szybko i tak intensywnie? Po jednej stronie głowy mam nie tylko zakole, ale ogólnie dużo mniej włosów - widać wielką różnice.

 

Od około dwóch/trzech miesięcy biorę:

- Prostatan x 2/ dziennie

- Revalid x3 / dziennie

- Dermena gel

- od przyszłego teygodnia będę brać Meno-Aktiv x1 / dziennie

Stosowałem również jantar wcierke, ale brak większych efektów. Myślicie że to może mi coś pomóc? Kiedy moge się spodziewać odrostów/spowolnienia łysienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, najlepiej będzie jeśli zamieścisz jakieś zdjęcia, pomogą nam ocenić sytuację.

Po drugie, kuracje masz bardzo słabą, jeśli to co Cię trapi to łysienie androgenowe to taką kurację raczej możesz o kant dupy rozbić

Po trzecie, poczytaj forum, zdobądź chociaż minimalną wiedzę w temacie. Masz tu wiele przydatnych informacji na wyciągnięcie ręki, wystarczy poczytać

Po czwarte, witaj na forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mogłem dodać zdjęcia od razu. I czytam, ale jak widać ciągle za mało skoro mam słabą kurację. Wcześniej widziałem na innym forum że kuracja prostatanem może być skuteczną, więc chciałem sprawdzić. A przy czytaniu, prośba o ocenę tego co robie zawsze jest pomocna, tako bym nawet nie myślał że robię coś źle, a teraz proszę, już zwątpiłem

a.thumb.jpg.29dac871c9810c215016382b4a68d99b.jpg

b.jpg.2822891da316805b83a4aa4c2e0a98e1.jpg

c.thumb.jpg.ebe6b215fd2bb5717f0fef8f6caa97d6.jpg

d.thumb.jpg.6cc895bfb77f0a561c2e279559fb6f5d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to łysienie androgenowe. Jak wygląda sytuacja z tym w rodzinie? Ta kuracja, którą podałeś sprawdziłaby się na takie zwykłe wypadanie włosów spowodowane jesienną aurą czy coś. I wtedy spokojnie dobra dieta/suplementy diety, jakieś ziołowe wcierki czy witaminki lajtowo powinny pomóc.

 

W sytuacji kiedy mamy do czynienia z łysieniem androgenowym, taka podstawowa kuracja powinna wyglądać następująco:

 

bloker DHT + stymulator + coś przeciw zapalnego.

 

Bloker dht to np. finasteryd lub dudasteryd

Stymulator np. minoxidil (chociażby Loxon)

Coś przeciwzapalnego to np. ketokonazol.

 

Poczytaj o tych rzeczach, blokery DHT mogą ale nie muszą wywoływać skutki uboczne, gdyż zażywając je ingerujemy w gospodarkę hormonalną naszego organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obaj dziadkowie łysi, a ojciec pozbył się mieszków włosowych na własne życzenie ale prawdopodobieństwo jest spore skoro dziadkowie wyłysieli w sposób charakterystyczny

 

-A może znasz jakiś lek który zawiera finasteryd i jest eknonmicznie go brać i wygodnie dzielić? Słyszałem że dzieli się te co zawierają 5, na 5 porcji. Ale chciałbym poczytać o jakimś konkretnym preparacie.

-jeśli chodzi o ketonozal, to dobry będzie szampon np.nizoral?

-i mam jeszcze pytanie co do loxonu, wiem że cała kuracja musi być ciągła (tak samo jak przy finastrydzie), ale czy po jakimś czasie moja skóra nie przyzwyczai się do loxonu i ten cały odrost (ewentualny) nie wypadnie? Czytałem że działa przez około rok, a później już koniec ;/

 

Może któs zna lekarza w Warszawie/Kielcach który mógłby wypisać receptę na te leki bez większego problemu? Za taką informację teżbym był wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do fina to Proscar, jedna tabletka zawiera 5mg substancji czynnej także można sobie normalnie dzielić.

Jeżeli chodzi o szampony z ketokonazolem to właśnie Nizoral lub Zoxin Med. Ten drugi jest trochę tańszy i wydaje się, że mniej wysusza skóre głowy i włosy nie są takie sianowate.

Co do minoxa to ciężko powiedzieć, są tutaj użytkownicy, którzy używają go już kilka/kilkanaście lat i dalej utrzymują swoje włosy na zadowalającym poziomie. Jedno jest pewne, minoxa najlepiej stosować wraz z blokerem.

No i dbaj o skórę głowy, poczytaj sobie jeszcze o olejku emu i o saba gel. Warto to też dodać do kuracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...