free web hit counter Skocz do zawartości
Tomek4188

Łysienie 25 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczołem łysieć od dwóch lat. Na początku poszedłem do dermatologa , która przepisała mi tylko cynk i loxon 2 % . Pózniej poszedłem do trychologa i miałem robioną mezoterapię . Zokola cały czas się powiększają i już nie wiem sam co mam zrobić . Jak z tym zacząć walczyć ?

IMG_20170621_173836.thumb.jpg.90c9e1cfa4139b5ce01a040c49c7bb7c.jpg

IMG_20170621_173833.thumb.jpg.76365164fd64c0bd22dc0a5daa735315.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety niewiele będę w stanie Tobie pomoć. Póki co sam zaczynam eksperyment ale z tego co czytałem to im wcześniej sie zacznie tym lepiej. Poczekaj na opinie kolegów z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam, że nie chce cie wprowadzić w błąd. Generalnie kuracje dostosowuje sie do stopnia agresji z jaką postępuje łysienie androgenowe. Próbowałem zacząć delikanie olejami, suplami, ziołami i minoxem ale niestety to chyba bedzie za mało. Zdecydowałem się spróbować dodać flutamid do minoxa około 1-2% stężenia nie więcej i dutasteryd 0.25mg (tj pół tabletki Avodartu) co 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej na początek jakiś bloker i minox, ale nie 2% tylko 5%. Avodart jest raczej niepodzielny nie wiem jak chcesz dzielić tabletkę no i szampon typu nizoral co 3-4 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Avodart jest kapsułką miękką w której otoczce znajduję się m.in. żelatyna i glicerol. Dzieląc takie tabletki niszczymy otoczkę leku i możemy zaburzyć prawidłowe uwalnianie substancji czynnej.

 

Zresztą w ulotce jest napisane:

Kapsułki należy połykać w całości, nie należy ich rozgryzać ani otwierać, ponieważ kontakt z zawartością kapsułki możne powodować podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i gardła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od blokera- proponowalbym zew i wew. Jezeli nie chcesz dwoch to wtedy pozostan przy wewn.

Zew blokery RU 58841 lub CB-03-01

Wew blokery finasteryd badz dutasteryd

Mysle, ze minox tez by sie tu przydal i nie ma co wiele za i przeciw rozwazac, bo stan sredni a moglby cos jeszcze przywrocic.

Szampon z ketokonazolem

Witaminy- biotyna, cynk.

Reszte znajdziesz na forum, wyrazilem tylko swoja opinie wiecej dowiesz sie w poszeczegolnych tematach. Ostateczna decyzja musi nalezec do Ciebie co zaczniesz uzywac wiec zaponaj sie z efektami ubocznymi kazdych ze srodkow.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie można zamówić blokery RU 58841 lub CB-03-01? I jak się je stosuję ?

Minoxa kupić 5% ?

 

Minoxidil może Ci przepisać dermatolog. Jak na NFZ to się opłaca iść ale prywatnie już nie bo za samą wizytę zapłacisz więcej niż lek wart. Bez problemu Minoxidil 5% kupisz na e-bay'u, allegro oraz w wielu sklepach internetowych. Oficjalnie Minoxidili 5% jest w Polsce dostępny na receptę.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje narazie Polaris Nr-07 i ma w składniku minoxidil 5% i biorę jeszcze Ha-Pantoten i cynk i się zastanawiam czy jakiegoś blokera wewnętrznego jeszcze nie dorzucić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...