free web hit counter Skocz do zawartości
Petro

Osocze bogatopłytkowe- ocena zabiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po przerwie od forum! Ciekawi mnie Wasze zdanie w kwestii sensu wykonania zabiegu polegającego na przygotowaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. W tym celu pobierana jest krew, która poddawana jest odwirowaniu w specjalnej wirówce. Ceny zabiegów wahają się do kilkuset złotych do nawet 2500 zł, natomiast optymalny zabieg to rejony 1200- 1500 zł (tak przynajmniej twierdzi lekarz, z którym rozmawiałem). Lekarz, w którego klinice rozważam ten zabieg uważa, że jest to rzecz rewolucyjna i rewelacyjna. Pytanie czy tak w rzeczywistości jest. Czy jest może ktoś na forum, kto miał wykonywany ten zabieg? Jakie są przeciwwskazania? Jakie efekty? Czy gra warta świeczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest żadną rewolucją. W wielu klinikach dodają to jako gratis do przeszczepu włosów.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem czy w kontekście wysokiej ceny zabiegu ma on w ogóle sens, a jeśli tak to w jakich przypadkach ma on sens oraz na jakie efekty można liczyć, a o jakich należy raczej zapomnieć?

 

1200- 1500 zł to duże pieniądze, pytanie zatem czy warto.

 

A może ktoś z forumowiczów ten zabieg miał wykonywany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może w ostatnim czasie poddał się temu zabiegowi? Wrażenia? Efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija rok od mojego zabiegu. Nie widzę poprawy, ale może dlatego, że kosztował mnie jedynie 300zł, a nie 1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...