free web hit counter Skocz do zawartości
sep66

Łysienie 22 lata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 22 lata, od zakończenia szkoły średniej zauważyłem, że zaczynam łysieć. Na początku delikatnie, nie wgłębiałem się w temat i używałem jakichś szamponów zakupionych w aptekach, byłem na kilku wizytach u dermatologa, który polecał jakieś witaminy, ale jest i tak coraz gorzej. Źle zaczęło to wyglądać około rok temu, wtedy już intensywnie zaczęły wypadać mi włosy, być może przez zbyt duży stres. Jestem kompletnie zielony w tych sprawach i nie mam pojęcia co z czym się je. Nie wiem co mam z tym zrobić, czy wykonać przeszczep czy na razie bez drastycznych kroków zacząć się leczyć. W mojej rodzinie nikt nie jest całkiem łysy, ojciec ma rozrzedzone włosy i lekki placek na czubku. Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś mi powie jak mam zacząć z tym walczyć.

 

Dołączam zdjęcia

http://i65.tinypic.com/jtxfl5.jpg

http://i67.tinypic.com/2prtsfb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać ,że korona przerzedzona.. no co Ci moge polecić jako ,że sam hobbystycznie uprawiam ten sport aby utrzymać na łbie to co mam.. najlepszym wyjściem będzie finasteryd który na ten obszar moze dobrze zadziałać no i szampon z keto czyli zoxin med.. na razie w minoxa bym się nie ładował i zobaczył przez pierwsze 8 miesięcy co daje finasteryd od razu nie kupuj jakiegoś nezyru czy propecia bo to wszystko to samo.. polecam jakiś tani finasteryd typu finasterydStada który kosztuje 30 zł albo popatrz tu na forum ludzie sprzedają proscar i wtedy spróbuj bo jeszcze jest o co walczyć a lepiej nie czekać zanim będzie łyse kolano i potem pozostanie tylko maszynka albo peruka


hair mogged baldcel

 

giphy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę spróbuję tego co mi poleciłeś, odezwę się za kilka miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Po wizycie u dermatologa zacząłem stosować Nezyr i biotynę, biorę je już ponad 1,5 miesiąca i dopiero teraz zaczynam stosować Loxon 5% i mam co do tego pytanie, czy warto brać Loxon, bo co do niego widziałem różne opinie, czy może polecacie jakiś inny lek? I czy Loxon stosuje się na suchą czy mokrą głowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze Ci radził, żeby loxonu nie stosować na początek, być może wystarczająco dobrze podziała na ciebie szampon z ketokonazolem i finasteryd. Po co masz się uzależniać niepotrzebnie od leku, który w długoterminowej perspektywie może niszczyć Ci serce oraz dodatkowo wydawać wcale niemałe pieniądze. Dodatkowo musisz stosować na całkiem spory obszar. Loxon się stosuje na suche włosy lub lekko zwilżone (po wytarciu ręcznikiem). I są jego tańsze odpowiedniki. A jak chcesz koniecznie minoksydyl, to bym radził ci chociaż mniejsze stężenie (2%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...