free web hit counter Skocz do zawartości
Jumper

[Minoxidil] Skutki odstawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie. Jakie są skutki odstawienia minoxa?

Lałem na zakola oraz przedni czubek głowy minoxidil przez około 15 miesięcy dwa razy na dobę.

Następnie przez 3 miesiące raz na dobę.

Po czym odstawiłem go kompletnie. Przyjmując codziennie 1,25mg finasterydu.

Teraz minęło już półtora miesiąca od odstawienia i jedyne co zauważyłem to delikatnie rzadsze zakola.

Większego wypadania włosów nie zauważyłem.

 

Moje pytanie bierze się stąd, że byłem ostrzegany/czytałem, że stosowanie minoxidilu do droga w jedną stronę i po odstawieniu stan włosów wraca do poprzedniego, albo jest nawet gorzej(w moim wypadku najprawdopodobniej narazie nie jest). Przerobił to ktoś na własnej skórze głowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij w watek Minoxilid wykresy badania na poczatek watku - masz wykres stosowanie minoxa z finem i bez widac ze po odstawieniu wlosy wypadna stan sie nawet pogorszy (masowa zmiana cyklu zycia wlosa ) i potem wroci do naturalnego poziomu - czyli do poziomu zgodnego z Twoim tempem lysienia w tym okresie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawialem kiedys minoxidil i zadnego pogorszenia nie zauwazylem (choc trzeba zaznaczyc, ze stosowalem wtedy bardzo mocna kuracje, to raz, a dwa - prawdopodobnie minoxidil nie przynosi mi znacznych korzysci poza pewna poprawa jakosci wlosa tj. pogrubieniu). Natomiast modelowo jest tak, ze po paru miesiacach od odstawienia wlosy powinny leciec garsciami. Nie jest mozliwe, zeby minoxidil lysienie przyspieszyl. Bedziesz mial taki stan, jaki mialbys gdybys z wlosami nie robil nic (stad mylne wrazenie, ze nastepuje przyspieszone lysienie po odstawieniu) plus w razie nieuzywania blokera lysienie bedzie postepowac.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...