free web hit counter Skocz do zawartości
Chcoke

Czy ketokonazol ma skutki uboczne?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Czy ketokonazol ma jakies skutki uboczne? Jezeli tak to jakie i po jakim czasie mozna ich sie spodziewac i przy jak czestym stosowaniu ketokonazolu?

 

Np. czy uzywanie tego w szamponie zle wplywa na serce? Albo jak widze poprawe i odrosty wlosow to jak odstawie to po paru miesiacach to wlosy znow zaczna sie sypac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ketokonazol stosowany w szamponie (jak Nizoral) nie ma działania systemowego.

 

Nawet stosowany w 2% kremie, nie powoduje jego akumulacji w krwiobiegu:

Ketoconazole Cream - Clinical Pharmacology

 

When Ketoconazole Cream, 2% was applied dermally to intact or abraded skin of beagle dogs for 28 consecutive days at a dose of 80 mg, there were no detectable plasma levels using an assay method having a lower detection limit of 2 ng/mL.

 

After a single topical application to the chest, back and arms of normal volunteers, systemic absorption of ketoconazole was not detected at the 5 ng/mL level in blood over a 72-hour period.

 

Two dermal irritancy studies, a human sensitization test, a phototoxicity study and a photoallergy study conducted in 38 male and 62 female volunteers showed no contact sensitization of the delayed hypersensitivity type, no irritation, no phototoxicity and no photoallergenic potential due to Ketoconazole Cream, 2%.

Źródło: http://www.drugs.com/pro/ketoconazole-cream.html

 

 

Mogą być teoretycznie lokalne skutki uboczne, takie jak np zaczerwienienie skóry, czy linienie, ale to rzadkość.

 

Szerzej o tym tutaj:

http://www.hairtodaytheretomorrow.com/ketoconazole-shampoo-hair-loss/

http://www.netdoctor.co.uk/medicines/skin-and-hair/a7913/nizoral-dandruff-shampoo-ketoconazole/

 

 

Natomiast co do odstawienia, to każdy środek po odstawieniu przestaje działać i włosy mogą zacząć się bardziej sypać.

 

Ja stosowałem ketokonazol przez wiele, wiele, wiele lat i uważam go za całkowicie bezpieczny. Tak samo mikonazol (Daktarin - krem).

To są lajtowe środki i nie słyszałem żeby to komuś zaszkodziło.

Ale i z drugiej strony, poza pojedynczym udokumentowanym przypadkiem (był taki gość co trzymał szampon całą noc na głowie), nie słyszałem też żeby to komuś specjalnie pomogło.

 

PS. Już bardziej podrażniać mogą detergenty w szamponie (takie jak SLS) niż sam ketokonazol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ten wpis i zdjęcia pamiętają króla Ćwieczka.

Mało kto uzyskuje jakieś efekty na ketokonazolu. To jest tylko dodatek do kuracji, samodzielnie niewiele wart.

 

Ps.

Jako ciekawostkę podam, że czytałem o używaniu azoli (keto, miko) na forum damskim, gdzie kobiety stosowały to dla poprawy jakości włosów (rosły lepiej, grubsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po kremie nizoral pojawiają się baby hairy na linii, więc pewnie coś tam działa.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi po kremie nizoral pojawiają się baby hairy na linii, więc pewnie coś tam działa.

A z jaką częstotliwością go używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak często należałoby stosować keto w kremie, by odnieść jakiś tam skutek działania ? Jeżeli chodzi o Nizoral, to można trochę płynu wetrzeć bezpośrednio w skóre głowy czy raczej umyć głowę i zostawić pianę na noc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...