free web hit counter Skocz do zawartości
Tepeeno

Przeszczep a Izotretynoina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planowałem zrobic sobie w tym roku przeszczep na zakola u Marala.

 

Mam jednak równiez problem ze skóra twarzy. Walcze z tym problemem od kilku lat i niestety nic nie pomaga w 100 procentach.

Dermatolog powiedział mi ze zostaje ostatnia deska ratunka IZOTEK.

 

Z 10 lat temu juz to bralem, ale mniejsza z tym.

 

W kazdym razie czytałem że po Izoteku mogą wypadac wlosy. Jest to silny lek. Bierze się go pol roku do roku.

 

I teraz zastanawiam się... Czy jest sens zrobic najpierw przeszczep i za rok czy dwa sprobowac tego Izoteku? Nie chcialbym zeby przeszczepiony grafty mi poszly.

 

Wiem ze rozsadniej byloby najpierw przejsc kuracje Izotekiem, pozniej ewentualnie przeszczep ale problem z wlosami doskwiera mi duzo bardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kontaktowales sie juz z Maralem ? moze jemu zadaj to pytanie bedzie wiedzial lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiec najlepiej spytaj jego, jak on sie na to zapatruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zdecydowanie najpierw zrobiłbym przeszczep, odczekał i potem izotek.

 

Nie brałbym niczego co może osłabiać włosy przed przeszczepem. Przed przeszczepem to się raczej wzmacnia włosy, aby przetrwały one zabieg (włosy osłabione / zminiaturyzowane potrafią nie przetrwać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co jesli zrobie.. przyjmia sie.. i po izoteki zaczna wypadac?

Teoretycznie niby włosy przeszczepione nie są podatne na DHT więc jeśli zrobisz przeszczep, odczekasz ten rok na pełne rezultaty to chyba nie powinno się nic stać co najwyżej wylecą włosy nieprzeszczepione. Pozatym poczytaj jak działa na włosy ten izotek bo jeśli nie działa tak jak anaboliki, że winduje DHT w kosmos to nawet jak Ci włosy polecą to jeśli to nie miało związku z przyspieszeniem łysienia męskiego spowodowanym DHT to po kuracji powinny się odbudować. Tak samo hemioterapia u ludzi chorych na raka powoduje wypadanie włosów poprzez toksyny ale po kuracji włosy odrastają, nie wiem czy zawsze do stanu poprzedniego ale odrastają.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki przekonywujecie mnie chyba

 

Z wypadaniem wlosow jest tak, ze jedni pisza ze zaraz po kuracji wlosy mega zaczely wypadac, drudzy ze podczas kuracji, a trzeci ze im nie wypadaly, ale np zaczely wyrastac w jakichs dziwnych miejscach.

 

Kazdy organizm jest generalnie inny.

 

Choc za 1 razem jak brałem ( mialem 22 lata ) włosy mi nie leciały. Teraz mam 29 i w ciagu ostatnich 2 lat poleciały zakola na maxa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie najpierw zrobiłbym przeszczep, odczekał i potem izotek.

 

a dermatolog u której byłem powiedziala mi, że przeciwskazaniem do rprzeszczepu komórek macierzystych jest łojotok i najpierw mam go wyleczyć izotekiem. Na logikę jak na izoteku wypadają tymczasowo włosy to jak zacznę to brać po przeszczepie to te przeszczpy mi powylatują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem brać izotek w dawce 40mg (przez 9 miesiecy) 5 miesięcy po przeszczepie i nie polecialy mi przeszczepione. Ogolnie izotek polecam bo juz ponad 2 lata od zakonczenia kuracji i cera idealna, tylko trzeba wytrwac i przyjąć ten minimum do swojej wagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...