free web hit counter Skocz do zawartości
Jarek1975

Mistrzowie zagęszczania micro FUE

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że wiesz lepiej czym robią nakłucia w HDC niż polski koordynator Piotr nie zakwestionował skalpera wiec byłem pewien że skalper viewtopic.php?f=23&t=2888&p=35995#p35995

 

Igła na 100 procent jest lepsza bo nie pustoszy tak blisko osadzonych włosów - skalper to 3 mm cięcie wzdłuż - igła to pewnie 1 mm. Wiec plus dla HDC. Pozostaje kwestia upychania na siłę w tak mały otwór pobranych graftów - zobacz na tym filmiku

- jak te grafty się wyginajà i są wciskane - ciekawe czy się nie podwijają jak pokazywał Korey - dlatego on używa pena i kolega powyżej ładnie to uzasadnił jaka jest korzyć pena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pytam kliniki o dogęszczenie i metody otwierania kanałów to albo nożyczki specjalne albo lateral slit.

Nie znalazłem nikogo kto by robił dhi - choi pen, a nawet otwieranie igła.

Zalecają, że najlepszą dla mnie metodą jest fue z tymi nożyczkami lub lateral slit, ale czytając to co pisaliście to najlepiej szukać tych którzy robią igła lub dhi ?

Jestem blondynem z cienkimi włosami więc mimo,że mam ich nawet jeszcze sporo to i tak nie daje to dobrej gęstości a te nożyczki myślę, że robią za duże otwory i mogą mi zniszczyć moje obecne włosy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co Twoim zdaniem jest najlepsze do zagęszczenia ? Jeden kolega napisał mi,że Maral otwiera kanały długopisem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja tylko od otwierania kanałów jest jedna Pani, która nie robi zabiegu ale jest wołana do każdego żeby przeprowadzić ten proces. Jest doświadczona to widać po wieku i pełni tam funkcję kogoś w rodzaju kierownika bo to ona obchodzi pokoje i nadzoruje każdy zabieg. Więc tak, robi to technik ale napewno doświadczony.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako doswiadczony technik transplantacji postaram sie Wam odpowiedziec na kilka pytan dotyczacych dogeszczania wlosow.

1. Nawet najbardziej staranny i doswiadczony lekarz nie ma wplywu na tak zwany "shockloss", czyli wypadanie wlosow w sasiedztwie przeszczepionych. To zalezy glownie od predyspozycji pacjenta. Z tego powodu, zanim lekarz podejmie sie dogeszczania, ma obowiazek poinformowania pacjenta o mozliwosci wystapienia tej "nieprzyjemnosci".

2. Gestosc wlosow u pacjentow z tylu glowy, czyli w miejscu najwyzszego zageszczenia, rzadko dochodzi do 100. Z mojego 8-mio letniego doswiadczenia, srednia to 80-90. Zageszczanie przodu do gestosci 100 graftow/cm2 (zakladajac ze wszystko wyrosnie), da efekt bardzo nienaturalny (patrz Donald Trump ). Odpowiedzialny lekarz nie zrobi ze swojego pacjenta "posmiewiska".

3. BHR robi naciecia malenka igla na linii, troszeczke wieksza na tzw "dwojki" i jeszcze wieksza na "trojki-czworki". Nie uzywa skalpela, nigdy. Naciecia sa tak male, ze aby wlozyc tam graft, nalezy go ustawic pod odpowiednim katem i kierunkiem. Tylko idealnie dopasowany zmiesci sie w dziurce, ale nie pozostawia blizny dookola wlosa.

4. Testowalismy ten "dlugopis", nie bylismy zachwyceni ani technika ani efektem. Uzywajac pensety mamy wieksza kontrole nad graftem, do samego konca mamy pewnosc, ze graft ktory wkladamy jest "zywy".

5. Wroce jeszcze do samego watku gestosci 100 graftow/cm2. Nie nalezy tego robic na raz, poniewaz skora ma swoje granice elastycznosci. Jesli jest zbyt duza gestosc, wkladajac jeden graft, "wyskakuje" poprzedni. Procedura sie przedluza i jest ryzyko, ze nie wszystkie grafty utrzymaja sie w srodku zanim na dobre sie tam zadomowia. Dodatkowo, kazdy przeszczepiony graft potrzebuje odpowiedniego odzywienia ze strony kladu krwionosnego. Jezeli malenkie naczynka krwionosne musza podzielic tlen, witaminy i zwiazki mineralne, na zbyt duza liczbe "biorcow", to efekt bedzie bardzo marny. Nie dosc ze przeszczepione grafty beda zbyt slabe by wyrosnac na duze i silne, to istniejace wlosy zostana niedozywione i w efekcie oslabione.

 

Podpytam Dr Bisanga jaka gestosc maksymalna dalaby super efekt i czy dogeszczenie nalezy wykonac za jednym razem, czy lepiej kilka sesji.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło poczytać Pani merytoryczne posty. Ogromna różnica między Panią a Piotrem z HDC. Pozdrawiam.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mozna wiedziec dlaczego dr Bisanga przerzucil sie na fue mechaniczne a cena pozostala taka sama jak przy manualnym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz odpowiadam. Fue mechaniczne, to urzadzenie takie same jak manualne, tyle ze obraca igielka wokol jej osi. Zdolnosci pobierania graftow zaleza od tego, pod jakim katem lekarz przylozy urzadzenie, czy w kierunku zgodnym z kierunkiem wzrostu wlosa, oraz na jaka glebokosc w stosunku do dlugosci grafta. Urzadzenie mechaniczne jest jedynie urzadzeniem pomocniczym dla lekarza, ale nie ma zadnego wplywu na te aspekty, ktore wymienilam. Mechaniczny punch nie daje zadnych korzysci, jesli lekarz nie ma odpowiednich umiejetnosci i doswiadczenia.

W razie pytan, pozostaje do Waszej dyspozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej nam chodzi o to jakie mechaniczne urzadzenie ma minusy wzgl. Manualnego. Wielu lekarzy z klinik manualnych podaje ich wiele chcielibyśmy poznać opinię BHR.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalam, jedyna roznica miedzy mechanicznym a manualnym fue, to to czy lekarz nim obraca wokol wlasnej osi, czy "motorek". Plus mechanicznego jest taki, ze lekarza mniej boli reka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli większe marnowanie graftów, większe blizny i oranie donoru ( choć to rozumiem, że jest zależne od odstępów między pobraniami) wkładamy między bajki?


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrobel chodzi o zwiększenie przemiału i tyle,

jeżeli nie było by różnicy to po co zmieniać - to pierwsze pytanie jakie się nasuwa (boli ręka to nie argument, zważywszy na to że dr Bazinga pewnie ma ludzi którzy pobierają i wsadzają, on robi nacięcie i spada, ewentualnie dogląda - ale tego nie wiem nie miałem tam zabiegu, moje przypuszczenie)

ja przynajmniej nie zgodził bym się za mechaniczne bulić tyle samo co za manual, jeżeli koszt byłby dużo mniejszy to spoko, jeszcze do przemyślenia.

Basinga, HDC i inne europejskie kliniki ze swoimi cenami czują oddech turków na plecach i tyle, a jak ktoś się czuje zagrożony i nie jest pewny swego zaczyna wjeżdżać na innych.

Takie troche: Nam czasami też nie wyjdzie, ale u turków na pewno.

Czym zabieg u turasa mechanicznie różni się od Basingi czy HDC, a no tym że są tanie, a po relacjach widać że jeśli chodzi o higienę i podejście niczym, no może po za tym że w HDC trzymają cię tydzień i myją ci głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica na dzień dzisiejszy dla mnie, która sam zauważyłem dużo czytając no i mając doświadczenie w budżetowej klinice jest cała konsultacja. W drogich klinikach napewno na plus jest to, że najpierw pod mikroskopem przejrzą Ci donor pod kątem miniaturyzacji co jest bardzo ważne wg. mnie i może zaoszczędzić w przyszłości np. utratę włosów przeszczepionych. Drugie wydaje mi się, że po konsultacji do zabiegu mija dzień lub kilka i wtedy chyba jest ustalana strategia pobierania i sadzenia. Mamy taki stan, stąd możemy brać, mamy tyle jednowłosowyh, tyle 2, tyle 4-ro, więc jednowsłowymi robimy linię ... i tak dalej. Turki nie badają donoru pod wzgl. miniaturyzacji i pobierają jak leci. Jakieś tam dzielenie graftów się odbywa (wydaje mi się stąd kilka okrągłych pojemniczków, w których one leżakują). Dzięki takiemu świadomemu pobieraniu, sadzeniu można uniknąć np. dwuwłosowych graftów w linii. Sadzenie też może jest mniej taśmowe a grafty są umieszczony pod jak najbardziej naturalnym kątem (choć na swoje nie narzekam nie rosną mi włosy w górę jak to widziałem na YT). Jeśli klinika świadomie robi te procesy, które wymieniłem to jest sens dołożyć pare groszy i mieć zabieg zrobiony jak należy. Choć wiadomo, że brak tego nie musi oznaczać klęski bo donor pomimo niesprawdzenia może nie wykazywać oznak miniaturyzacji, grafty nadal mogą być dobrze podzielone i wszczepione ale wiadomo ryzyko większe.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czym zabieg u turasa mechanicznie różni się od Basingi czy HDC, a no tym że są tanie, a po relacjach widać że jeśli chodzi o higienę i podejście niczym, no może po za tym że w HDC trzymają cię tydzień i myją ci głowę.

 

Z twojego postu można wysnuć, że w ogóle nic nie ma znaczenia a tylko to czy jest mechaniczne czy manualne. Co nawet na pierwszy rzut oka jest absurdalne.

Zobacz sobie FUE sprzed parunastu laty, przed 10 laty, a w polskich klinikach nawet nowsze (widziałem przeorany donor z 2012 roku w MedicalHair). To sobie zobaczysz czy nie da się przeorać donoru manualem.

Kiedyś mechanicznego FUE w ogóle nie było, a niektóre zabiegi FUE miały white dots tak ewidentne, ze nawet zamaskować się to nie dało.

Nie chce mi się teraz szukać, ale zdjęcia znajdziesz spieprzonego manualem donoru znajdziesz nawet na tym forum.

 

BTW.: Chyba sam się zajmę przeszczepianiem włosów, bo jak wezmę manualny pobierak, od razu będę mistrzem.

 

Grzegorzrz który miał kilka zabiegów w 3 klinikach, też o tym pisał:

...Czy przy manaualu , czy przy mechaniczny pobieraniu zawsze zostają małe zabliźnienia "white dots", liczy sie średnica "pobieraka",a najważniejsze są umiejętności a nie rodzaj narzędzia. W Indiach dr "A" pobiera mechanicznie, a moim zdaniem jest o niebo lepszy niż Koray z manualnym pobieraniem. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh kolejne wnioski nie wiem skąd. Stary. Chciałbyś mieć robione HT np. jako któryś w kolei gdzie doktor przerobił już paru pacjentów i ma zmęczoną rękę? Bo ja nie. O ile mi wiadomo to tych zabiegów mają i tak tam pełno. Także ja nie wiem czy da się zwiększyć przemiał jeszcze. A jeśli tak to pewnie nie jest to najważniejsze. A ewentualnie skutek uboczny takiej decyzji.

 

Dla mnie to jest kompromis pomiędzy wypoczętymi dłońmi doktora a ewentualnym zwiększeniem liczby zabiegów. Pomachaj sobie po tysiące razy tak nadgarstkiem na czyjejś głowie by nie zrobić jakiegoś błędu.

 

Twoje wypowiedzi brzmią jakby gość miał na fotelu worek ziemniaków. I jedyne co chce to zwiększyć przemiał pacjentów.

 

Tak w ogóle to prędzej bym się skusił, że jak już to doktor chce utrzymać ilość pacjentów. Bo domyślam się, że z biegiem czasu to trudniej jest zrobić dziennie tyle samo nakłóć niż parę lat temu bez bólów nadgarstka.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eh kolejne wnioski nie wiem skąd. Stary. Chciałbyś mieć robione HT np. jako któryś w kolei gdzie doktor przerobił już paru pacjentów i ma zmęczoną rękę? Bo ja nie. O ile mi wiadomo to tych zabiegów mają i tak tam pełno. Także ja nie wiem czy da się zwiększyć przemiał jeszcze. A jeśli tak to pewnie nie jest to najważniejsze. A ewentualnie skutek uboczny takiej decyzji.

Teraz to ja nie rozumiem trzy przypadki

1. Na manualu - 1 pacjent dziennie = ok 3000 nakłuć

2. Mechanicznie - 3 pacjentów dziennie = ok 9000 nakłuć

Teraz to ja nie rozumiem ???

3. Zostaje dalej 1 do 1 czyli jeden pacjent dziennie = dalej 3000 tysiące nakłuć, więc tutaj dalej nie rozumiem przesiadki, skrócenie czasu zabiegu, chyba nie o to chodzi żeby było szybko tylko dokładnie.

 

Dla mnie to jest kompromis pomiędzy wypoczętymi dłońmi doktora a ewentualnym zwiększeniem liczby zabiegów. Pomachaj sobie po tysiące razy tak nadgarstkiem na czyjejś głowie by nie zrobić jakiegoś błędu.

Przeszczep jest już jakimś kompromisem, czemu mają być kolejne - za cene manuala ?

 

Do tego sam pisałeś że doktorek mówił że szybciej robi manualnie, więc po co zmiana, przecież i tak tylko to on robi nakłucia, a technicy pobierają i sadzą, a maszynka jest do pobiera.

 

Ja szukam tutaj logiki, tym bardziej że przed przesiadką, mechniczne było największym złem tego świata i właśnie tym klinika się szczyciła, że pobiera manualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciężko, żeby po przesiadce na mechaniczne robił wolniej. Po to jest mechaniczne fue, żeby szybciej to trwało.

Nie chce tutaj bawić się w domysły dlaczego to zrobili, ale pewnie z powodu wspomnianej szybkości - są w stanie przeszczepić więcej graftów w jednej sesji czy tam 1 pacjenta więcej zrobić, może trochę dla wygody.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że dla wygody. Szkoda tej miałkiej dyskusji. Zrobić coś wolniej a szybciej w tej samej jakości to każdy wybiera szybciej. Tu nie ma skomplikowanej filozofii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze dla wiekszego przemialu i zarobienia wiekszej ilosci $$$$. Wciaz uwazam , iz z mechanicznym FUE to Poswal nie ma sobie rownych a u kogos kto dopiero z takim narzedziem zaczyna balbym sie to testowac na swojej glowie, jeszcze do tego za taka cene. Jednak kazdy ma swoj mozg i robi wedlug wlasnego uznania. Patrzac na efekty BHR z ostatnich lat to raczej sporo gorzej nie bedzie po mechanicznym wiec wiele obaw nie ma.

Coraz mniej juz dobrych manualnych klinik zostalo( szczegolnie tych w rozsadnej cenie). Kazdy goni za kasa a dobro klienta (jezeli to w ogole istnieje jeszcze) na 2 czy 3 planie. Jezeli mialbym wybierac mechaniczne FUE to tylko mistrz Poswal i co smieszne wciaz taniej niz BHR.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jan. Ja tu się nie chce spierać. I może najlepiej jak JustynaBHR odpowie na pytania i tyle.

 

Jeśli doktor mówił mi, że robił szybciej manualem niż mechanicznym. To jak można stwierdzić, że zmienił na mechaniczne dla większego przemiału?

Też próbuję znaleźć logikę. I dyskusja nie ma na celu zdyskredytowania Ciebie czy kogoś innego. A raczej wyłonienie - prawdy


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu, obecnie nie ma jeszcze "wprawy" w mechanicznym. Dlatego wolniej. Ale docelowo ma przyśpieszyć, w miarę zwiększenia doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Coraz mniej juz dobrych manualnych klinik zostalo( szczegolnie tych w rozsadnej cenie).

 

Z drugiej strony byłoby dziwne gdyby przez 20 lat robili tą samą techniką i nie było żadnej formy automatyzacji ani postępu. Nawet w stomatologii korzysta się ze zdobyczy techniki i widać to jak ktoś leczył zęby kiedyś (np 20 lat temu) a dziś.

 

Ty masz jak widzę nieźle zrytą banie. Wszędzie otaczają cię złodzieje, którzy lecą na kasę. No może ten twój Koray działa pro bono publico.

Tylko, że już ci ktoś wklejał nieudany zabieg od Koraya na manualu i było to partactwo - efekt "po" był gorszy niż efekt "przed". Wpadkę Poswala - zjebaną linię włosów, też najdziesz na tym forum.

Oczywiście wpadki zdarzają się każdemu, ale poza tym to mamy na tym forum jeden zabieg u Koray'a od grzegorzrz'a i bynajmniej go nie chwalił. Przerabiając trzech chirurgów Koray, Maral, Poswal, polecał tylko dwóch ostatnich. To o czymś świadczy.

BHR ma też całą masę znakomitych efektów i to klientów z Polski, zaczynając od roku 2008 (kiedy ludzie zaczęli tam latać). To jest jakieś odniesienie, bo klienci z Turcji czy Włoch (z uwagi na wyraźnie grubsze włosy) nie są dla nas odniesieniem.

 

Rozumiem, że można mieć własne zdanie. Ale u ciebie to jest - "mój ukochany chirurg - ostatni bastion manuala", a reszta to gówno. A sam miałeś tylko jeden zabieg, po którym czekasz na odrost. A ferujesz wyrokami strasznie niczym guru od przeszczepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...